> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Výsledky kontrol problémových

vloženo: 23.12.2017           komentářů: 0

Výzvy k vyklizení bytů, neprodloužení nájemních smluv, poslední výstrahy před výpovědí z nájmu. Ale také pomoc sociálních pracovníků. Radnice městského obvodu Ostrava-Jih se vypořádává s problémy a nedostatky zjištěnými při kontrole problémových bytových domů s obecními byty.


Celkem 269 bytů na ulici Čujkovova zkontrolovali v průběhu října a listopadu zaměstnanci odboru bytového hospodářství a odboru sociální péče Úřadu městského obvodu Ostrava-Jih ve spolupráci s Policií ČR a Městskou policií Ostrava. Kromě dodržování povinností nájemců v souladu s platnou nájemní smlouvou a domovním řádem ověřovali počty nahlášených osob žijících v bytě, technický stav bytů včetně závad i poškození obecního majetku.

„V kontrolovaných domech, kde bydlí i řada seniorů, si obyvatelé čím dál více stěžovali na nadměrný hluk a nepořádek v domě i zhoršující se podmínky soužití s problémovými sousedy. Přibyly obavy o majetek a bezpečnost. Radnice takovou situaci nehodlala přehlížet, a proto jsme v problémových domech přistoupili ke kontrolám,“ říká k neobvyklému postupu radní pro bytovou oblast Markéta Langrová s odkazem na účinnost kontrol. „Na jejich základě jsme přijali konkrétní opatření k rychlému odstranění zjištěných nedostatků a problémů s cílem obnovit podmínky pro spokojené bydlení v domech. V deseti případech jsme zahájili úkony směřující k vyklizení bytu. Osm nájemníků obdrželo výzvu k odstranění závadného chování před podáním výpovědi a u dvou bytů nebude s ohledem na zjištěné skutečnosti v lednu 2018 prodloužena nájemní smlouva. Zjednána byla také náprava v upřesnění - navýšení počtu osob ve čtyřech bytech“.

Vzhledem k tomu, že ochranu slušných nájemníků považuje vedení městského obvodu za jednu z priorit, plánuje další kontroly i v jiných částech obvodu. Jejich cílem bude nejen řešit nově zjištěné skutečnosti, ale také prověřit účinnost přijatých opatření.

„Kontroly prokázaly v neposlední řadě také významný sociální aspekt – vyplynulo z nich na 40 podnětů k součinnosti se sociálním odborem, který může pomoci při četných zdravotních potížích seniorů, poskytnout sociální poradenství“, doplnila M. Langrová.


autor: https://ovajih.ostrava.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >  OSTRAVSKÁ 112

29.07.2018

Muž kradl čokolády pro děti od známých
Dne 29. července 2018 v rozmezí tří hodin vyjížděli strážníci ke krádežím do stejného nákupního místa v Ostravě-Zábřehu k velmi podobným oznámením. V obchodě měli totiž nenechavci v merku sladkosti. Nejprve hlídka oznamovala k příslušnému správnímu orgánu muže pro podezření z majetkového přestupku. Ten odcizil čokolády dle vlastních slov pro děti svých známých. Jednalo se o 9 kusů čokolád v celkové hodnotě více než 700 Kč. Žena byla oznámena za odcizení 18 kusů tentokráte oříškových čokolád

25.07.2018

Odhalila ho místní znalost strážníka
Hlídka městských policistů byla dne 25. července 2018 vyslána k události do ostravské městské části Poruba. Zde mělo dojít v jedné z prodejen potravin a smíšeného zboží ke krádeži.

23.07.2018

ozkopávali odpadky, pak ohrožovali BESIP
Dne 23. července 2018 byla vyslána hlídka do Ostravy-Třebovic na místo, kde se měli pohybovat dva mladíci, kteří ničili a vysypávali odpadkové koše. Sami podezřelí strhli na sebe pozornost vyslané motorizované hlídky v městské části Ostrava-Poruba. Zde naznačovali projíždějícím řidičům, že chtějí vejít bez rozmyslu do vozovky a následně na ně ukazovali vulgární gesta. Strážníci dostihli mladíky v nedaleké ulici. Zde jim bylo sděleno podezření z přestupkového jednání proti veřejnému pořádku.

29.06.2018

Kradl okrasné keře
Těsně před dvanáctou hodinou dne 29. června 2018 byla vyslána hlídka městských strážníků do Ostravy-Nové Vsi, kde mělo dojít k odcizení okrasných rostlin. Po příjezdu na místo kontaktoval hlídku oznamovatel a svědek celé události. Strážníkům sdělil, že vykopané keře zde vysazovali zaměstnanci městského úřadu. Podezřelý z krádeže hlídce oznámil: „Chtěl jsem si je jen přesadit do své zahrady. Nevěděl jsem, že to jsou keře obecního úřadu.“

20.06.2018

Pět záškoláků
Dne 20. června 2018 prováděla strážnice pěší výkon služby v městské části Ostrava-Mariánské Hory. Zde spatřila pět dětí, které se bez doprovodu dospělé osoby společně toulaly po ulici. Jelikož v dopoledních hodinách probíhá vyučování, oslovila je. Děti tvrdily, že zaspaly, jsou nemocné, nebo mají ředitelské volno. Po ověření totožností dětí byly poznatky o možném zanedbání školní docházky zaslány na příslušné odbory sociálně právní ochrany dětí.