> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

CHALLENGE CUP 2018

vloženo: 11.01.2018           komentářů: 0

TJ Ostrava (CZE) - ŽOK Osijek (CRO) 3:0

Před svátky vyhrála Ostrava v chorvatském Osijeku snadno 3:0, ale určitě v odvetě nesmí domácí děvčata nic podcenit, protože ve sportu je možné skoro vše. Favorit se zaskočit nenechal, lehce získal potřebné dva sety k postupu a poté i celý zápas a Ostravanky se mohou těšit na konfrontaci s finským volejbalem, konkrétně Orivesi, což je městečko cca 200 km od Helsinek. Součástí utkání bylo i ukončení předvánoční charitativní akce, kdy volejbalový klub předal výtěžek z prodeje rozcvičovacích triček a vstupného zástupcům Moravskoslezského spolku na ochranu zvířat ve výši 28 675,- Kč.

TJ Ostrava - ŽOK Osijek 3:0 (20, 16, 26)

Rozhodčí: Varblane Erko (EST), Reichardt Gerrit Jan (NED)
Počet diváků: 300

Sestavy (od zóny I):
Domácí: Makauskaite, Zemanová, Čuboňová, Kojdová, Nachmilnerová, Valková, libero: Chevalierová, střídaly: Šípová, Faltínová, Diatková.
Hosté: Grahovac, Babic, Bilic, Krivič, Sučic, Zirn, libero: Šimunec, střídaly: Štebih, Miličevic Gadžic.

Vyjádření:
Kateřina Valková (kapitánka TJ Ostrava): „Po vyhraných prvních dvou setech jsme trochu polevily na obraně a tím zápas zdramatizovaly, ale díky dobrému servisu Katky Zemanové jsme koncovku otočily. Děkujeme našim skvělým divákům! Těšíme se do Finska!!!“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Dva sety jsme hráli agresivně, ve třetím setu jsme prostřídali i další hráčky a byli jsme málo důrazní a horší na příjmu. Soupeř hrál bojovněji než v Chorvatsku, nicméně postupujeme a soustředíme se na Finky. Musíme přidat na agresivitě!!! “

Popis utkání:
Do prvního setu sice vstoupily úspěšněji Chorvatky (2:4), ale netrvalo tomu dlouho a tým domácích dotáhl své manko a na krátko se i ujal vedení (6:4, 8:5). Hráčky Osijeku dorovnaly a sváděly s Ostravačkami vyrovnaný souboj (11:11, 13:13), ze kterého vyšla lépe Ostrava (15:13, 16:14). Díky skvělé týmové ofenzívě podpořené účinným servisem Ivy Nachmilnerové, domácí odskočili soupeřům na rozdíl sedmi bodů (22:15) a tento náskok si uhájili až do konce.
Druhý set byl vyrovnaný od samotného začátku a hosté byli opět dotěrní (3:3, 3:5). Pak ale přišla na servis Helena Kojdová a začaly se dít věci. Tým TJ Ostrava se náhle zvedl a předvedl úžasnou šňůru proměněných balónů v řadě, o které se postaraly zejména Iva Nachmilnerová, Vilte Makauskaite i Hana Čuboňová (11:5). Náskok si domácí udrželi a ještě navýšili (13:6, 15:7, 18:9, 21:14, 24:16).
Třetí set byl dramatický až do samotného závěru. Vše začalo opět vyrovnaně (3:1, 7:7, 7:8, 11:11), ale tentokrát nakopli motory hosté a bodově odskočili Ostravačkám (11:14, 12:16, 12:18). Domácí bojovali, sváděli souboj o každý balón a snažili se dotáhnout soupeře (14:18, 16:20, 16:22). Na servis se postavila Kateřina Zemanová a i svými třemi esy v řadě dala jasně najevo, že tým Ostravy ještě nehodil flintu do žita (21:22). Koncovka byla dramatická. Zdálo se, že chorvatský tým si jde pro výhru třetího setu, ale domácí zvládli srovnat (24:24, 25:25) a postarat se o triumf.

autor: Miloš Matula

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

23.05.2018

Nezletilá skončila s í intoxikací na ARU
Nezletilá skončila s akutní intoxikací na ARU Dne 23. května 2018 spatřili městští strážníci v Ostravě-Svinově skupinku tří osob, která konzumovala alkohol na veřejnosti v místech, kde je to zakázáno. Po ztotožnění osob bylo zjištěno, že dvě ze tří popíjejících jsou mladiství. U šestnáctileté slečny bylo naměřeno bezmála 2 promile alkoholu v krvi. Pro akutní intoxikaci byla dívka převezena do nemocnice. Následující den byl přestupek se slečnou dořešen strážníky přímo na nemocničním oddělení. Druhý adolescent byl oznámen příslušnému orgánu k dalšímu projednání ihned na místě.

23.05.2018

Předbíhal na poště
Předbíhal na poště, byl agresivní a vulgární Dne 23. května 2018 byla vyslána hlídka městských strážníku na poštu v Ostravě-Zábřehu, kde mělo dojít k potyčce zákazníků. Po příjezdu hlídky bylo zjištěno, že „nedočkavý“ klient měl v plánu předběhnout frontu čekajících osob agresivním a vulgárním způsobem. Do potyčky se připletlo vícero osob, do kterých agresor mimo jiné strkal, nadával jim. Jedna z poškozených dokonce uvedla, že byla mužem udeřena do hlavy s takovou razancí, že jí spadly brýle na zem. Následně do nich zuřivec kopal a častoval ženu sprostými nadávkami.

19.05.2018

Nejprve jí vulgárně nadával
Dne 19. května 2018 vyjížděla hlídka městské policie do Ostravy-Vítkovic, kde měl podnapilý agresivní muž napadat uklízečku. Žena právě prováděla úklid v jedné z budov, když upozornila 44letého muže na zákaz kouření v daném prostoru. Agresor jí začal sprostě nadávat a posléze také vyhrožovat přeříznutím elektrického kabelu čistícího přístroje. V obavách z vytaženého nože žena zalarmovala strážníky.

17.05.2018

Okradl spícího muže
Za pomoci městského kamerového monitorovacího systému byl 13. května 2018 pár minut po půlnoci odhalen kapesní zloděj, který na jedné ze zastávek v Ostravě-Moravské Ostravě okradl spícího muže. Kapsář poté nastoupil do tramvaje a z místa odjel. Podezřelý 34letý muž se z lupu dlouho neradoval, hlídka městské policie jej dopadla na další zastávce. Všechny odcizené věci se tak vrátily zpět k právoplatnému majiteli.

12.05.2018

Muž útočil nožem,...
Dne 12. května 2018 v dopoledních hodinách byl v Ostravě-Moravské Ostravě hlídkou městské policie zpozorován muž, který měl v ruce nůž obrácený proti jiné osobě. Po zákonné výzvě: "Jménem zákona, zanechte svého jednání a položte nůž na zem!" útočník upustil od protiprávního jednání a nůž s přibližně dvaceticentimetrovou čepelí odhodil na zem.