> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Kreslířský kurz v pondělí

vloženo: 04.01.2018           komentářů: 0

Kreslířský kurz v pondělí pro začátečníky

8.1. 2018 – 25. 6. 2018_pondělky 16:30 – 18:45 Ostrava_
Už jste to určitě slyšeli: “ Základem všeho je kresba „.
A tak, než se pustíme do malby, vycvičíme si ruku tak, aby nás aspoň trochu poslouchala.
Ochutnáte od všeho, co kresba může přinášet, vyzkoušíte si všechny kreslící materiály, tužku, uhel, rudku, suchý pastel a část lekcí bude věnována malbě a vlastní tvorbě.
Zpočátku to nebude tak lehké, ale velmi brzy zjistíte, že ruka vás poslouchá úplně stejně, jako když vezmete do ruky pero a píšete.

Naučíte se základní teorii, vytvoření vzdušné perspektivy, použítí barev dle barevného kruhu, jak pracovat s komplementárními barvami, jak jednoduše vystínovat základní motivy kolem nás, jak vyjádřit trojrozměrný prostor na dvojrozměrném výkresu.
Budete umět pracovat se světlem a stínem, vyjadřovat struktury předmětů a jejich objemy, umisťovat předměty ve správné kompozici a uvolnit se v abstrakci.
Vyzkoušíte si kombinované techniky a koláže. Naučíte se pracovat na stolním stojanu společně s vizováním a poměřováním. Kurzy povede lektorka a malířka Ivana Krištofová.

Kde: Ateliér Hamaka ( Nádražní 3136/138A, Ostrava )

Kdy: pondělky 16:30 – 18:45 tj. 3 vyuč. hodiny
1. část od 8. 1. 2018 – 26. 3. 2018
2. část od 9. 4. 2018 – 25. 6. 2018
Varianty:
cena jedné lekce 490,- Kč/os
1. část 4 550,- Kč/os_KP_4550
2. část 4 550,- Kč/os/_KP_4550

Zvýhodněná cena obou částí 8 320,- Kč/os – možnost splátek – první splátka 4 000,- Kč při zápisu, 2. splátka do 7.lekce – KP_ 8 320
V ceně jsou veškeré pomůcky: akvarel, štětce, anilinky, tuže, suché pastely, uhly, fixy, temperové barvy, papíry, tužky, gumy, brusné papíry, modely, podkladové materiály, podkladové desky, šablony, lektorné, pronájem prostor.
V případě, že budete chtít malovat na plátno, budou k dispozici desky s plátnem k zakoupení.
Při celoročním předplatném obdržíte osvědčení o absolvování kurzu.

NUTNÁ REZERVACE PŘEDEM NA E-MAIL: info@atelierhamaka.cz a platba zálohy ve výši 1000,-Kč na účet 2300260970/2010 nejpozději 10 dní předem, VS 08012018, v poznámce uveďte vaše jméno a variantu ve formátu výběr varianty_částka např. KP_8320.

Bez zaplacení zálohy platba na místě +300,- Kč!

Doplatek kurzu na místě!

POČET MÍST OMEZEN! KURZ JE URČEN ZAČÁTEČNÍKŮM !

autor: www.atelierhamaka.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

20.11.2017

Šlo o vteřiny, strážníci reagovali
Oznámení o muži na vozíku, který má zrychlené dýchání a mohl by tak mít zdravotní obtíže, přijali strážníci 20. listopadu 2017 pár minut před jedenáctou hodinou. Krátce nato už hlídka městské policie poskytovala v Ostravě-Moravské Ostravě 43letému vozíčkáři první pomoc. Muž nereagoval na podněty, měl promodralé rty a nedýchal. Strážníci tak okamžitě zahájili nepřímou srdeční masáž a přivolali na místo rychlou záchrannou službu. Chvíli poté už předávali resuscitaci zdravotnickému personálu.

19.11.2017

Zaslechla volání o pomoc
Zaslechla volání o pomoc, zmáčkla Senior linku a zachránila tak sousedku Tlačítko nouze, které slouží k přivolání pomoci při zdravotních komplikacích, aktivovala seniorka z Ostravy-Moravské Ostravy 19. listopadu 2017 krátce po osmé hodině ranní. Starší žena zaslechla volání o pomoc, neváhala a stiskem tlačítka přivolala na místo strážníky. Zasahující hlídce městské policie poté celou situaci objasnila. Byt, v němž se po pádu na zem nacházela zraněná sousedka, zpřístupnili přivolaní hasiči.

15.11.2017

Strážníci lapili dalšího vykradače aut
Mladého muže, který v Ostravě-Vítkovicích vykradl zaparkované osobní vozidlo, dopadla hlídka městské 15. listopadu 2017 hodinu po půlnoci. Zloděj na sebe upozornil, když přeskočil živý plot a pokusil se ukrýt za kostelní zdí. Ve stejný okamžik přiběhl k hlídce městské policie také majitel vyloupeného vozidla. Devatenáctiletý lapka na dotaz strážníků, proč a před kým se schovává, nedokázal odpovědět.

13.11.2017

Oznámení o agresivním cestujícím
Ničil vybavení tramvaje, dechová zkouška ukázala tři promile Oznámení o agresivním cestujícím, který v Ostravě-Porubě ničí vybavení tramvaje, přijali strážníci 13. listopadu 2017 pár minut před třiadvacátou hodinou. Podnapilý 29letý muž na konečné zastávce odmítl vystoupit, byl vulgární a nakonec rozbil jednu ze skleněných přepážek. Řidička tramvaje strážníkům potvrdila, že muž popíjel alkohol. Když jej na konečné požádala, aby vystoupil, začal ji slovně napadat. Orientační dechovou zkouškou byla muži naměřena hodnota tři promile alkoholu. Jelikož muž nekontroloval své chování, byl zjevně pod vlivem alkoholu a tím bezprostředně ohrožoval sebe a své zdraví, bylo rozhodnuto o jeho převozu na protialkoholní záchytnou stanici. Pracovník dopravního podniku následně odhadl, že škoda nepřesáhla hranici pěti tisíc korun.

13.11.2017

Se zákazem řízení si hlavu nelámali
Se zákazem řízení si hlavu nelámali Hned dva řidiče, kterým byl vysloven zákaz řízení motorových vozidel, odhalili 13. listopadu 2017 ostravští strážníci. Krátce před třetí hodinou ranní spatřila hlídka městské policie v Ostravě-Moravské Ostravě muže, který nerespektoval dopravní značení a vjel do zákazu vjezdu. Řidič strážníkům uvedl, že není držitelem řidičského oprávnění a nemá u sebe ani občanský průkaz. Následně bylo potvrzeno, že mu bylo řízení motorových vozidel zakázáno. Obdobnou událostí se strážníci zabývali také o pár hodin později v Ostravě-Slezské Ostravě.