> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

CHALLENGE CUP 2018

vloženo: 11.01.2018           komentářů: 0

TJ Ostrava (CZE) - ŽOK Osijek (CRO) 3:0

Před svátky vyhrála Ostrava v chorvatském Osijeku snadno 3:0, ale určitě v odvetě nesmí domácí děvčata nic podcenit, protože ve sportu je možné skoro vše. Favorit se zaskočit nenechal, lehce získal potřebné dva sety k postupu a poté i celý zápas a Ostravanky se mohou těšit na konfrontaci s finským volejbalem, konkrétně Orivesi, což je městečko cca 200 km od Helsinek. Součástí utkání bylo i ukončení předvánoční charitativní akce, kdy volejbalový klub předal výtěžek z prodeje rozcvičovacích triček a vstupného zástupcům Moravskoslezského spolku na ochranu zvířat ve výši 28 675,- Kč.

TJ Ostrava - ŽOK Osijek 3:0 (20, 16, 26)

Rozhodčí: Varblane Erko (EST), Reichardt Gerrit Jan (NED)
Počet diváků: 300

Sestavy (od zóny I):
Domácí: Makauskaite, Zemanová, Čuboňová, Kojdová, Nachmilnerová, Valková, libero: Chevalierová, střídaly: Šípová, Faltínová, Diatková.
Hosté: Grahovac, Babic, Bilic, Krivič, Sučic, Zirn, libero: Šimunec, střídaly: Štebih, Miličevic Gadžic.

Vyjádření:
Kateřina Valková (kapitánka TJ Ostrava): „Po vyhraných prvních dvou setech jsme trochu polevily na obraně a tím zápas zdramatizovaly, ale díky dobrému servisu Katky Zemanové jsme koncovku otočily. Děkujeme našim skvělým divákům! Těšíme se do Finska!!!“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Dva sety jsme hráli agresivně, ve třetím setu jsme prostřídali i další hráčky a byli jsme málo důrazní a horší na příjmu. Soupeř hrál bojovněji než v Chorvatsku, nicméně postupujeme a soustředíme se na Finky. Musíme přidat na agresivitě!!! “

Popis utkání:
Do prvního setu sice vstoupily úspěšněji Chorvatky (2:4), ale netrvalo tomu dlouho a tým domácích dotáhl své manko a na krátko se i ujal vedení (6:4, 8:5). Hráčky Osijeku dorovnaly a sváděly s Ostravačkami vyrovnaný souboj (11:11, 13:13), ze kterého vyšla lépe Ostrava (15:13, 16:14). Díky skvělé týmové ofenzívě podpořené účinným servisem Ivy Nachmilnerové, domácí odskočili soupeřům na rozdíl sedmi bodů (22:15) a tento náskok si uhájili až do konce.
Druhý set byl vyrovnaný od samotného začátku a hosté byli opět dotěrní (3:3, 3:5). Pak ale přišla na servis Helena Kojdová a začaly se dít věci. Tým TJ Ostrava se náhle zvedl a předvedl úžasnou šňůru proměněných balónů v řadě, o které se postaraly zejména Iva Nachmilnerová, Vilte Makauskaite i Hana Čuboňová (11:5). Náskok si domácí udrželi a ještě navýšili (13:6, 15:7, 18:9, 21:14, 24:16).
Třetí set byl dramatický až do samotného závěru. Vše začalo opět vyrovnaně (3:1, 7:7, 7:8, 11:11), ale tentokrát nakopli motory hosté a bodově odskočili Ostravačkám (11:14, 12:16, 12:18). Domácí bojovali, sváděli souboj o každý balón a snažili se dotáhnout soupeře (14:18, 16:20, 16:22). Na servis se postavila Kateřina Zemanová a i svými třemi esy v řadě dala jasně najevo, že tým Ostravy ještě nehodil flintu do žita (21:22). Koncovka byla dramatická. Zdálo se, že chorvatský tým si jde pro výhru třetího setu, ale domácí zvládli srovnat (24:24, 25:25) a postarat se o triumf.

autor: Miloš Matula

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

01.09.2019

Porušil, co mohl
Dne 1. září 2018 v městské části Moravská Ostrava a Přívoz spatřila motorizovaná hlídka automobil couvající na křižovatce. Následně se vozidlo na stejném místě otočilo a vjelo do zákazu vjezdu. Hlídka riskujícího řidiče dostihla a zastavila. Mladík řídící vozidlo byl pro podezření z několika přestupků vyzván k setrvání na místě. To však neakceptoval a započal nekontrolovaně couvat, při čemž naboural zaparkované vozidlo. Následná zběsilá jízda v protisměru jednosměrnou ulicí započala stíhání podezřelého, ke kterému se přidala také hlídka Policie ČR.

15.09.2018

Vezl na skútru spolujezdce bez helmy
Dne 15. září 2018 zastavila hlídka v Ostravě-Hrušově řidiče skútru, který vezl muže bez ochranné přilby. Při projednávání přestupku se spolujezdcem strážníci pojali podezření, že řidič motocyklu je pod vlivem alkoholu. Provedenou dechovou zkouškou byla jeho přítomnost potvrzena. Podnapilý muž u sebe neměl potřebné doklady k řízení motorového vozidla, ani občanský průkaz. Následovalo tedy předvedení ke zjištění totožnosti na Policii ČR. Po odhalení identity osoby bez dokladů bylo zjištěno, že byl muži vysloven zákaz řízení.

12.09.2018

Na noční prohlídku popelnic
Dne 12. září 2018 v brzkých ranních hodinách spatřila obsluha kamerového systému malé dítě v doprovodu starší osoby. Vyslaní strážníci zkontaktovali s ohledem na pozdní dobu podezřelou dvojici na zastávce MHD v Ostravě-Zábřehu. Bylo zjištěno, že se jedná o otce se sedmiletou dcerou. Ti se vydali na noční prohlídku popelnic. Z odložených kontejnerů vybírali, co se jim hodilo. Muž hlídce dále sdělil: „V pět hodin nám jede tramvaj, v šest bude dcera doma a pak může jít do školy.“ Dívka pouze dodala, že je ospalá, chodí do první třídy a tatínek ji nutí vybírat popelnice a jíst jídlo, které naleznou.

11.09.2018

Považuji se za Boha
„Považuji se za Boha, svými činy konám spravedlnost“ Takto vysvětlil své chování polapený jednadvacetiletý mladík, který hlídce dne 11. září 2018 bez okolků pověděl o svém činu, který se odehrál v Ostravě-Výškovicích. V odpoledních hodinách přijal operační technik tísňové linky oznámení od občana, že se na parkovišti pohybuje podezřelý muž. Ten měl dle oznamovatele kopat do vozidel a působit na nich viditelnou škodu. Po příjezdu na místo byl svědky popsán nejen podezřelý, také směr, kterým odešel.

28.08.2018

Odcizené zboží schovala v kočárku
Drogerii a dětské oblečení v hodnotě přesahující 3600,- Kč odcizila 24letá žena v Ostravě-Porubě v jednom z obchodů. Svědek události uvedl, že si všiml, že žena ukryla drogerii v dětském kočárku a do batohu poté ukryla i dětské oblečení. Když projela přes pokladny, nic z toho nezaplatila.