> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Setkání v primátorově pracovně.

vloženo: 25.12.2017           komentářů: 0

Desetiletý Matěj Horák je autorek kresby na novoročence primátora Ostravy Tomáše Macury. Primátor mladého výtvarníka, jeho maminku a učitelku z výtvarného kroužku Markétu Němcovou přijal a poděkoval za zajímavou kresbu. Matěj Horák pak prozradil, že jeho pradědeček pracoval na stavbě Nové radnice.

Primátor poděkoval mladému malíři
Setkání v primátorově pracovně. Zleva: primátor Tomáš Macura, Jitka Horáková, Matěj Horák s novoročenkou a Markéta Němečková. Foto: René Stejskal

Je milou tradicí, že výtvarně nadané děti z Ostravy nabídnou své kresby primátorovi pro jeho novoročenku. Letos si primátor vybral kresbu desetiletého Matěje Horáka. „Kresba mne na první pohled zaujala, symbolizuje nejen Vánoce, ale i oslavy 750. výročí od první písemné zmínky o Ostravě,“ hodnotil kresbu primátor Tomáš Macura.

„Babička bydlí kousek od Nové radnice, proto mě napadlo, že nakreslím radnici a vánoční výzdobu,“ líčil Matěj Horák. Kresbu doplnil ohňostrojem. „Děti v našem kroužku se zaměřily především na vánoční symboly. Matěj ji pojal jinak, jako oslavu města. Má velký cit pro prostorové cítění a pro kompozici a řekla bych, že obrázek je prožitý a je z něj cítit patriotismus,“ uvedla vedoucí výtvarného kroužku ze Střediska volného času v Ostrčilově ulici Markéta Němečková.

To, že Matěj nakreslil radnici, není náhoda a důvodem není jen to, že poblíž bydlí jeho babička. „Můj pradědeček pracoval na stavbě Nové radnice. Byl tesařem. Už jsem navštívil i věž Nové radnice a projel jsem se páternosterem,“ dodal mladý výtvarník.

autor: red

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

29.07.2018

Muž kradl čokolády pro děti od známých
Dne 29. července 2018 v rozmezí tří hodin vyjížděli strážníci ke krádežím do stejného nákupního místa v Ostravě-Zábřehu k velmi podobným oznámením. V obchodě měli totiž nenechavci v merku sladkosti. Nejprve hlídka oznamovala k příslušnému správnímu orgánu muže pro podezření z majetkového přestupku. Ten odcizil čokolády dle vlastních slov pro děti svých známých. Jednalo se o 9 kusů čokolád v celkové hodnotě více než 700 Kč. Žena byla oznámena za odcizení 18 kusů tentokráte oříškových čokolád

25.07.2018

Odhalila ho místní znalost strážníka
Hlídka městských policistů byla dne 25. července 2018 vyslána k události do ostravské městské části Poruba. Zde mělo dojít v jedné z prodejen potravin a smíšeného zboží ke krádeži.

23.07.2018

ozkopávali odpadky, pak ohrožovali BESIP
Dne 23. července 2018 byla vyslána hlídka do Ostravy-Třebovic na místo, kde se měli pohybovat dva mladíci, kteří ničili a vysypávali odpadkové koše. Sami podezřelí strhli na sebe pozornost vyslané motorizované hlídky v městské části Ostrava-Poruba. Zde naznačovali projíždějícím řidičům, že chtějí vejít bez rozmyslu do vozovky a následně na ně ukazovali vulgární gesta. Strážníci dostihli mladíky v nedaleké ulici. Zde jim bylo sděleno podezření z přestupkového jednání proti veřejnému pořádku.

29.06.2018

Kradl okrasné keře
Těsně před dvanáctou hodinou dne 29. června 2018 byla vyslána hlídka městských strážníků do Ostravy-Nové Vsi, kde mělo dojít k odcizení okrasných rostlin. Po příjezdu na místo kontaktoval hlídku oznamovatel a svědek celé události. Strážníkům sdělil, že vykopané keře zde vysazovali zaměstnanci městského úřadu. Podezřelý z krádeže hlídce oznámil: „Chtěl jsem si je jen přesadit do své zahrady. Nevěděl jsem, že to jsou keře obecního úřadu.“

20.06.2018

Pět záškoláků
Dne 20. června 2018 prováděla strážnice pěší výkon služby v městské části Ostrava-Mariánské Hory. Zde spatřila pět dětí, které se bez doprovodu dospělé osoby společně toulaly po ulici. Jelikož v dopoledních hodinách probíhá vyučování, oslovila je. Děti tvrdily, že zaspaly, jsou nemocné, nebo mají ředitelské volno. Po ověření totožností dětí byly poznatky o možném zanedbání školní docházky zaslány na příslušné odbory sociálně právní ochrany dětí.