> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Hned na Štěpána na hokej!

vloženo: 25.12.2017           komentářů: 0

Krátké vánoční odpočinutí a v úterý už opět na extraligový hokej! Vítkovice na druhý svátek vánoční hostí na svém ledě Mladou Boleslav, komu Štěpán nadělí bohatou koledu? Zápas HC VÍTKOVICE RIDERA – BK Mladá Boleslav se hraje v OSTRAVAR ARÉNĚ v úterý 26. prosince od 16 hodin.

BK Mladá BoleslavTento sváteční zápas si zaslouží plný dům! Vítkovice po sedmi výhrách v řadě hrají na druhý svátek vánoční na domácím ledě, a pokud si fandové přejí, aby jim jejich forma vydržela, měli by jim dát plným hledištěm a bouřlivou atmosférou jasný impuls! Ostravané hostí Mladou Boleslav, která před Vánocemi zdolala vedoucí Plzeň. Je jasné, že tohle bude velký boj!V CHOMUTOVĚ OTÁČELI A PRODLOUŽILI VÍTĚZNOU SÉRII

Vítkovičtí si zařídili pěkné Vánoce. Sedm výher v řadě, všechny za tři body, to je úchvatná bilance. Sedmé vítězství si nadělili dva dny před Štědrým dnem na ledě Chomutova. Ani Piráti, byť byli hlavně v úvodu zdatným soupeřem, jejich sérii nezastavili. Severočeši otevřeli skóre, nicméně Ostravané dokázali ještě do závěru první části otočit skóre ve svůj prospěch. Tým předvedl výborný výkon, podpořený výtečným Bartošákem, který pokryl šestatřicet střel soupeře. Dvěma góly a asistencí se blýskl Roman Szturc. „Začátek měl nádech vánočního zápasu. První třetina od nás nebyla vůbec ideální, naštěstí jsme byli z mála střel produktivní. V konečné fázi nám tři body samozřejmě udělaly radost, mohli jsme odjet domů s úsměvem,“ vrátil se k pátečnímu střetnutí se stručností sobě vlastní trenér Pavel Trnka.BOLESLAV S NOVÝM TRENÉREM. V PÁTEK OKRADLA VEDOUCÍ PLZEŇ!

Mladá Boleslav má nabitý kádr, plný zajímavých a velice kvalitních hráčů. To je potřeba zdůraznit už na úvod. Pro Vítkovice je atraktivní nejen hráči s vítkovickou minulostí v týmu, ale také přítomností vítkovické legendy Viktora Ujčíka v trenérském štábu. Ten prošel změnami, oproti poslední návštěvě Boleslavi v Ostravě. Nepovedené výsledky se nakonec svezly po zádech hlavního kouče Patrika Augusty. Jeho místo zaujal velezkušený Vladimír Kýhos. Asistenti Ujčík a Žabka zůstali. Obměnou, alespoň částečnou, prošel i tým. Paralelně se změnou na trenérském postu došlo k úpravě hráčského kádru. Největší událostí byl příchod Petra Holíka, kanonýra, který se okamžitě stal jedním z nejproduktivnějších hráčů týmu. Z Brna dorazil další zkušený a ofenzivně dobře disponovaný forvard Vojtěch Němec. Boleslavští ale při posilování a doplňování kádru nemysleli jen na cestu směrem dopředu, ale moc dobře se také zaměřili na zadní vrátka. Ačkoli exvítkovický Tomáš Pastor už odešel do Znojma, nedávno si Bruslaři z WSM ligy vzali dalšího z ranařů, který v minulosti oblékal ostravský dres. Z Kladna dorazil tvrďák David Štich. Navíc při výměně s Chomutovem přišel jako náhrada za Ronalda Knota urostlý Ondřej Dlapa. K tomu je potřeba přičíst kanonýra Orsavu, výtečného Jakuba Klepiše, samozřejmě brankáře Maxwella, či Růžičku. Jednoduše Boleslav budí jen pohledem na soupisku respekt. A naposledy si jej vydobyla i na ledě. V pátečním domácím utkání přetlačila vedoucí Plzeň 2:1 v nájezdech. A to už je co říct! Inkasovat od nejofenzivnějšího týmu ligy jen jednu branku a vyhrát? To se letos mnoha týmům nepovedlo.V KABINĚ SE O SÉRII NEMLUVÍ, JDE SE ZÁPAS OD ZÁPASU

Sedm výher v řadě. To se vítkovickým fanouškům hodně sladce poslouchá. Ale o to více musejí být hráči a trenéři ve střehu. Ano, daří se, ale nedaří se samo od sebe. Právě na zodpovědnost a koncentrovanost nyní, možná více, než kdy jindy, trenéři apelují. „Nemůžeme a nesmíme nijak vnímat nějaké série, než, že ty získané body už máme na kontě. Ale to je vše. Musíme se dívat stále dopředu, a pokud chceme na pomyslnou šňůru vítězství navlékat další korálky, nesmíme se uspokojit. Pořád víme, že máme ve hře určité rezervy a vítězství nám sama nespadnou do klína. Je po Štědrém dnu, zápasy teď jdou rychle za sebou a my máme před námi velice těžkého soupeře,“ varuje kouč Jakub Petr. Podcenit situaci si Ostravané dovolit nemohou, už jen z toho pohledu, že jim stále chybí trojice opor – útočníci Tybor a Dej a bojovník Výtisk. Lukáš Klok by už zřejmě mohl být připraven.SVÁTEČNÍ ZÁPAS PO VÝHRÁCH SI ŽÁDÁ PLNÝ PALÁC

Pro vítkovické fanoušky není jiná možnost. Sedm výher a výborné výkony v kombinaci se svátečním podvečerem se musejí odrazit v návštěvnosti duelu s Boleslaví. Tohle si prostě žádá plnou OSTRAVAR ARÉNU, bez výmluv a ospravedlnění. „Už po zápase s Pardubicemi jsem říkal, že si naši fandové zaslouží klobouček dolů, protože v předvánočním shonu jich na utkání přišlo více než šest tisíc, což je skvělé číslo. Já jen věřím a doufám, že jsme všechny ostravské sportovní fandy dobře naladili výkony i výhrami na svátky a že i proti Boleslavi bude plná hala,“ přeje si vítkovický lodivod.HC VÍTKOVICE RIDERA – BK MLADÁ BOLESLAV, ÚTERÝ 26. 12., 16:00, OSTRAVAR ARÉNA

Zápas 33. kola Tipsport Extraligy mezi HC VÍTKOVICE RIDERA a BK Mladá Boleslav hostí OSTRAVAR ARÉNA ve úterý 26. prosince od 16:00 hodin. Vstupenky jsou v prodeji online v síti Ticketportal. Přímo na pokladnách Arény budou vstupenky k dostání v den utkání od 9 hodin. Vítkovická fanzóna před hlavním vchodem od ulice Závodní bude otevřena v 14:30 hodin (i v případě deštivého či sněžného počasí).

autor: HC VÍTKOVICE

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

06.10.2018

Kdo koho napadl?
Touto otázkou se zabývaly hlídky v podvečer dne 6. října 2018. Obsluha kamerového systému totiž zaregistrovala napadení muže v městské části Ostrava-Kunčičky. Vyslaní strážníci na místě spatřili osobu s krvácejícími tržnými ranami v obličeji. Zraněný tvrdil, že byl napaden neznámým mužem. Hlídky díky podrobnému popisu osobu dohledaly a zadržely. Mladík však strážníkům tvrdil přesný opak, než poraněný muž. Podle jeho slov měl být on obětí napadení po slovní potyčce. Nezletilec (14 let) byl předán k dalšímu šetření přivolaným státním policistům. Poraněnému byla přivolána rychlá záchranná služba. Na kamerovém záznamu vše nasvědčovalo, že napadený byl opravdu nezletilý mladík. Díky pořízenému záznamu bude jednodušší domoci se spravedlnosti. K dnešnímu dni je v provozu více než 700 kamerových bodů, které pomáhají při objasňování trestných činů a přestupkových jednání.

03.10.2018

„Ztratil jsem se a hledám tatínka.“
Těmito slovy odpověděl čtyřletý chlapec na otázku, kterou mu položil strážník vykonávajících obchůzku v podvečer dne 3. října 2018 v Ostravě-Dubině. Pěší hlídka si povšimla plačícího dítěte v blízkosti dětského hřiště. Strážníci se nejprve pokusili zjistit informace vedoucí k nalezení ztraceného tatínka, nebo bydliště, ale marně. "Tuďma chodíme do obchodu," to bylo vše, co bezradné dítě dokázalo říct při snaze navést hlídku ke svému domovu.

01.10.2018

Pokusili se ho oloupit
Pokusili se ho oloupit, hrozili mu střelnou zbraní.Dne 1. října 2018 v brzkých ranních hodinách oslovil hlídkující strážníky v Ostravě-Mariánských Horách muž, který se měl stát obětí loupežného přepadení. Hlídce také následně popsal osoby, které od něj požadovaly finanční hotovost pod pohrůžkou střelné zbraně. Při následné kontrole okolí strážníci spatřili skupinu osob odpovídající udanému popisu. Jejich totožnost byla oznamovatelem potvrzena. Jeden z oslovených mužů také strážníkům dobrovolně vydal střelnou zbraň.

28.09.2018

"Máme právo na klidný odpočinek."
V tomto duchu přijala obsluha tísňové linky městské policie na Svatého Václava dne 28.září 2018 necelou desítku oznámení. Obyvatele především okrajových částí Ostravy trápil nadměrný hluk sekaček na trávu, motorových pil, křovinořezů či hlučícího kompresoru. Každé oznámení bylo strážníky prověřeno.

18.09.2018

Odevzdal „Bakibu“ strážníkům
Dne 18. září 2018 se na služebnu městské policie v Ostravě-Porubě dostavil občan odevzdat nález. Domníval se, že se jedná o více než dvě desítky balení syntetické drogy „Bakiba“, která je v posledních dnech velkým strašákem na území města Ostravy. Balíčky byly předány přivolané hlídce Policie ČR, která celou věc prošetřuje. Strážníci při pěším výkonu služby informují osoby, které by mohly přijít do kontaktu s výše zmíněnou drogou o možných důsledcích užití.