Klikněte pro zvětšení...

Retro přiválo cenný bod.

vloženo: 04.04.2018           komentářů: 0

Retro přiválo cenný bod. Baník – Plzeň 0:0

Návrat do retro časů oprášil i slavnější výsledkovou éru Baníku. Svěřenci Bohumila Páníka v souboji posledního s prvním obrali vedoucí Viktorii Plzeň a po remíze 0:0 si na konto připsali cenný bod. Baníkovci v replikách pruhovaných dobových dresů z roku 1923 dokázali před osmi tisícovkami diváků proti českému suverénovi zabodovat po sérii sedmi porážek ve vzájemných zápasech.
I. liga, 19. kolo, st 4.4. , diváci: 8005
FC Baník Ostrava - FC Viktoria Plzeň
FC Baník Ostrava
0:0
(0:0)
FC Viktoria Plzeň

Rozhodčí: Pechanec – Kříž, Pospíšil. ŽK: Fillo - Petržela, Řezník.

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Pazdera, Procházka, Šindelář, Fleišman - Hlinka - Fillo, Diop (90. Stáňa), Jirásek (90. Psyché), Granečný - Baroš (72. de Azevedo).

FC Viktoria Plzeň: Hruška – Řezník, Hubník, Hájek, Limberský – Hořava, Hrošovský – Petržela (74. Zeman), Čermák (87. Kolář), Kopic – Bakoš (65. Chorý).
Komentář

S Milanem Barošem, který vykurýroval lýtkové zranění z pátku, odhodil Baník úvodní respekt ze soupeře po úvodní čtvrthodině. Po platonické a územní převaze Plzně přišel ve 21. minutě rychlý brejk, centr Martina Filla a hlavička Dameho Diopa, kterou na lajně zmařil Hruška.

I nevyužitá příležitost ale nastartovala motory Baníku, který jako by si ověřil, že lídr tabulky je k poražení. Domácí od té chvíle přitlačili hosty před jejich pokutové území a hlavně zprava přes Filla vyprodukovali další možnosti. Ve 25. minutě se proti hlavičce Milana Jiráska pod břevno stěží natáhl Hruška a vyrazil balon na rohový kop, po němž prudce a těsně vedle vypálil hlavou i Martin Šindelář.

Viktoria se z tlaku vymanila až v závěru poločasu a po nebezpečném průniku Bakoše ve 41. minutě naštěstí balon s přispěním obrany skončil za autovou čárou. Hned poté se na druhé straně tribuny bouřlivě domáhaly penalty po souboji Hubníka s Barošem, ale nepískalo se, Plzeňští přenesli bleskurychle hru na druhou stranu, ale Petržela zahodil stoprocentní šanci a z malého vápna přestřelil bránu.

Favorit příliš nevylepšoval svou image ani ve druhé půli a musel se bránit nájezdům s chutí a odhodláním hrajícího Baníku, který však optickou převahu a větší držení balonu nedokázal proložit vyloženou šancí. Zničehonic se tak v 75. minutě v rohu velkého vápna do míče opřel Čermák a Laštůvka musel tasit pohotový zákrok.

Hosté v závěru vystrkovali drápky a několika akcemi nahnali domácím strach. Jenže Laštůvka bezvadně pokryl výpad Kopice a v největší šanci už ve čtvrté minutě nastavení se po rohovém kopu hlavička Chorého sklouzla po břevnu.

Baník sebral lídrovi bod a před záchranářským duelem ve Zlíně potvrdil zlepšení ze zápasu s Jihlavou.
Ohlasy trenérů

BOHUMIL PÁNÍK: "Mám trochu rozporuplné pocity. Mohli jsme zápas vyhrát, ale i v závěru prohrát, když to z hlavy Chorého kleplo o břevno. Celkově jsme spokojení. V první půli jsme byli my lepší a hosty dvakrát vyborně podržel Hruška. V závěru jsme byli nervozní a Plzeň taky měla nebezpečné situace. Remíza je asi zasloužená, udělali jsme další bodík a před zápasem ve Zlíně jsme si upevnili sebevědomí."

PAVEL VRBA: "Byl to zápas prvního s posledním a teoreticky měla Plzeň vyhrát, ale naše liga je vyrovnaná. Každý bod se hodnotí až na konci, na druhou stranu když vidím nasazení Baníku, tak ukázali, že do ligy patří a byla by škoda, kdyby spadl. Přeji jim, ať to zvládnou, cesta, kterou teď kráčí, by mohla k záchraně vést. Zápasy venku jsou o dvou, třech šancích. My si je vytvořili, ale neproměnili."

Porušil, co mohl
Dne 1. září 2018 v městské části Moravská Ostrava a Přívoz spatřila motorizovaná hlídka automobil couvající na křižovatce. Následně se vozidlo na stejném místě otočilo a vjelo do zákazu vjezdu. Hlídka riskujícího řidiče dostihla a zastavila. Mladík řídící vozidlo byl pro podezření z několika přestupků vyzván k setrvání na místě. To však neakceptoval a započal nekontrolovaně couvat, při čemž naboural zaparkované vozidlo. Následná zběsilá jízda v protisměru jednosměrnou ulicí započala stíhání podezřelého, ke kterému se přidala také hlídka Policie ČR.

15.09.2018

Vezl na skútru spolujezdce bez helmy
Dne 15. září 2018 zastavila hlídka v Ostravě-Hrušově řidiče skútru, který vezl muže bez ochranné přilby. Při projednávání přestupku se spolujezdcem strážníci pojali podezření, že řidič motocyklu je pod vlivem alkoholu. Provedenou dechovou zkouškou byla jeho přítomnost potvrzena. Podnapilý muž u sebe neměl potřebné doklady k řízení motorového vozidla, ani občanský průkaz. Následovalo tedy předvedení ke zjištění totožnosti na Policii ČR. Po odhalení identity osoby bez dokladů bylo zjištěno, že byl muži vysloven zákaz řízení.

12.09.2018

Na noční prohlídku popelnic
Dne 12. září 2018 v brzkých ranních hodinách spatřila obsluha kamerového systému malé dítě v doprovodu starší osoby. Vyslaní strážníci zkontaktovali s ohledem na pozdní dobu podezřelou dvojici na zastávce MHD v Ostravě-Zábřehu. Bylo zjištěno, že se jedná o otce se sedmiletou dcerou. Ti se vydali na noční prohlídku popelnic. Z odložených kontejnerů vybírali, co se jim hodilo. Muž hlídce dále sdělil: „V pět hodin nám jede tramvaj, v šest bude dcera doma a pak může jít do školy.“ Dívka pouze dodala, že je ospalá, chodí do první třídy a tatínek ji nutí vybírat popelnice a jíst jídlo, které naleznou.

11.09.2018

Považuji se za Boha
„Považuji se za Boha, svými činy konám spravedlnost“ Takto vysvětlil své chování polapený jednadvacetiletý mladík, který hlídce dne 11. září 2018 bez okolků pověděl o svém činu, který se odehrál v Ostravě-Výškovicích. V odpoledních hodinách přijal operační technik tísňové linky oznámení od občana, že se na parkovišti pohybuje podezřelý muž. Ten měl dle oznamovatele kopat do vozidel a působit na nich viditelnou škodu. Po příjezdu na místo byl svědky popsán nejen podezřelý, také směr, kterým odešel.