> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Vítkovice - Litvínov

vloženo: 07.01.2018           komentářů: 0

Střet severních hokejových bašt. Vítkovice dnes v neděli hostí Litvínov


Srážka tradičních hokejových klubů ze severní části Česka potká v neděli Ostravu. Vítkovice na svém ledě přivítají Litvínov a oba celky mají v plánu jediné – vyhrát. Zápas HC VÍTKOVICE RIDERA – HC VERVA Litvínov hostí OSTRAVAR ARÉNA v neděli 7. ledna od 16 hodin.

HC Verva LitvínovNa jedné straně mužstvo, od kterého se čeká vítězství, na druhé nevyzpytatelný soupeř, který má v plánu papírového favorita zaskočit. Nedělní duel mezi Vítkovicemi a Litvínovem má předpoklady k tomu, aby byl vše, jen ne jednoznačnou a předem rozhodnutou záležitostí. Chemici už Ostravany v této sezoně dokázali potrápit, jak v Ostravě, tak na severu Čech, kde je dokonce porazili. Modro-bílí proto zůstávají ostražití, i když v jejich aktuální situaci je touha po domácí výhře, bez ohledu na soupeře, samozřejmostí.
Z Hradce bez bodu, venku poprvé od října

Páteční kolo Ostravanům mnoho radosti nepřineslo. Lépe řečeno, bohužel žádnou. Vítkovičtí se v Hradci Králové utkali s domácím Mountfieldem v přímém boji o druhé místo a po prohře 0:4 museli svému sokovi tabulkovou příčku přepustit. „V úvodu zápasu jsme chtěli Hradec zaskočit a pokračovat v našem agresivním stylu, měli jsme ale čtyři vyloučené. I když domácí gól nedali, výhoda na hokejky se jim dostala. Ve druhé třetině, což byla zlomová část, jsme dostali tři rychlé branky v krátkém časovém úseku, z toho jednu jsme si dali vlastní. Normálně nás zdobí hra v předbrankovém prostoru a v obranném pásmu, to tam tentokrát nebylo. Za stavu 3:0 bylo evidentní, že s mužstvem, jakým je Hradec, to bude těžké. Dostal se do herní pohody, v zápase byl lepší a vítězství si určitě zasloužil.,“ přijal prohru trenér Vítkovic Jakub Petr. Za zmínku ovšem stojí, že modro-bílí se z venkovního zápasu vrátili s nulou na bodovém kontě poprvé od 15. října, což znamená šňůru jedenácti bodovaných zápasů na ledech soupeřů.


Litvínovská bašta neztrácí naději, ale nervozita je cítit

Hokejový Litvínov prochází těžkou sezonou. Nejprve špatný vstup do soutěže, pak vzestup a nyní zase mírný útlum. Chemici se dobře oklepali z černé série a jednu chvíli dokonce patřili, co do výkonů a momentálních výsledků, mezi nejlepší týmy extraligy. Bohužel přelom roku je zastihl opět v určité fázi se sestupnou tendencí, a tak se černo-žlutí nalézají na předposlední příčce tabulky. Ale nemusejí ztrácet naději. Od desátého místa je dělí pět bodů, od hrany šestky devět. To není vzhledem k počtu zbývajících zápasů vůbec špatné. Kapitánské céčko hrdě nosí zkušený Michal Trávníček. Zadní řady tuží, kromě jiných, další osobnost – Karel Pilař. Společně s ním Zbyněk Sklenička. Odchod Jaroslava Januse se zdál být vyřešen účastí již zmíněného Pavla Kantora a také Michaela Petráska, který má na kontě ony zmíněná dvě čistá konta z duelů proti Liberci a Hradci Králové. Za zmínku stojí jistě Nor Daniel Sörvik, Martin Hanzl, Miloslav Hořava nebo urostlý Richard Nejezchleb. Navíc v průběhu prosince přibyl střelecky disponovaný zadák Jiří Hunkes. Už dříve hlásil příchod také exvítkovický rychlík z Popradu Michael Vandas. Právě Hunkes se uvedl výborně, když srazil Zlín hattrickem. Na papíře soupiska Litvínova vypadá opravdu dobře. Škoda, pro Severočechy, že se aktuálně neprojevuje až tak moc ve výsledcích. Jindy velice loajální fandové tradiční české hokejové bašty tak začínají pomalu nervóznět. Páteční prohra s Pardubicemi, které jsou v tabulce blízko, celý duel se na Zimním stadionu Ivana Hlinky nesl ale v hodně tiché atmosféře, fandové tím dávali postoj k současným výkonům. Každopádně ale ani oni neztrácejí naději, vědí, že tým trenérů Radima Rulíka a Darka Stránského skýtá potenciál, jen jej rozvinout.


Vítkovice chtějí a potřebují bodovat

Ostravané, bez ohledu na soupeře, hlásí, že chtějí a potřebují bodovat, vyhrát. Nicméně při detailnějším pohledu na svého litvínovského protivníka je kouč Pavel Trnka na pozoru. „Tohle nebude snadné utkání, protože proti nám stojí hodně nepříjemný a nevyzpytatelný soupeř. Tabulku bych vůbec neřešil, protože zápas se hraje na ledě od nuly a my víme, jak těžká byla předchozí utkání s Litvínovem. Takže znovu, a to jsme říkali a říkáme hráčům, tenhle zápas bude potřebovat z naší strany maximální míru nasazení, týmovosti, bojovnosti. Litvínov možná poslední zápasy úplně nevyhrával, ale faktem je, že až na přestřelku s Jihlavou v posledních utkáních nedostával nějak extra moc gólů. Bude to těžká bitva. Každopádně my se nezříkáme toho, že potřebujeme uspět a chceme uspět, takže pro to musíme udělat vše.“


HC VÍTKOVICE RIDERA – HC VERVA Litvínov, neděle 7. 1. 2018, 16:00, OSTRAVAR ARÉNA

Zápas 38. kola Tipsport Extraligy mezi HC VÍTKOVICE RIDERA a HC VERVA Litvínov hostí OSTRAVAR ARÉNA v neděli 7. ledna od 16:00 hodin. Vstupenky jsou v prodeji online v síti Ticketportal. Přímo na pokladnách Arény budou vstupenky k dostání v den utkání od 9 hodin. Vítkovická fanzóna před hlavním vchodem od ulice Závodní bude otevřena v 14:30 hodin (i v případě deštivého či sněžného počasí).

autor: HC Vítkovice Ridera

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

04.04.2018

Popíjeli tam, kde neměli
Popíjeli tam, kde neměli, poté se chtěli prát se strážníky.Obecně závaznou vyhlášku, která zakazuje konzumaci alkoholických nápojů na veřejném prostranství, porušil mladý pár 30. března 2018 v Ostravě-Porubě. Na výzvu hlídky městské policie reagovala dvojice podrážděně, vše nakonec vyústilo v napadení jednoho ze strážníků. Muž a žena nejprve odmítli hlídce městské policie prokázat svou totožnost. Poté, co jim bylo sděleno, že k jejímu zjištění budou předvedeni na Policii ČR, začali se chovat agresivně. Muž nejprve udeřil jednoho ze strážníku do ramene, poté jej kopl do nohy. Žena se následně pokusila strážníka povalit na zem. Hlídka městské policie uklidnila situaci až za použití donucovacích prostředků.

04.04.2018

Popíjeli tam, kde neměli
Popíjeli tam, kde neměli, poté se chtěli prát se strážníky.Obecně závaznou vyhlášku, která zakazuje konzumaci alkoholických nápojů na veřejném prostranství, porušil mladý pár 30. března 2018 v Ostravě-Porubě. Na výzvu hlídky městské policie reagovala dvojice podrážděně, vše nakonec vyústilo v napadení jednoho ze strážníků. Muž a žena nejprve odmítli hlídce městské policie prokázat svou totožnost. Poté, co jim bylo sděleno, že k jejímu zjištění budou předvedeni na Policii ČR, začali se chovat agresivně. Muž nejprve udeřil jednoho ze strážníku do ramene, poté jej kopl do nohy. Žena se následně pokusila strážníka povalit na zem. Hlídka městské policie uklidnila situaci až za použití donucovacích prostředků.

20.11.2017

Šlo o vteřiny, strážníci reagovali
Oznámení o muži na vozíku, který má zrychlené dýchání a mohl by tak mít zdravotní obtíže, přijali strážníci 20. listopadu 2017 pár minut před jedenáctou hodinou. Krátce nato už hlídka městské policie poskytovala v Ostravě-Moravské Ostravě 43letému vozíčkáři první pomoc. Muž nereagoval na podněty, měl promodralé rty a nedýchal. Strážníci tak okamžitě zahájili nepřímou srdeční masáž a přivolali na místo rychlou záchrannou službu. Chvíli poté už předávali resuscitaci zdravotnickému personálu.

19.11.2017

Zaslechla volání o pomoc
Zaslechla volání o pomoc, zmáčkla Senior linku a zachránila tak sousedku Tlačítko nouze, které slouží k přivolání pomoci při zdravotních komplikacích, aktivovala seniorka z Ostravy-Moravské Ostravy 19. listopadu 2017 krátce po osmé hodině ranní. Starší žena zaslechla volání o pomoc, neváhala a stiskem tlačítka přivolala na místo strážníky. Zasahující hlídce městské policie poté celou situaci objasnila. Byt, v němž se po pádu na zem nacházela zraněná sousedka, zpřístupnili přivolaní hasiči.

15.11.2017

Strážníci lapili dalšího vykradače aut
Mladého muže, který v Ostravě-Vítkovicích vykradl zaparkované osobní vozidlo, dopadla hlídka městské 15. listopadu 2017 hodinu po půlnoci. Zloděj na sebe upozornil, když přeskočil živý plot a pokusil se ukrýt za kostelní zdí. Ve stejný okamžik přiběhl k hlídce městské policie také majitel vyloupeného vozidla. Devatenáctiletý lapka na dotaz strážníků, proč a před kým se schovává, nedokázal odpovědět.