> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Poruba v Šumperku vyhořela

vloženo: 18.01.2018           komentářů: 0

Poruba v Šumperku vyhořela v první třetině, s Draky padla 2:5 a už není lídrem

Porubský A-tým se po delší pauze znovu představil ve druholigových bojích, nicméně návrat nakonec Flašarovým svěřencům pořádně zhořkl. Už po první třetině ztráceli Porubští na Draky pět branek, zvratu nepomohl ani ve zbylých čtyřiceti minutách stoprocentní Hynek Kůdela, branky lídrů Vladimíra Luky a Jiřího Zdeňka přišly příliš pozdě.
2. liga – skupina Východ - 37.kolo st 17.1.18:00
Draci Šumperk
HC RT TORAX Poruba 2011
5:2(5:0, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 1. Cink (Řezáč, Půhoný), 8. Vachutka (Půhoný, Cink), 10. Králík (Vymazal), 13. Gewiese (Půhoný, Sedlák), 20. Vachutka (Sedlák, Cink) – 47. Luka (Ollender, Jaroš), 57. zdeněk (Luka, Janota). Rozhodčí: Vrba – Vašíček, Král. Vyloučení: 10:6, navíc Kaluža 5 min. + OK, Haas 10 min. OT + OK, Dresler TH, Fojtík 5 min. + OK a Funkcionář OK (všichni POR). Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 648. Střely na branku: 36:28. Průběh utkání: 5:0, 5:2.
Draci Šumperk: Lakosil – Schejbal, Šťáva, Ďurkáč, Bažant, Gewiese, Řezáč, Sedlák – Kovařík, Hroch, Lehečka, Vachutka, Muller, Králík, Půhoný, Fischer, Vymazal, Cink, Ostřanský
HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela (10. – 20. Kubáň) – Puškár, Adam, Dresler, Kaluža, Hryciow, Janota – Finsterle (od 8. Jaroš), Zachar, Ollender – Káňa J., Zdeněk, Luka – Káňa T., Haas, Fojtík – Gelnar

Hvězdy zápasu
Daniel Vachutka (ŠUM) (2+0)
Vladimír Cink (ŠUM) (1+1)
Jiří Zdeněk (POR) (1+0)

Cinkovo probuzení, trestné střílení Ollendera a parádní blafák Vachutky

Porubští hokejisté v neoblíbeném Šumperku v první třetině totálně propadli. Už po 31 vteřinách hry napřáhl na levém kruhu Vladimír Cink, který poslal puk ke vzdálenější tyči – 1:0. V šesté minutě dostali Ostravané ideální možnost k vyrovnání, kdy hlavní sudí nařídil proti Drakům trestné střílení, v něm ale Samuel Ollender selhal. Draci proto o minutu později trestali podruhé. Zatímco hosté svou šanci u Lakosilovy klece nevyužili, z protiútoku se dostal do úniku Daniel Vachutka, který bekhendovým blafákem poslal kotouč pod víko – 2:0. V desáté minutě udeřili domácí potřetí a Hynek Kůdela musel z brány ven.

Vynikající dračí přesilovky a štěstí Gewieseho

Michal Vymazal totiž vyhrál vhazování v útočné třetině, následně se však puku ujal Lukáš Králík, který zaskočil všechny včetně porubského gólmana – 3:0. Ostravané navíc hráli po pár minutách v oslabení, čehož domácí borci beze zbytku využili. Jiří Půhoný nahrával Petru Gewiesemu, který z ostrého úhlu nachytal Andrease Kubáně mezi betony – 4:0. Přesilovku hráli i hosté, do největší šance se ale paradoxně dostal Jakub Lehečka, jehož pokus zastavil porubský gólman po vyjetí z branky. Hororová třetina pro Flašarův výběr ale čtyřmi góly neskončila. V další přesilovce totiž Tomáš Sedlák poslal kotouč od modré čáry do brankoviště, kde byl připravený Daniel Vachutka, jenž tečoval v čase 19:59 puk k pravé tyči – 5:0.

Tlak Poruby přišel vniveč, Lakosil hýřil jistotou

Druhou třetinu začali Porubští o poznání lépe a v prvních minutách pořádně zatápěli šumperským obráncům, veškerou snahu Poruby ale vždy uhasil jistý Vlastimil Lakosil. Hosté nesnížili ani z následné přesilovky, až krátce po ní se ve velké šanci objevil Josef Fojtík, jeho ránu do odkryté klece ale zastavila hokejka jednoho z domácích. S postupem času se hra opět vyrovnávala a šance byly k vidění na obou stranách, porubské příležitosti však vždy dokázal šumperský gólman zneškodnit, jistým dojmem působil také oproti první třetině také Hynek Kůdela. V závěru se Ostravané přibrzdili několika fauly, Marek Kaluža inkasoval za hrubost dokonce pětiminutový trest.

Snižující branky drama nepřinesly, vzplály emoce

Ostravané se konečně dočkali až ve 47. minutě. Po střele Samuela Ollendera dokázal domácí brankář puk pouze vyrazit před sebe, kde již číhal nekompromisní Vladimír Luka, jenž zmařil Vlastimilu Lakosilovi sny o čistém kontu – 5:1. Druhý zásah přišel až při přesilovce pět na tři. Vladimír Luka sice vyprášil betony šumperského brankáře, na dorážku Jiřího Zdeňka už ale zareagovat nedokázal – 5:2. Závěr žádný tlak z porubské strany nepřinesl, na ledě to naopak začalo velmi jiskřit, kdy se Josef Fojtík bezhlavě pustil do Lukáše Králíka. S verdikty hlavního sudího nebyl spokojen ani hlavní lodivod porubské střídačky, který pruhovaným mužům hlasitě vyslovil svůj názor na řízení utkání.

Ostatní zápasy 37. kola

Opava vs. Nový Jičín 2:4
Hodonín vs. Kopřivnice 6:3
Ohlasy k utkání

Zdeněk Novosad (Draci Šumperk): Bylo to zajímavé, ale vyhrálo se, to je důležité. Před utkáním jsme si řekli, že na ně zkusíme vlítnout a vyšlo to. Jenže i za stavu 5:0 nám bylo jasné, že to soupeř nezabalí. To se ve druhé třetině potvrdilo, Poruba nás přehrávala, naštěstí Vlastimil Lakosil měl svůj den a jen díky němu skončila třetina 0:0. Pokud jde o rozhodčí, já se k tomu moc vyjadřovat nechci. Ono, kdybychom prohrávali, tak na ně budeme nadávat. Ale taky chápu, že trenéři Poruby by je nejraději rozcupovali. Takový už hokej někdy je.

Tomáš Sršeň (HC RT TORAX Poruba 2011): První třetina dala ráz celému utkání. Dlouho jsme nehráli, těžko říci, zda se to na výsledku podepsalo. Hráče jsme nabádali, ať nepřestávají hrát svou hru, měli jsme i šance. Trefili jsme tyč, ale prostě nám to nespadlo do branky. Takovými klíčovými momenty bylo například nevyužité trestné střílení. V závěru jsme ještě hráli přesilovku, zkusili jsme to v šesti, ale rozhodčí nám trochu přísně vyloučil hráče. Pak se odvíjel závěr utkání tak, jak se odvíjel.

autor: HC RT TORAX PORUBA 2011

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

04.04.2018

Popíjeli tam, kde neměli
Popíjeli tam, kde neměli, poté se chtěli prát se strážníky.Obecně závaznou vyhlášku, která zakazuje konzumaci alkoholických nápojů na veřejném prostranství, porušil mladý pár 30. března 2018 v Ostravě-Porubě. Na výzvu hlídky městské policie reagovala dvojice podrážděně, vše nakonec vyústilo v napadení jednoho ze strážníků. Muž a žena nejprve odmítli hlídce městské policie prokázat svou totožnost. Poté, co jim bylo sděleno, že k jejímu zjištění budou předvedeni na Policii ČR, začali se chovat agresivně. Muž nejprve udeřil jednoho ze strážníku do ramene, poté jej kopl do nohy. Žena se následně pokusila strážníka povalit na zem. Hlídka městské policie uklidnila situaci až za použití donucovacích prostředků.

04.04.2018

Popíjeli tam, kde neměli
Popíjeli tam, kde neměli, poté se chtěli prát se strážníky.Obecně závaznou vyhlášku, která zakazuje konzumaci alkoholických nápojů na veřejném prostranství, porušil mladý pár 30. března 2018 v Ostravě-Porubě. Na výzvu hlídky městské policie reagovala dvojice podrážděně, vše nakonec vyústilo v napadení jednoho ze strážníků. Muž a žena nejprve odmítli hlídce městské policie prokázat svou totožnost. Poté, co jim bylo sděleno, že k jejímu zjištění budou předvedeni na Policii ČR, začali se chovat agresivně. Muž nejprve udeřil jednoho ze strážníku do ramene, poté jej kopl do nohy. Žena se následně pokusila strážníka povalit na zem. Hlídka městské policie uklidnila situaci až za použití donucovacích prostředků.

20.11.2017

Šlo o vteřiny, strážníci reagovali
Oznámení o muži na vozíku, který má zrychlené dýchání a mohl by tak mít zdravotní obtíže, přijali strážníci 20. listopadu 2017 pár minut před jedenáctou hodinou. Krátce nato už hlídka městské policie poskytovala v Ostravě-Moravské Ostravě 43letému vozíčkáři první pomoc. Muž nereagoval na podněty, měl promodralé rty a nedýchal. Strážníci tak okamžitě zahájili nepřímou srdeční masáž a přivolali na místo rychlou záchrannou službu. Chvíli poté už předávali resuscitaci zdravotnickému personálu.

19.11.2017

Zaslechla volání o pomoc
Zaslechla volání o pomoc, zmáčkla Senior linku a zachránila tak sousedku Tlačítko nouze, které slouží k přivolání pomoci při zdravotních komplikacích, aktivovala seniorka z Ostravy-Moravské Ostravy 19. listopadu 2017 krátce po osmé hodině ranní. Starší žena zaslechla volání o pomoc, neváhala a stiskem tlačítka přivolala na místo strážníky. Zasahující hlídce městské policie poté celou situaci objasnila. Byt, v němž se po pádu na zem nacházela zraněná sousedka, zpřístupnili přivolaní hasiči.

15.11.2017

Strážníci lapili dalšího vykradače aut
Mladého muže, který v Ostravě-Vítkovicích vykradl zaparkované osobní vozidlo, dopadla hlídka městské 15. listopadu 2017 hodinu po půlnoci. Zloděj na sebe upozornil, když přeskočil živý plot a pokusil se ukrýt za kostelní zdí. Ve stejný okamžik přiběhl k hlídce městské policie také majitel vyloupeného vozidla. Devatenáctiletý lapka na dotaz strážníků, proč a před kým se schovává, nedokázal odpovědět.