> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Poruba v Šumperku vyhořela

vloženo: 18.01.2018           komentářů: 0

Poruba v Šumperku vyhořela v první třetině, s Draky padla 2:5 a už není lídrem

Porubský A-tým se po delší pauze znovu představil ve druholigových bojích, nicméně návrat nakonec Flašarovým svěřencům pořádně zhořkl. Už po první třetině ztráceli Porubští na Draky pět branek, zvratu nepomohl ani ve zbylých čtyřiceti minutách stoprocentní Hynek Kůdela, branky lídrů Vladimíra Luky a Jiřího Zdeňka přišly příliš pozdě.
2. liga – skupina Východ - 37.kolo st 17.1.18:00
Draci Šumperk
HC RT TORAX Poruba 2011
5:2(5:0, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 1. Cink (Řezáč, Půhoný), 8. Vachutka (Půhoný, Cink), 10. Králík (Vymazal), 13. Gewiese (Půhoný, Sedlák), 20. Vachutka (Sedlák, Cink) – 47. Luka (Ollender, Jaroš), 57. zdeněk (Luka, Janota). Rozhodčí: Vrba – Vašíček, Král. Vyloučení: 10:6, navíc Kaluža 5 min. + OK, Haas 10 min. OT + OK, Dresler TH, Fojtík 5 min. + OK a Funkcionář OK (všichni POR). Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 648. Střely na branku: 36:28. Průběh utkání: 5:0, 5:2.
Draci Šumperk: Lakosil – Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Bažant, Gewiese, Řezáč, Sedlák – Kovařík, Hroch, Lehečka, Vachutka, Muller, Králík, Půhoný, Fischer, Vymazal, Cink, Ostřanský
HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela (10. – 20. Kubáň) – Puškár, Adam, Dresler, Kaluža, Hryciow, Janota – Finsterle (od 8. Jaroš), Zachar, Ollender – Káňa J., Zdeněk, Luka – Káňa T., Haas, Fojtík – Gelnar

Hvězdy zápasu
Daniel Vachutka (ŠUM) (2+0)
Vladimír Cink (ŠUM) (1+1)
Jiří Zdeněk (POR) (1+0)

Cinkovo probuzení, trestné střílení Ollendera a parádní blafák Vachutky

Porubští hokejisté v neoblíbeném Šumperku v první třetině totálně propadli. Už po 31 vteřinách hry napřáhl na levém kruhu Vladimír Cink, který poslal puk ke vzdálenější tyči – 1:0. V šesté minutě dostali Ostravané ideální možnost k vyrovnání, kdy hlavní sudí nařídil proti Drakům trestné střílení, v něm ale Samuel Ollender selhal. Draci proto o minutu později trestali podruhé. Zatímco hosté svou šanci u Lakosilovy klece nevyužili, z protiútoku se dostal do úniku Daniel Vachutka, který bekhendovým blafákem poslal kotouč pod víko – 2:0. V desáté minutě udeřili domácí potřetí a Hynek Kůdela musel z brány ven.

Vynikající dračí přesilovky a štěstí Gewieseho

Michal Vymazal totiž vyhrál vhazování v útočné třetině, následně se však puku ujal Lukáš Králík, který zaskočil všechny včetně porubského gólmana – 3:0. Ostravané navíc hráli po pár minutách v oslabení, čehož domácí borci beze zbytku využili. Jiří Půhoný nahrával Petru Gewiesemu, který z ostrého úhlu nachytal Andrease Kubáně mezi betony – 4:0. Přesilovku hráli i hosté, do největší šance se ale paradoxně dostal Jakub Lehečka, jehož pokus zastavil porubský gólman po vyjetí z branky. Hororová třetina pro Flašarův výběr ale čtyřmi góly neskončila. V další přesilovce totiž Tomáš Sedlák poslal kotouč od modré čáry do brankoviště, kde byl připravený Daniel Vachutka, jenž tečoval v čase 19:59 puk k pravé tyči – 5:0.

Tlak Poruby přišel vniveč, Lakosil hýřil jistotou

Druhou třetinu začali Porubští o poznání lépe a v prvních minutách pořádně zatápěli šumperským obráncům, veškerou snahu Poruby ale vždy uhasil jistý Vlastimil Lakosil. Hosté nesnížili ani z následné přesilovky, až krátce po ní se ve velké šanci objevil Josef Fojtík, jeho ránu do odkryté klece ale zastavila hokejka jednoho z domácích. S postupem času se hra opět vyrovnávala a šance byly k vidění na obou stranách, porubské příležitosti však vždy dokázal šumperský gólman zneškodnit, jistým dojmem působil také oproti první třetině také Hynek Kůdela. V závěru se Ostravané přibrzdili několika fauly, Marek Kaluža inkasoval za hrubost dokonce pětiminutový trest.

Snižující branky drama nepřinesly, vzplály emoce

Ostravané se konečně dočkali až ve 47. minutě. Po střele Samuela Ollendera dokázal domácí brankář puk pouze vyrazit před sebe, kde již číhal nekompromisní Vladimír Luka, jenž zmařil Vlastimilu Lakosilovi sny o čistém kontu – 5:1. Druhý zásah přišel až při přesilovce pět na tři. Vladimír Luka sice vyprášil betony šumperského brankáře, na dorážku Jiřího Zdeňka už ale zareagovat nedokázal – 5:2. Závěr žádný tlak z porubské strany nepřinesl, na ledě to naopak začalo velmi jiskřit, kdy se Josef Fojtík bezhlavě pustil do Lukáše Králíka. S verdikty hlavního sudího nebyl spokojen ani hlavní lodivod porubské střídačky, který pruhovaným mužům hlasitě vyslovil svůj názor na řízení utkání.

Ostatní zápasy 37. kola

Opava vs. Nový Jičín 2:4
Hodonín vs. Kopřivnice 6:3
Ohlasy k utkání

Zdeněk Novosad (Draci Šumperk): Bylo to zajímavé, ale vyhrálo se, to je důležité. Před utkáním jsme si řekli, že na ně zkusíme vlítnout a vyšlo to. Jenže i za stavu 5:0 nám bylo jasné, že to soupeř nezabalí. To se ve druhé třetině potvrdilo, Poruba nás přehrávala, naštěstí Vlastimil Lakosil měl svůj den a jen díky němu skončila třetina 0:0. Pokud jde o rozhodčí, já se k tomu moc vyjadřovat nechci. Ono, kdybychom prohrávali, tak na ně budeme nadávat. Ale taky chápu, že trenéři Poruby by je nejraději rozcupovali. Takový už hokej někdy je.

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011): První třetina dala ráz celému utkání. Dlouho jsme nehráli, těžko říci, zda se to na výsledku podepsalo. Hráče jsme nabádali, ať nepřestávají hrát svou hru, měli jsme i šance. Trefili jsme tyč, ale prostě nám to nespadlo do branky. Takovými klíčovými momenty bylo například nevyužité trestné střílení. V závěru jsme ještě hráli přesilovku, zkusili jsme to v šesti, ale rozhodčí nám trochu přísně vyloučil hráče. Pak se odvíjel závěr utkání tak, jak se odvíjel.

autor: HC RT TORAX PORUBA 2011

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

06.10.2018

Kdo koho napadl?
Touto otázkou se zabývaly hlídky v podvečer dne 6. října 2018. Obsluha kamerového systému totiž zaregistrovala napadení muže v městské části Ostrava-Kunčičky. Vyslaní strážníci na místě spatřili osobu s krvácejícími tržnými ranami v obličeji. Zraněný tvrdil, že byl napaden neznámým mužem. Hlídky díky podrobnému popisu osobu dohledaly a zadržely. Mladík však strážníkům tvrdil přesný opak, než poraněný muž. Podle jeho slov měl být on obětí napadení po slovní potyčce. Nezletilec (14 let) byl předán k dalšímu šetření přivolaným státním policistům. Poraněnému byla přivolána rychlá záchranná služba. Na kamerovém záznamu vše nasvědčovalo, že napadený byl opravdu nezletilý mladík. Díky pořízenému záznamu bude jednodušší domoci se spravedlnosti. K dnešnímu dni je v provozu více než 700 kamerových bodů, které pomáhají při objasňování trestných činů a přestupkových jednání.

03.10.2018

„Ztratil jsem se a hledám tatínka.“
Těmito slovy odpověděl čtyřletý chlapec na otázku, kterou mu položil strážník vykonávajících obchůzku v podvečer dne 3. října 2018 v Ostravě-Dubině. Pěší hlídka si povšimla plačícího dítěte v blízkosti dětského hřiště. Strážníci se nejprve pokusili zjistit informace vedoucí k nalezení ztraceného tatínka, nebo bydliště, ale marně. "Tuďma chodíme do obchodu," to bylo vše, co bezradné dítě dokázalo říct při snaze navést hlídku ke svému domovu.

01.10.2018

Pokusili se ho oloupit
Pokusili se ho oloupit, hrozili mu střelnou zbraní.Dne 1. října 2018 v brzkých ranních hodinách oslovil hlídkující strážníky v Ostravě-Mariánských Horách muž, který se měl stát obětí loupežného přepadení. Hlídce také následně popsal osoby, které od něj požadovaly finanční hotovost pod pohrůžkou střelné zbraně. Při následné kontrole okolí strážníci spatřili skupinu osob odpovídající udanému popisu. Jejich totožnost byla oznamovatelem potvrzena. Jeden z oslovených mužů také strážníkům dobrovolně vydal střelnou zbraň.

28.09.2018

"Máme právo na klidný odpočinek."
V tomto duchu přijala obsluha tísňové linky městské policie na Svatého Václava dne 28.září 2018 necelou desítku oznámení. Obyvatele především okrajových částí Ostravy trápil nadměrný hluk sekaček na trávu, motorových pil, křovinořezů či hlučícího kompresoru. Každé oznámení bylo strážníky prověřeno.

18.09.2018

Odevzdal „Bakibu“ strážníkům
Dne 18. září 2018 se na služebnu městské policie v Ostravě-Porubě dostavil občan odevzdat nález. Domníval se, že se jedná o více než dvě desítky balení syntetické drogy „Bakiba“, která je v posledních dnech velkým strašákem na území města Ostravy. Balíčky byly předány přivolané hlídce Policie ČR, která celou věc prošetřuje. Strážníci při pěším výkonu služby informují osoby, které by mohly přijít do kontaktu s výše zmíněnou drogou o možných důsledcích užití.