> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Vedení FC Baník Ostrava reagovalo

vloženo: 03.01.2018           komentářů: 0

Baník posiluje sportovní úsek: přicházejí Nehoda a Uličný.

Vedení FC Baník Ostrava reagovalo na neuspokojivé výsledky A-týmu v podzimní části HET ligy a v průběhu zimní přestávky finalizovalo několik inovací sportovního úseku. Od jarní části se bude do řízení prvního týmu v mnohem větší míře zapojovat nově ustanovená sportovní rada klubu, kterou od ledna oficiálně rozšiřují Zdeněk Nehoda a Petr Uličný. Předsedou sportovní rady byl jmenován Zdeněk Nehoda.

Bývalý vynikající útočník a mistr Evropy z roku 1976 v Bělehradu Zdeněk Nehoda, který se po aktivní kariéře na Ostravsku usadil, a velezkušený trenérský matador Petr Uličný doplnili ve sportovní radě Marka Jankulovského a sportovního ředitele Dušana Vrťa. Pátým členem je nový sportovní manažer klubu Michal Bělák. Přestože rada fungovala už během podzimu, nyní v rozšířeném složení dostala od majitele klubu výrazně větší kompetence.

„Zdeněk Nehoda má za sebou skvělou hráčskou kariéru a pak i nepřeberné manažerské zkušenosti z domácího i zahraničního fotbalu, fotbalu skvěle rozumí a dokáže ho vnímat z pozice hráče i manažera. Petr Uličný, to je ztělesnění trenérských zkušeností. Z pozice kouče bude vnášet zase trenérský náhled,“ vysvětlil majitel klubu Václav Brabec s tím, že nově ustanovené radě bude primárně podléhat sportovní chod A-týmu. „Dostala k tomu opravdu rozsáhlé kompetence a s mužstvem bude v každodenním kontaktu. Věřím, že sportovní rada pomůže ke zvýšení efektivity. Ať Zdeněk Nehoda, Petr Uličný nebo Marek Jankulovski jsou osobnosti, které fotbalu dokonale rozumí.“

Už v prosinci na půdorysu jednání nově se formující rady padlo rozhodnutí podržet ve funkci dosavadního kouče Radima Kučeru. „I když bodů bychom chtěli mít samozřejmě více, hra a výkony nebyly tak špatné, abychom po pěti měsících měnili trenéra. Chceme ho podržet, dát mu ještě čas na práci s doplněným kádrem, a současně věříme, že i v symbióze s postřehy a oponenturou Petra Uličného, který dá pohledu na věc ještě jiný, a řekněme zkušenější rozměr, přijde i kýžený efekt v podobě výsledků,“ prohlásil nový předseda sportovní rady Zdeněk Nehoda, který podzimní zápasy Baníku pozorně sledoval.

Radim Kučera ustanovení rady vnímá pozitivně. „Já si konstruktivní názory zkušených odborníků kdykoliv rád vyslechnu. Nikdy jsem s tím absolutně žádný problém neměl a v podobném režimu jsem už dříve ve Znojmě s Petrem Uličným naprosto bezproblémově fungoval. Doufám, že to bude klapat především ku prospěchu celého Baníku,“ řekl Radim Kučera.

Vedení klubu paraleně pracuje i na příchodech dalších hráčských posil. „Kromě již oznámených Martina Filla a Dame Diopa máme v plánu během přestávky přívést ještě minimálně tři hráče a brankáře,“ upozornil Václav Brabec.

autor: FC Baník Ostrava

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

06.10.2018

Kdo koho napadl?
Touto otázkou se zabývaly hlídky v podvečer dne 6. října 2018. Obsluha kamerového systému totiž zaregistrovala napadení muže v městské části Ostrava-Kunčičky. Vyslaní strážníci na místě spatřili osobu s krvácejícími tržnými ranami v obličeji. Zraněný tvrdil, že byl napaden neznámým mužem. Hlídky díky podrobnému popisu osobu dohledaly a zadržely. Mladík však strážníkům tvrdil přesný opak, než poraněný muž. Podle jeho slov měl být on obětí napadení po slovní potyčce. Nezletilec (14 let) byl předán k dalšímu šetření přivolaným státním policistům. Poraněnému byla přivolána rychlá záchranná služba. Na kamerovém záznamu vše nasvědčovalo, že napadený byl opravdu nezletilý mladík. Díky pořízenému záznamu bude jednodušší domoci se spravedlnosti. K dnešnímu dni je v provozu více než 700 kamerových bodů, které pomáhají při objasňování trestných činů a přestupkových jednání.

03.10.2018

„Ztratil jsem se a hledám tatínka.“
Těmito slovy odpověděl čtyřletý chlapec na otázku, kterou mu položil strážník vykonávajících obchůzku v podvečer dne 3. října 2018 v Ostravě-Dubině. Pěší hlídka si povšimla plačícího dítěte v blízkosti dětského hřiště. Strážníci se nejprve pokusili zjistit informace vedoucí k nalezení ztraceného tatínka, nebo bydliště, ale marně. "Tuďma chodíme do obchodu," to bylo vše, co bezradné dítě dokázalo říct při snaze navést hlídku ke svému domovu.

01.10.2018

Pokusili se ho oloupit
Pokusili se ho oloupit, hrozili mu střelnou zbraní.Dne 1. října 2018 v brzkých ranních hodinách oslovil hlídkující strážníky v Ostravě-Mariánských Horách muž, který se měl stát obětí loupežného přepadení. Hlídce také následně popsal osoby, které od něj požadovaly finanční hotovost pod pohrůžkou střelné zbraně. Při následné kontrole okolí strážníci spatřili skupinu osob odpovídající udanému popisu. Jejich totožnost byla oznamovatelem potvrzena. Jeden z oslovených mužů také strážníkům dobrovolně vydal střelnou zbraň.

28.09.2018

"Máme právo na klidný odpočinek."
V tomto duchu přijala obsluha tísňové linky městské policie na Svatého Václava dne 28.září 2018 necelou desítku oznámení. Obyvatele především okrajových částí Ostravy trápil nadměrný hluk sekaček na trávu, motorových pil, křovinořezů či hlučícího kompresoru. Každé oznámení bylo strážníky prověřeno.

18.09.2018

Odevzdal „Bakibu“ strážníkům
Dne 18. září 2018 se na služebnu městské policie v Ostravě-Porubě dostavil občan odevzdat nález. Domníval se, že se jedná o více než dvě desítky balení syntetické drogy „Bakiba“, která je v posledních dnech velkým strašákem na území města Ostravy. Balíčky byly předány přivolané hlídce Policie ČR, která celou věc prošetřuje. Strážníci při pěším výkonu služby informují osoby, které by mohly přijít do kontaktu s výše zmíněnou drogou o možných důsledcích užití.