> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

CHALLENGE CUP 2018

vloženo: 11.01.2018           komentářů: 0

TJ Ostrava (CZE) - ŽOK Osijek (CRO) 3:0

Před svátky vyhrála Ostrava v chorvatském Osijeku snadno 3:0, ale určitě v odvetě nesmí domácí děvčata nic podcenit, protože ve sportu je možné skoro vše. Favorit se zaskočit nenechal, lehce získal potřebné dva sety k postupu a poté i celý zápas a Ostravanky se mohou těšit na konfrontaci s finským volejbalem, konkrétně Orivesi, což je městečko cca 200 km od Helsinek. Součástí utkání bylo i ukončení předvánoční charitativní akce, kdy volejbalový klub předal výtěžek z prodeje rozcvičovacích triček a vstupného zástupcům Moravskoslezského spolku na ochranu zvířat ve výši 28 675,- Kč.

TJ Ostrava - ŽOK Osijek 3:0 (20, 16, 26)

Rozhodčí: Varblane Erko (EST), Reichardt Gerrit Jan (NED)
Počet diváků: 300

Sestavy (od zóny I):
Domácí: Makauskaite, Zemanová, Čuboňová, Kojdová, Nachmilnerová, Valková, libero: Chevalierová, střídaly: Šípová, Faltínová, Diatková.
Hosté: Grahovac, Babic, Bilic, Krivič, Sučic, Zirn, libero: Šimunec, střídaly: Štebih, Miličevic Gadžic.

Vyjádření:
Kateřina Valková (kapitánka TJ Ostrava): „Po vyhraných prvních dvou setech jsme trochu polevily na obraně a tím zápas zdramatizovaly, ale díky dobrému servisu Katky Zemanové jsme koncovku otočily. Děkujeme našim skvělým divákům! Těšíme se do Finska!!!“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Dva sety jsme hráli agresivně, ve třetím setu jsme prostřídali i další hráčky a byli jsme málo důrazní a horší na příjmu. Soupeř hrál bojovněji než v Chorvatsku, nicméně postupujeme a soustředíme se na Finky. Musíme přidat na agresivitě!!! “

Popis utkání:
Do prvního setu sice vstoupily úspěšněji Chorvatky (2:4), ale netrvalo tomu dlouho a tým domácích dotáhl své manko a na krátko se i ujal vedení (6:4, 8:5). Hráčky Osijeku dorovnaly a sváděly s Ostravačkami vyrovnaný souboj (11:11, 13:13), ze kterého vyšla lépe Ostrava (15:13, 16:14). Díky skvělé týmové ofenzívě podpořené účinným servisem Ivy Nachmilnerové, domácí odskočili soupeřům na rozdíl sedmi bodů (22:15) a tento náskok si uhájili až do konce.
Druhý set byl vyrovnaný od samotného začátku a hosté byli opět dotěrní (3:3, 3:5). Pak ale přišla na servis Helena Kojdová a začaly se dít věci. Tým TJ Ostrava se náhle zvedl a předvedl úžasnou šňůru proměněných balónů v řadě, o které se postaraly zejména Iva Nachmilnerová, Vilte Makauskaite i Hana Čuboňová (11:5). Náskok si domácí udrželi a ještě navýšili (13:6, 15:7, 18:9, 21:14, 24:16).
Třetí set byl dramatický až do samotného závěru. Vše začalo opět vyrovnaně (3:1, 7:7, 7:8, 11:11), ale tentokrát nakopli motory hosté a bodově odskočili Ostravačkám (11:14, 12:16, 12:18). Domácí bojovali, sváděli souboj o každý balón a snažili se dotáhnout soupeře (14:18, 16:20, 16:22). Na servis se postavila Kateřina Zemanová a i svými třemi esy v řadě dala jasně najevo, že tým Ostravy ještě nehodil flintu do žita (21:22). Koncovka byla dramatická. Zdálo se, že chorvatský tým si jde pro výhru třetího setu, ale domácí zvládli srovnat (24:24, 25:25) a postarat se o triumf.

autor: Miloš Matula

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

20.11.2017

Šlo o vteřiny, strážníci reagovali
Oznámení o muži na vozíku, který má zrychlené dýchání a mohl by tak mít zdravotní obtíže, přijali strážníci 20. listopadu 2017 pár minut před jedenáctou hodinou. Krátce nato už hlídka městské policie poskytovala v Ostravě-Moravské Ostravě 43letému vozíčkáři první pomoc. Muž nereagoval na podněty, měl promodralé rty a nedýchal. Strážníci tak okamžitě zahájili nepřímou srdeční masáž a přivolali na místo rychlou záchrannou službu. Chvíli poté už předávali resuscitaci zdravotnickému personálu.

19.11.2017

Zaslechla volání o pomoc
Zaslechla volání o pomoc, zmáčkla Senior linku a zachránila tak sousedku Tlačítko nouze, které slouží k přivolání pomoci při zdravotních komplikacích, aktivovala seniorka z Ostravy-Moravské Ostravy 19. listopadu 2017 krátce po osmé hodině ranní. Starší žena zaslechla volání o pomoc, neváhala a stiskem tlačítka přivolala na místo strážníky. Zasahující hlídce městské policie poté celou situaci objasnila. Byt, v němž se po pádu na zem nacházela zraněná sousedka, zpřístupnili přivolaní hasiči.

15.11.2017

Strážníci lapili dalšího vykradače aut
Mladého muže, který v Ostravě-Vítkovicích vykradl zaparkované osobní vozidlo, dopadla hlídka městské 15. listopadu 2017 hodinu po půlnoci. Zloděj na sebe upozornil, když přeskočil živý plot a pokusil se ukrýt za kostelní zdí. Ve stejný okamžik přiběhl k hlídce městské policie také majitel vyloupeného vozidla. Devatenáctiletý lapka na dotaz strážníků, proč a před kým se schovává, nedokázal odpovědět.

13.11.2017

Oznámení o agresivním cestujícím
Ničil vybavení tramvaje, dechová zkouška ukázala tři promile Oznámení o agresivním cestujícím, který v Ostravě-Porubě ničí vybavení tramvaje, přijali strážníci 13. listopadu 2017 pár minut před třiadvacátou hodinou. Podnapilý 29letý muž na konečné zastávce odmítl vystoupit, byl vulgární a nakonec rozbil jednu ze skleněných přepážek. Řidička tramvaje strážníkům potvrdila, že muž popíjel alkohol. Když jej na konečné požádala, aby vystoupil, začal ji slovně napadat. Orientační dechovou zkouškou byla muži naměřena hodnota tři promile alkoholu. Jelikož muž nekontroloval své chování, byl zjevně pod vlivem alkoholu a tím bezprostředně ohrožoval sebe a své zdraví, bylo rozhodnuto o jeho převozu na protialkoholní záchytnou stanici. Pracovník dopravního podniku následně odhadl, že škoda nepřesáhla hranici pěti tisíc korun.

13.11.2017

Se zákazem řízení si hlavu nelámali
Se zákazem řízení si hlavu nelámali Hned dva řidiče, kterým byl vysloven zákaz řízení motorových vozidel, odhalili 13. listopadu 2017 ostravští strážníci. Krátce před třetí hodinou ranní spatřila hlídka městské policie v Ostravě-Moravské Ostravě muže, který nerespektoval dopravní značení a vjel do zákazu vjezdu. Řidič strážníkům uvedl, že není držitelem řidičského oprávnění a nemá u sebe ani občanský průkaz. Následně bylo potvrzeno, že mu bylo řízení motorových vozidel zakázáno. Obdobnou událostí se strážníci zabývali také o pár hodin později v Ostravě-Slezské Ostravě.