> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Vedení FC Baník Ostrava reagovalo

vloženo: 03.01.2018           komentářů: 0

Baník posiluje sportovní úsek: přicházejí Nehoda a Uličný.

Vedení FC Baník Ostrava reagovalo na neuspokojivé výsledky A-týmu v podzimní části HET ligy a v průběhu zimní přestávky finalizovalo několik inovací sportovního úseku. Od jarní části se bude do řízení prvního týmu v mnohem větší míře zapojovat nově ustanovená sportovní rada klubu, kterou od ledna oficiálně rozšiřují Zdeněk Nehoda a Petr Uličný. Předsedou sportovní rady byl jmenován Zdeněk Nehoda.

Bývalý vynikající útočník a mistr Evropy z roku 1976 v Bělehradu Zdeněk Nehoda, který se po aktivní kariéře na Ostravsku usadil, a velezkušený trenérský matador Petr Uličný doplnili ve sportovní radě Marka Jankulovského a sportovního ředitele Dušana Vrťa. Pátým členem je nový sportovní manažer klubu Michal Bělák. Přestože rada fungovala už během podzimu, nyní v rozšířeném složení dostala od majitele klubu výrazně větší kompetence.

„Zdeněk Nehoda má za sebou skvělou hráčskou kariéru a pak i nepřeberné manažerské zkušenosti z domácího i zahraničního fotbalu, fotbalu skvěle rozumí a dokáže ho vnímat z pozice hráče i manažera. Petr Uličný, to je ztělesnění trenérských zkušeností. Z pozice kouče bude vnášet zase trenérský náhled,“ vysvětlil majitel klubu Václav Brabec s tím, že nově ustanovené radě bude primárně podléhat sportovní chod A-týmu. „Dostala k tomu opravdu rozsáhlé kompetence a s mužstvem bude v každodenním kontaktu. Věřím, že sportovní rada pomůže ke zvýšení efektivity. Ať Zdeněk Nehoda, Petr Uličný nebo Marek Jankulovski jsou osobnosti, které fotbalu dokonale rozumí.“

Už v prosinci na půdorysu jednání nově se formující rady padlo rozhodnutí podržet ve funkci dosavadního kouče Radima Kučeru. „I když bodů bychom chtěli mít samozřejmě více, hra a výkony nebyly tak špatné, abychom po pěti měsících měnili trenéra. Chceme ho podržet, dát mu ještě čas na práci s doplněným kádrem, a současně věříme, že i v symbióze s postřehy a oponenturou Petra Uličného, který dá pohledu na věc ještě jiný, a řekněme zkušenější rozměr, přijde i kýžený efekt v podobě výsledků,“ prohlásil nový předseda sportovní rady Zdeněk Nehoda, který podzimní zápasy Baníku pozorně sledoval.

Radim Kučera ustanovení rady vnímá pozitivně. „Já si konstruktivní názory zkušených odborníků kdykoliv rád vyslechnu. Nikdy jsem s tím absolutně žádný problém neměl a v podobném režimu jsem už dříve ve Znojmě s Petrem Uličným naprosto bezproblémově fungoval. Doufám, že to bude klapat především ku prospěchu celého Baníku,“ řekl Radim Kučera.

Vedení klubu paraleně pracuje i na příchodech dalších hráčských posil. „Kromě již oznámených Martina Filla a Dame Diopa máme v plánu během přestávky přívést ještě minimálně tři hráče a brankáře,“ upozornil Václav Brabec.

autor: FC Baník Ostrava

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

29.07.2018

Muž kradl čokolády pro děti od známých
Dne 29. července 2018 v rozmezí tří hodin vyjížděli strážníci ke krádežím do stejného nákupního místa v Ostravě-Zábřehu k velmi podobným oznámením. V obchodě měli totiž nenechavci v merku sladkosti. Nejprve hlídka oznamovala k příslušnému správnímu orgánu muže pro podezření z majetkového přestupku. Ten odcizil čokolády dle vlastních slov pro děti svých známých. Jednalo se o 9 kusů čokolád v celkové hodnotě více než 700 Kč. Žena byla oznámena za odcizení 18 kusů tentokráte oříškových čokolád

25.07.2018

Odhalila ho místní znalost strážníka
Hlídka městských policistů byla dne 25. července 2018 vyslána k události do ostravské městské části Poruba. Zde mělo dojít v jedné z prodejen potravin a smíšeného zboží ke krádeži.

23.07.2018

ozkopávali odpadky, pak ohrožovali BESIP
Dne 23. července 2018 byla vyslána hlídka do Ostravy-Třebovic na místo, kde se měli pohybovat dva mladíci, kteří ničili a vysypávali odpadkové koše. Sami podezřelí strhli na sebe pozornost vyslané motorizované hlídky v městské části Ostrava-Poruba. Zde naznačovali projíždějícím řidičům, že chtějí vejít bez rozmyslu do vozovky a následně na ně ukazovali vulgární gesta. Strážníci dostihli mladíky v nedaleké ulici. Zde jim bylo sděleno podezření z přestupkového jednání proti veřejnému pořádku.

29.06.2018

Kradl okrasné keře
Těsně před dvanáctou hodinou dne 29. června 2018 byla vyslána hlídka městských strážníků do Ostravy-Nové Vsi, kde mělo dojít k odcizení okrasných rostlin. Po příjezdu na místo kontaktoval hlídku oznamovatel a svědek celé události. Strážníkům sdělil, že vykopané keře zde vysazovali zaměstnanci městského úřadu. Podezřelý z krádeže hlídce oznámil: „Chtěl jsem si je jen přesadit do své zahrady. Nevěděl jsem, že to jsou keře obecního úřadu.“

20.06.2018

Pět záškoláků
Dne 20. června 2018 prováděla strážnice pěší výkon služby v městské části Ostrava-Mariánské Hory. Zde spatřila pět dětí, které se bez doprovodu dospělé osoby společně toulaly po ulici. Jelikož v dopoledních hodinách probíhá vyučování, oslovila je. Děti tvrdily, že zaspaly, jsou nemocné, nebo mají ředitelské volno. Po ověření totožností dětí byly poznatky o možném zanedbání školní docházky zaslány na příslušné odbory sociálně právní ochrany dětí.