Klikněte pro zvětšení...

Vítěz východu!!! Hotovo.

vloženo: 24.02.2018           komentářů: 0

Vítěz východu! Poruba po výhře nad Ďábly ovládla základní část soutěže

Poruba si kolo před koncem základní části díky výhře nad Novým Jičínem 5:3 upevnila vedoucí příčku, o kterou ji nepřipraví ani případná prohra v Kopřivnici. Vítězství se ale lehce nerodilo, Ďáblové totiž v porubské hale ve třetí třetině ještě vedli, po brankách Vladimíra Luky, Josefa Fojtíka a Jana Káni ale nakonec odjíždějí Ďáblové s prázdnou. Jedno je však už jisté, hokejisté HC RT TORAX Poruba 2011 poprvé v novodobé historii ovládli východní skupinu druhé ligy a budou mít výhodu domácího prostředí jak v semifinále, tak v případném finále.
2. liga – skupina Východ - 48.kolo so 24.2.17:00
HC RT TORAX Poruba 2011
Ďáblové Nový Jičín
5:3(1:1, 1:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 12. Fojtík (Kaluža), 32. Slavík (Ollender, Finsterle), 50. Luka (Fojtík, Fišera), 54. Fojtík (Káňa J., Luka), 60. Káňa J. (Kaluža) – 13. Chvostek (Kocián, Tomeček), 34. Motloch (Krupa, Gebauer), 49. Kocián (Uhlár). Rozhodčí: Šutara – Bartek, Dohnal. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 401. Střely na branku: 38:23. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 5:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kubáň – Fišera, Slavík; Kaluža, Dresler; Puškár, Adam – Fojtík, Káňa J., Luka – Jaroš, Haas, Ollender – Ballner, Finsterle, Gelnar
Ďáblové Nový Jičín: Slovák I – Adamík, Már, Hruška, Metelka, Kysučan J., Tomeček, Janiczek – Krupa, Pecha, Málek, Motloch, Chvostek, Gebauer, Kocián, Sonnek, Slovák II, Uhlár

Hvězdy zápasu
Josef Fojtík (POR) (2+1)
Marek Kaluža (POR) (0+2)
Ivo Kocián (NJČ) (1+1)

Slovák mucholapka a Fojtíkova přesnost

Zápas, v němž mohli Porubští potvrdit první místo v tabulce, lepšího týmu prvních deset minut neměl. Obrany pracovaly na sto procent a šancí k vidění moc nebylo. V dobré pozici se v desáté minutě objevil na levém kruhu Vladimír Luka, jeho ránu ale lapil Jiří Slovák do lapačky. Domácí se ujal vedení o dvě minuty později, kdy proměnili přesilovou hru. Marek Kaluža našel už z obranného pásma najíždějícího Josefa Fojtíka na opačné straně, odkud se prodral přes celé kluziště až na pravý kruh, odkud zamířil neomylně ke vzdálenější tyči – 1:0.

Blesková odpověď z pekla a Gebauerova příležitost

Za necelou minutu ale bylo v RT TORAX ARENĚ vyrovnáno a Ďáblové skórovali ze stejné herní situace jako domácí výběr. Nový Jičín zcela vymíchal ostravskou defenzívu, kdy Ivo Kocián nahrával mezi kruhy Michalu Chvostkovi, který s pomocí tyče vyrovnal – 1:1. V osmnácté minutě se pak před brankoviště po několika kličkách objevil nečekaně Robin Gebauer, který byl ale natolik překvapen nastalou situací a nakonec mířil vedle.

Akce Luky s Fojtíkem, Slavíkova dělovka a další rychlá odpověď

Ve 28. minutě mohli jít domácí znovu do vedení, když jeli v situaci dva na nikoho Vladimír Luka s Josefem Fojtíkem, druhý jmenovaný ale přihrával ještě zpátky, a celou akci tak překombinoval. Ve 32. minutě využili domácí další přesilovku. Marek Slavík napřáhl na modré čáře a puk se zastavil až za Jiřím Slovákem – 2:1. Do dvou minut ale bylo znovu vyrovnáno. Lukáš Motloch vystřelil z pravého kruhu a puk dojel i s porubským brankářem do sítě – 2:2. Pár vteřin před sirénou pak ještě tečoval Tomečkovu střelu Ivo Kocián, ovšem pouze do tyče Kubáňovy klece.

Ďáblové vedení neudrželi, rozhodla dvojice Fojtík – Jan Káňa

Nový Jičín zápas otočil a ve 49. minutě šel do vedení. Ivo Kocián si najel na pravý kruh a nechytatelně poslal kotouč pod víko – 2:3. Domácí borci ovšem překvapení nedopustili a o minutu později už bylo zase vyrovnáno. Vladimír Luka sklepl puk ze vzduchu a černý nesmysl z ostrého úhlu propadl Jiřímu Slovákovi mezi tělem a bližší tyčkou – 3:3. Čtyři minuty a HC RT TORAX vedl. Jan Káňa vyslal na středovém kruhu do úniku Josefa Fojtíka, který upláchl a znovu zkusil střelu na vzdálenější tyč – 4:3. V závěru Ostravané už jen pečetili. Jan Káňa se v obranném pásmu zmocnil kotouče a poslal jej přes celé kluziště do odkryté brány – 5:3.

Ostatní zápasy 48. kola

Šumperk vs. Val.Meziříčí 6:4
Hodonín vs. Opava 8:4
Ohlasy k utkání

Aleš Flašar (HC RT TORAX Poruba 2011): Nastoupili jsme v hodně okleštěné sestavě a věděli jsme, že musíme bodovat, abychom si upevnili první místo v dlouhodobé části. Byla by škoda ho ztratit v posledních dvou utkáních. Nový Jičín byl strašně nepříjemný soupeř. Kluci k tomu přistoupili zodpovědně, ale nepodařilo se nám vstřelit góly. Za stavu 2:3 nám do smíchu nebylo, ale kluci měli takovou touhu po vítězství, že zápas dokázali zvrátit v posledních deseti minutách. Mám z toho velkou radost. Je to malý první krůček, ale ti kluci si to zaslouží za to, jak celou základní část tahali.

Petr Macháček (Ďáblové Nový Jičín): Konečně se nám vydařil vstup do zápasu a myslím si, že po celou dobu jsme dokázali s favoritem držet krok. V utkání jsme se dokonce dostali do vedení, ale poté nám to trochu uteklo a rychle jsme o něj přišli. Zbytečně jsme nastřelili prvního hráče a tím dali domácím výhodu brejku. Bod by nám zřejmě z tohoto zápasu slušel, Poruba je však daleko zkušenější a závěr si už pohlídala.

Kradl okrasné keře
Těsně před dvanáctou hodinou dne 29. června 2018 byla vyslána hlídka městských strážníků do Ostravy-Nové Vsi, kde mělo dojít k odcizení okrasných rostlin. Po příjezdu na místo kontaktoval hlídku oznamovatel a svědek celé události. Strážníkům sdělil, že vykopané keře zde vysazovali zaměstnanci městského úřadu. Podezřelý z krádeže hlídce oznámil: „Chtěl jsem si je jen přesadit do své zahrady. Nevěděl jsem, že to jsou keře obecního úřadu.“

20.06.2018

Pět záškoláků
Dne 20. června 2018 prováděla strážnice pěší výkon služby v městské části Ostrava-Mariánské Hory. Zde spatřila pět dětí, které se bez doprovodu dospělé osoby společně toulaly po ulici. Jelikož v dopoledních hodinách probíhá vyučování, oslovila je. Děti tvrdily, že zaspaly, jsou nemocné, nebo mají ředitelské volno. Po ověření totožností dětí byly poznatky o možném zanedbání školní docházky zaslány na příslušné odbory sociálně právní ochrany dětí.

18.06.2018

Děti kradly ze zásobovací rampy
Po příjezdu na místo je oslovil svědek celé události. Ten strážníkům oznámil, že jeho kolegyně z kanceláře viděla dva mladíky vezoucí v nákupním košíku celé balení sirupů za více než dva tisíce korun českých. Čin podle strážného prodejny mohli spáchat jedině tak, že se jeden z nich proplazil mezerou pod vraty prodejny a předal skrz ni druhému nezletilci zboží. Podezřelé (10 a 15 let) z trestného činu krádeže si převzala hlídka státních policistů k dalšímu opatření.

16.06.2018

Posprejovali fasády v celé ulici
Dne 16. června 2018 byli strážníci vysláni po půlnoci na ulici v Ostravě-Zábřehu, kde dle oznamovatele skupinka osob sprejovala na přilehlé domy. Po příjezdu hlídka spatřila modře posprejované nejen fasády domů v celé ulici, ale také dodávku, plot a odpadkový koš. Jelikož se na místě žádné podezřelé osoby nenacházely, začali strážníci prohledávat okolí. Při průjezdu blízké ulice byla spatřena hlídkou čtveřice osob. Jelikož měli mladíci ruce potřísněné modrou barvou, která odpovídala barvě nastříkané na fasádách a předmětech v ulici, byla přivolána hlídka státních policistů, která si celou věc převzala k dalšímu šetření.

16.06.2018

Klidně jsem seděl na zastávce
Klidně jsem seděl na zastávce, pak mě začali bít pěstmi a kopat do mně V podvečer dne 16. června 2018 byli strážníci vysláni k zastávce MHD v Ostravě-Radvanicích, kde mělo dojít k napadení osoby. Po příjezdu na místo hlídka kontaktovala muže, který měl silně krvácející osmicentimetrovou tržnou ránu pod okem. Napadený hlídce sdělil, že seděl klidně na lavičce. Následně k němu přistoupila tříčlenná skupinka mladíků. Jeden z nich jej bezdůvodně několikrát udeřil do obličeje a po pádu z lavičky muže začali společně kopat.