> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Výsledky kontrol problémových

vloženo: 23.12.2017           komentářů: 0

Výzvy k vyklizení bytů, neprodloužení nájemních smluv, poslední výstrahy před výpovědí z nájmu. Ale také pomoc sociálních pracovníků. Radnice městského obvodu Ostrava-Jih se vypořádává s problémy a nedostatky zjištěnými při kontrole problémových bytových domů s obecními byty.


Celkem 269 bytů na ulici Čujkovova zkontrolovali v průběhu října a listopadu zaměstnanci odboru bytového hospodářství a odboru sociální péče Úřadu městského obvodu Ostrava-Jih ve spolupráci s Policií ČR a Městskou policií Ostrava. Kromě dodržování povinností nájemců v souladu s platnou nájemní smlouvou a domovním řádem ověřovali počty nahlášených osob žijících v bytě, technický stav bytů včetně závad i poškození obecního majetku.

„V kontrolovaných domech, kde bydlí i řada seniorů, si obyvatelé čím dál více stěžovali na nadměrný hluk a nepořádek v domě i zhoršující se podmínky soužití s problémovými sousedy. Přibyly obavy o majetek a bezpečnost. Radnice takovou situaci nehodlala přehlížet, a proto jsme v problémových domech přistoupili ke kontrolám,“ říká k neobvyklému postupu radní pro bytovou oblast Markéta Langrová s odkazem na účinnost kontrol. „Na jejich základě jsme přijali konkrétní opatření k rychlému odstranění zjištěných nedostatků a problémů s cílem obnovit podmínky pro spokojené bydlení v domech. V deseti případech jsme zahájili úkony směřující k vyklizení bytu. Osm nájemníků obdrželo výzvu k odstranění závadného chování před podáním výpovědi a u dvou bytů nebude s ohledem na zjištěné skutečnosti v lednu 2018 prodloužena nájemní smlouva. Zjednána byla také náprava v upřesnění - navýšení počtu osob ve čtyřech bytech“.

Vzhledem k tomu, že ochranu slušných nájemníků považuje vedení městského obvodu za jednu z priorit, plánuje další kontroly i v jiných částech obvodu. Jejich cílem bude nejen řešit nově zjištěné skutečnosti, ale také prověřit účinnost přijatých opatření.

„Kontroly prokázaly v neposlední řadě také významný sociální aspekt – vyplynulo z nich na 40 podnětů k součinnosti se sociálním odborem, který může pomoci při četných zdravotních potížích seniorů, poskytnout sociální poradenství“, doplnila M. Langrová.


autor: https://ovajih.ostrava.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

06.10.2018

Kdo koho napadl?
Touto otázkou se zabývaly hlídky v podvečer dne 6. října 2018. Obsluha kamerového systému totiž zaregistrovala napadení muže v městské části Ostrava-Kunčičky. Vyslaní strážníci na místě spatřili osobu s krvácejícími tržnými ranami v obličeji. Zraněný tvrdil, že byl napaden neznámým mužem. Hlídky díky podrobnému popisu osobu dohledaly a zadržely. Mladík však strážníkům tvrdil přesný opak, než poraněný muž. Podle jeho slov měl být on obětí napadení po slovní potyčce. Nezletilec (14 let) byl předán k dalšímu šetření přivolaným státním policistům. Poraněnému byla přivolána rychlá záchranná služba. Na kamerovém záznamu vše nasvědčovalo, že napadený byl opravdu nezletilý mladík. Díky pořízenému záznamu bude jednodušší domoci se spravedlnosti. K dnešnímu dni je v provozu více než 700 kamerových bodů, které pomáhají při objasňování trestných činů a přestupkových jednání.

03.10.2018

„Ztratil jsem se a hledám tatínka.“
Těmito slovy odpověděl čtyřletý chlapec na otázku, kterou mu položil strážník vykonávajících obchůzku v podvečer dne 3. října 2018 v Ostravě-Dubině. Pěší hlídka si povšimla plačícího dítěte v blízkosti dětského hřiště. Strážníci se nejprve pokusili zjistit informace vedoucí k nalezení ztraceného tatínka, nebo bydliště, ale marně. "Tuďma chodíme do obchodu," to bylo vše, co bezradné dítě dokázalo říct při snaze navést hlídku ke svému domovu.

01.10.2018

Pokusili se ho oloupit
Pokusili se ho oloupit, hrozili mu střelnou zbraní.Dne 1. října 2018 v brzkých ranních hodinách oslovil hlídkující strážníky v Ostravě-Mariánských Horách muž, který se měl stát obětí loupežného přepadení. Hlídce také následně popsal osoby, které od něj požadovaly finanční hotovost pod pohrůžkou střelné zbraně. Při následné kontrole okolí strážníci spatřili skupinu osob odpovídající udanému popisu. Jejich totožnost byla oznamovatelem potvrzena. Jeden z oslovených mužů také strážníkům dobrovolně vydal střelnou zbraň.

28.09.2018

"Máme právo na klidný odpočinek."
V tomto duchu přijala obsluha tísňové linky městské policie na Svatého Václava dne 28.září 2018 necelou desítku oznámení. Obyvatele především okrajových částí Ostravy trápil nadměrný hluk sekaček na trávu, motorových pil, křovinořezů či hlučícího kompresoru. Každé oznámení bylo strážníky prověřeno.

18.09.2018

Odevzdal „Bakibu“ strážníkům
Dne 18. září 2018 se na služebnu městské policie v Ostravě-Porubě dostavil občan odevzdat nález. Domníval se, že se jedná o více než dvě desítky balení syntetické drogy „Bakiba“, která je v posledních dnech velkým strašákem na území města Ostravy. Balíčky byly předány přivolané hlídce Policie ČR, která celou věc prošetřuje. Strážníci při pěším výkonu služby informují osoby, které by mohly přijít do kontaktu s výše zmíněnou drogou o možných důsledcích užití.