> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Hned na Štěpána na hokej!

vloženo: 25.12.2017           komentářů: 0

Krátké vánoční odpočinutí a v úterý už opět na extraligový hokej! Vítkovice na druhý svátek vánoční hostí na svém ledě Mladou Boleslav, komu Štěpán nadělí bohatou koledu? Zápas HC VÍTKOVICE RIDERA – BK Mladá Boleslav se hraje v OSTRAVAR ARÉNĚ v úterý 26. prosince od 16 hodin.

BK Mladá BoleslavTento sváteční zápas si zaslouží plný dům! Vítkovice po sedmi výhrách v řadě hrají na druhý svátek vánoční na domácím ledě, a pokud si fandové přejí, aby jim jejich forma vydržela, měli by jim dát plným hledištěm a bouřlivou atmosférou jasný impuls! Ostravané hostí Mladou Boleslav, která před Vánocemi zdolala vedoucí Plzeň. Je jasné, že tohle bude velký boj!V CHOMUTOVĚ OTÁČELI A PRODLOUŽILI VÍTĚZNOU SÉRII

Vítkovičtí si zařídili pěkné Vánoce. Sedm výher v řadě, všechny za tři body, to je úchvatná bilance. Sedmé vítězství si nadělili dva dny před Štědrým dnem na ledě Chomutova. Ani Piráti, byť byli hlavně v úvodu zdatným soupeřem, jejich sérii nezastavili. Severočeši otevřeli skóre, nicméně Ostravané dokázali ještě do závěru první části otočit skóre ve svůj prospěch. Tým předvedl výborný výkon, podpořený výtečným Bartošákem, který pokryl šestatřicet střel soupeře. Dvěma góly a asistencí se blýskl Roman Szturc. „Začátek měl nádech vánočního zápasu. První třetina od nás nebyla vůbec ideální, naštěstí jsme byli z mála střel produktivní. V konečné fázi nám tři body samozřejmě udělaly radost, mohli jsme odjet domů s úsměvem,“ vrátil se k pátečnímu střetnutí se stručností sobě vlastní trenér Pavel Trnka.BOLESLAV S NOVÝM TRENÉREM. V PÁTEK OKRADLA VEDOUCÍ PLZEŇ!

Mladá Boleslav má nabitý kádr, plný zajímavých a velice kvalitních hráčů. To je potřeba zdůraznit už na úvod. Pro Vítkovice je atraktivní nejen hráči s vítkovickou minulostí v týmu, ale také přítomností vítkovické legendy Viktora Ujčíka v trenérském štábu. Ten prošel změnami, oproti poslední návštěvě Boleslavi v Ostravě. Nepovedené výsledky se nakonec svezly po zádech hlavního kouče Patrika Augusty. Jeho místo zaujal velezkušený Vladimír Kýhos. Asistenti Ujčík a Žabka zůstali. Obměnou, alespoň částečnou, prošel i tým. Paralelně se změnou na trenérském postu došlo k úpravě hráčského kádru. Největší událostí byl příchod Petra Holíka, kanonýra, který se okamžitě stal jedním z nejproduktivnějších hráčů týmu. Z Brna dorazil další zkušený a ofenzivně dobře disponovaný forvard Vojtěch Němec. Boleslavští ale při posilování a doplňování kádru nemysleli jen na cestu směrem dopředu, ale moc dobře se také zaměřili na zadní vrátka. Ačkoli exvítkovický Tomáš Pastor už odešel do Znojma, nedávno si Bruslaři z WSM ligy vzali dalšího z ranařů, který v minulosti oblékal ostravský dres. Z Kladna dorazil tvrďák David Štich. Navíc při výměně s Chomutovem přišel jako náhrada za Ronalda Knota urostlý Ondřej Dlapa. K tomu je potřeba přičíst kanonýra Orsavu, výtečného Jakuba Klepiše, samozřejmě brankáře Maxwella, či Růžičku. Jednoduše Boleslav budí jen pohledem na soupisku respekt. A naposledy si jej vydobyla i na ledě. V pátečním domácím utkání přetlačila vedoucí Plzeň 2:1 v nájezdech. A to už je co říct! Inkasovat od nejofenzivnějšího týmu ligy jen jednu branku a vyhrát? To se letos mnoha týmům nepovedlo.V KABINĚ SE O SÉRII NEMLUVÍ, JDE SE ZÁPAS OD ZÁPASU

Sedm výher v řadě. To se vítkovickým fanouškům hodně sladce poslouchá. Ale o to více musejí být hráči a trenéři ve střehu. Ano, daří se, ale nedaří se samo od sebe. Právě na zodpovědnost a koncentrovanost nyní, možná více, než kdy jindy, trenéři apelují. „Nemůžeme a nesmíme nijak vnímat nějaké série, než, že ty získané body už máme na kontě. Ale to je vše. Musíme se dívat stále dopředu, a pokud chceme na pomyslnou šňůru vítězství navlékat další korálky, nesmíme se uspokojit. Pořád víme, že máme ve hře určité rezervy a vítězství nám sama nespadnou do klína. Je po Štědrém dnu, zápasy teď jdou rychle za sebou a my máme před námi velice těžkého soupeře,“ varuje kouč Jakub Petr. Podcenit situaci si Ostravané dovolit nemohou, už jen z toho pohledu, že jim stále chybí trojice opor – útočníci Tybor a Dej a bojovník Výtisk. Lukáš Klok by už zřejmě mohl být připraven.SVÁTEČNÍ ZÁPAS PO VÝHRÁCH SI ŽÁDÁ PLNÝ PALÁC

Pro vítkovické fanoušky není jiná možnost. Sedm výher a výborné výkony v kombinaci se svátečním podvečerem se musejí odrazit v návštěvnosti duelu s Boleslaví. Tohle si prostě žádá plnou OSTRAVAR ARÉNU, bez výmluv a ospravedlnění. „Už po zápase s Pardubicemi jsem říkal, že si naši fandové zaslouží klobouček dolů, protože v předvánočním shonu jich na utkání přišlo více než šest tisíc, což je skvělé číslo. Já jen věřím a doufám, že jsme všechny ostravské sportovní fandy dobře naladili výkony i výhrami na svátky a že i proti Boleslavi bude plná hala,“ přeje si vítkovický lodivod.HC VÍTKOVICE RIDERA – BK MLADÁ BOLESLAV, ÚTERÝ 26. 12., 16:00, OSTRAVAR ARÉNA

Zápas 33. kola Tipsport Extraligy mezi HC VÍTKOVICE RIDERA a BK Mladá Boleslav hostí OSTRAVAR ARÉNA ve úterý 26. prosince od 16:00 hodin. Vstupenky jsou v prodeji online v síti Ticketportal. Přímo na pokladnách Arény budou vstupenky k dostání v den utkání od 9 hodin. Vítkovická fanzóna před hlavním vchodem od ulice Závodní bude otevřena v 14:30 hodin (i v případě deštivého či sněžného počasí).

autor: HC VÍTKOVICE

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

04.04.2018

Popíjeli tam, kde neměli
Popíjeli tam, kde neměli, poté se chtěli prát se strážníky.Obecně závaznou vyhlášku, která zakazuje konzumaci alkoholických nápojů na veřejném prostranství, porušil mladý pár 30. března 2018 v Ostravě-Porubě. Na výzvu hlídky městské policie reagovala dvojice podrážděně, vše nakonec vyústilo v napadení jednoho ze strážníků. Muž a žena nejprve odmítli hlídce městské policie prokázat svou totožnost. Poté, co jim bylo sděleno, že k jejímu zjištění budou předvedeni na Policii ČR, začali se chovat agresivně. Muž nejprve udeřil jednoho ze strážníku do ramene, poté jej kopl do nohy. Žena se následně pokusila strážníka povalit na zem. Hlídka městské policie uklidnila situaci až za použití donucovacích prostředků.

04.04.2018

Popíjeli tam, kde neměli
Popíjeli tam, kde neměli, poté se chtěli prát se strážníky.Obecně závaznou vyhlášku, která zakazuje konzumaci alkoholických nápojů na veřejném prostranství, porušil mladý pár 30. března 2018 v Ostravě-Porubě. Na výzvu hlídky městské policie reagovala dvojice podrážděně, vše nakonec vyústilo v napadení jednoho ze strážníků. Muž a žena nejprve odmítli hlídce městské policie prokázat svou totožnost. Poté, co jim bylo sděleno, že k jejímu zjištění budou předvedeni na Policii ČR, začali se chovat agresivně. Muž nejprve udeřil jednoho ze strážníku do ramene, poté jej kopl do nohy. Žena se následně pokusila strážníka povalit na zem. Hlídka městské policie uklidnila situaci až za použití donucovacích prostředků.

20.11.2017

Šlo o vteřiny, strážníci reagovali
Oznámení o muži na vozíku, který má zrychlené dýchání a mohl by tak mít zdravotní obtíže, přijali strážníci 20. listopadu 2017 pár minut před jedenáctou hodinou. Krátce nato už hlídka městské policie poskytovala v Ostravě-Moravské Ostravě 43letému vozíčkáři první pomoc. Muž nereagoval na podněty, měl promodralé rty a nedýchal. Strážníci tak okamžitě zahájili nepřímou srdeční masáž a přivolali na místo rychlou záchrannou službu. Chvíli poté už předávali resuscitaci zdravotnickému personálu.

19.11.2017

Zaslechla volání o pomoc
Zaslechla volání o pomoc, zmáčkla Senior linku a zachránila tak sousedku Tlačítko nouze, které slouží k přivolání pomoci při zdravotních komplikacích, aktivovala seniorka z Ostravy-Moravské Ostravy 19. listopadu 2017 krátce po osmé hodině ranní. Starší žena zaslechla volání o pomoc, neváhala a stiskem tlačítka přivolala na místo strážníky. Zasahující hlídce městské policie poté celou situaci objasnila. Byt, v němž se po pádu na zem nacházela zraněná sousedka, zpřístupnili přivolaní hasiči.

15.11.2017

Strážníci lapili dalšího vykradače aut
Mladého muže, který v Ostravě-Vítkovicích vykradl zaparkované osobní vozidlo, dopadla hlídka městské 15. listopadu 2017 hodinu po půlnoci. Zloděj na sebe upozornil, když přeskočil živý plot a pokusil se ukrýt za kostelní zdí. Ve stejný okamžik přiběhl k hlídce městské policie také majitel vyloupeného vozidla. Devatenáctiletý lapka na dotaz strážníků, proč a před kým se schovává, nedokázal odpovědět.