> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Poruba v Šumperku vyhořela

vloženo: 18.01.2018           komentářů: 0

Poruba v Šumperku vyhořela v první třetině, s Draky padla 2:5 a už není lídrem

Porubský A-tým se po delší pauze znovu představil ve druholigových bojích, nicméně návrat nakonec Flašarovým svěřencům pořádně zhořkl. Už po první třetině ztráceli Porubští na Draky pět branek, zvratu nepomohl ani ve zbylých čtyřiceti minutách stoprocentní Hynek Kůdela, branky lídrů Vladimíra Luky a Jiřího Zdeňka přišly příliš pozdě.
2. liga – skupina Východ - 37.kolo st 17.1.18:00
Draci Šumperk
HC RT TORAX Poruba 2011
5:2(5:0, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 1. Cink (Řezáč, Půhoný), 8. Vachutka (Půhoný, Cink), 10. Králík (Vymazal), 13. Gewiese (Půhoný, Sedlák), 20. Vachutka (Sedlák, Cink) – 47. Luka (Ollender, Jaroš), 57. zdeněk (Luka, Janota). Rozhodčí: Vrba – Vašíček, Král. Vyloučení: 10:6, navíc Kaluža 5 min. + OK, Haas 10 min. OT + OK, Dresler TH, Fojtík 5 min. + OK a Funkcionář OK (všichni POR). Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 648. Střely na branku: 36:28. Průběh utkání: 5:0, 5:2.
Draci Šumperk: Lakosil – Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Bažant, Gewiese, Řezáč, Sedlák – Kovařík, Hroch, Lehečka, Vachutka, Muller, Králík, Půhoný, Fischer, Vymazal, Cink, Ostřanský
HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela (10. – 20. Kubáň) – Puškár, Adam, Dresler, Kaluža, Hryciow, Janota – Finsterle (od 8. Jaroš), Zachar, Ollender – Káňa J., Zdeněk, Luka – Káňa T., Haas, Fojtík – Gelnar

Hvězdy zápasu
Daniel Vachutka (ŠUM) (2+0)
Vladimír Cink (ŠUM) (1+1)
Jiří Zdeněk (POR) (1+0)

Cinkovo probuzení, trestné střílení Ollendera a parádní blafák Vachutky

Porubští hokejisté v neoblíbeném Šumperku v první třetině totálně propadli. Už po 31 vteřinách hry napřáhl na levém kruhu Vladimír Cink, který poslal puk ke vzdálenější tyči – 1:0. V šesté minutě dostali Ostravané ideální možnost k vyrovnání, kdy hlavní sudí nařídil proti Drakům trestné střílení, v něm ale Samuel Ollender selhal. Draci proto o minutu později trestali podruhé. Zatímco hosté svou šanci u Lakosilovy klece nevyužili, z protiútoku se dostal do úniku Daniel Vachutka, který bekhendovým blafákem poslal kotouč pod víko – 2:0. V desáté minutě udeřili domácí potřetí a Hynek Kůdela musel z brány ven.

Vynikající dračí přesilovky a štěstí Gewieseho

Michal Vymazal totiž vyhrál vhazování v útočné třetině, následně se však puku ujal Lukáš Králík, který zaskočil všechny včetně porubského gólmana – 3:0. Ostravané navíc hráli po pár minutách v oslabení, čehož domácí borci beze zbytku využili. Jiří Půhoný nahrával Petru Gewiesemu, který z ostrého úhlu nachytal Andrease Kubáně mezi betony – 4:0. Přesilovku hráli i hosté, do největší šance se ale paradoxně dostal Jakub Lehečka, jehož pokus zastavil porubský gólman po vyjetí z branky. Hororová třetina pro Flašarův výběr ale čtyřmi góly neskončila. V další přesilovce totiž Tomáš Sedlák poslal kotouč od modré čáry do brankoviště, kde byl připravený Daniel Vachutka, jenž tečoval v čase 19:59 puk k pravé tyči – 5:0.

Tlak Poruby přišel vniveč, Lakosil hýřil jistotou

Druhou třetinu začali Porubští o poznání lépe a v prvních minutách pořádně zatápěli šumperským obráncům, veškerou snahu Poruby ale vždy uhasil jistý Vlastimil Lakosil. Hosté nesnížili ani z následné přesilovky, až krátce po ní se ve velké šanci objevil Josef Fojtík, jeho ránu do odkryté klece ale zastavila hokejka jednoho z domácích. S postupem času se hra opět vyrovnávala a šance byly k vidění na obou stranách, porubské příležitosti však vždy dokázal šumperský gólman zneškodnit, jistým dojmem působil také oproti první třetině také Hynek Kůdela. V závěru se Ostravané přibrzdili několika fauly, Marek Kaluža inkasoval za hrubost dokonce pětiminutový trest.

Snižující branky drama nepřinesly, vzplály emoce

Ostravané se konečně dočkali až ve 47. minutě. Po střele Samuela Ollendera dokázal domácí brankář puk pouze vyrazit před sebe, kde již číhal nekompromisní Vladimír Luka, jenž zmařil Vlastimilu Lakosilovi sny o čistém kontu – 5:1. Druhý zásah přišel až při přesilovce pět na tři. Vladimír Luka sice vyprášil betony šumperského brankáře, na dorážku Jiřího Zdeňka už ale zareagovat nedokázal – 5:2. Závěr žádný tlak z porubské strany nepřinesl, na ledě to naopak začalo velmi jiskřit, kdy se Josef Fojtík bezhlavě pustil do Lukáše Králíka. S verdikty hlavního sudího nebyl spokojen ani hlavní lodivod porubské střídačky, který pruhovaným mužům hlasitě vyslovil svůj názor na řízení utkání.

Ostatní zápasy 37. kola

Opava vs. Nový Jičín 2:4
Hodonín vs. Kopřivnice 6:3
Ohlasy k utkání

Zdeněk Novosad (Draci Šumperk): Bylo to zajímavé, ale vyhrálo se, to je důležité. Před utkáním jsme si řekli, že na ně zkusíme vlítnout a vyšlo to. Jenže i za stavu 5:0 nám bylo jasné, že to soupeř nezabalí. To se ve druhé třetině potvrdilo, Poruba nás přehrávala, naštěstí Vlastimil Lakosil měl svůj den a jen díky němu skončila třetina 0:0. Pokud jde o rozhodčí, já se k tomu moc vyjadřovat nechci. Ono, kdybychom prohrávali, tak na ně budeme nadávat. Ale taky chápu, že trenéři Poruby by je nejraději rozcupovali. Takový už hokej někdy je.

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011): První třetina dala ráz celému utkání. Dlouho jsme nehráli, těžko říci, zda se to na výsledku podepsalo. Hráče jsme nabádali, ať nepřestávají hrát svou hru, měli jsme i šance. Trefili jsme tyč, ale prostě nám to nespadlo do branky. Takovými klíčovými momenty bylo například nevyužité trestné střílení. V závěru jsme ještě hráli přesilovku, zkusili jsme to v šesti, ale rozhodčí nám trochu přísně vyloučil hráče. Pak se odvíjel závěr utkání tak, jak se odvíjel.

autor: HC RT TORAX PORUBA 2011

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

07.01.2019

Podomní prodejci v akci
Rok 2019 ještě pořádně nezačal, ale podomní prodejci již opět brázdí ostravskými ulicemi. Hned dvakrát ve dvou dnech vyjížděli strážníci do stejné ulice v Ostravě-Porubě. Na jednu ze skupin podomních prodejců strážníky upozornili obyvatelé 2. ledna 2019 odpoledne. Dva muži a jedna žena, ve věku od 19 do 21 let, obcházeli jednotlivé byty, vydávali se za obchodní zástupce firmy dodávající energii do domácností a snažili se zde sjednávat nové smlouvy. O den později přijala městská policie oznámení o dalších podomních prodejcích na téže ulici. Jednalo se o dva mladé muže ve věku 20 a 21 let, kteří po lidech vyžadovali složenky pod záminkou výhodné nabídky. Podezření ze spáchání přestupků byla v obou případech hlídkami městské policie oznámena příslušnému správnímu orgánu k projednání.

01.01.2019

Na Nový rok ukradl telefon
Jen pár minut po zahájení nového roku 2019 zaslechla hlídka městské policie v Ostravě-Moravské Ostravě volání o pomoc. Následně zahlédla skupinu osob, kteří pronásledovali muže. Ten měl jedné z žen ukrást mobilní telefon. Strážníci i za pomoci jedné z kolemjdoucích osob muže vzápětí dostihli. Podezřelý z krádeže se pokusil z místa utéct, čemuž hlídka zabránila použitím donucovacích prostředků.

30.12.2018

Opětovně zneužila linku 156
Na Silvestra jsme informovali o 21leté ženě, která 30. prosince 2018 ve večerních hodinách zlomyslným voláním 18x zneužila tísňovou linku. Ženu následně přímo při jednom z hovorů na místě přistihli strážnici. Ani hrozící pokuta od telekomunikačního úřadu ve výši až 200 000,- Kč však ženu zřejmě neodradila. Dne 2. ledna 2019 večer byla totiž stejná žena přistižena opět při činu. Byť tentokrát zlomyslné telefonáty na tísňovou linku prováděla z jiné telefonní budky v Ostravě-Mariánských Horách, byla strážníky spatřena díky kamerovému systému. Na místě se hlídce žena k celé situaci opět odmítla vyjádřit. Tentokrát se jednalo o 3 hovory během necelé hodiny.

29.12.2018

Ženy kradly alkohol
Dvě ženy byly dne 29.12.2018 v Moravské Ostravě zadrženy členem bezpečnostní služby, když v prodejně bez zaplacení přenesly přes pokladnu několik láhví alkoholu, každá v hodnotě 1500,- Kč. Zda si ženy dělaly zásoby na silvestra či jiný důvod krádeže, se strážníkům zjistit nepodařilo, neboť obě ženy se k jednání odmítly vyjádřit. Nyní věc bude projednávat správní orgán.

29.12.2018

Vysoká hladina alkoholu
Vstoupil do vozovky před jedoucí služební vozidlo městské policie Muže, který dne 29.12.2018 v Ostravě-Porubě znenadání vstoupil do vozovky před jedoucí služební vozidlo městské policie a poté začal do služebního vozidla kopat a verbálně napadal jeho posádku, převezli strážníci do protialkoholní záchytné stanice. Vysoká hladina alkoholu byla u muže (29 let) zjištěna nařízenou dechovou zkouškou (2,33 ‰).