> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Výsledky kontrol problémových

vloženo: 23.12.2017           komentářů: 0

Výzvy k vyklizení bytů, neprodloužení nájemních smluv, poslední výstrahy před výpovědí z nájmu. Ale také pomoc sociálních pracovníků. Radnice městského obvodu Ostrava-Jih se vypořádává s problémy a nedostatky zjištěnými při kontrole problémových bytových domů s obecními byty.


Celkem 269 bytů na ulici Čujkovova zkontrolovali v průběhu října a listopadu zaměstnanci odboru bytového hospodářství a odboru sociální péče Úřadu městského obvodu Ostrava-Jih ve spolupráci s Policií ČR a Městskou policií Ostrava. Kromě dodržování povinností nájemců v souladu s platnou nájemní smlouvou a domovním řádem ověřovali počty nahlášených osob žijících v bytě, technický stav bytů včetně závad i poškození obecního majetku.

„V kontrolovaných domech, kde bydlí i řada seniorů, si obyvatelé čím dál více stěžovali na nadměrný hluk a nepořádek v domě i zhoršující se podmínky soužití s problémovými sousedy. Přibyly obavy o majetek a bezpečnost. Radnice takovou situaci nehodlala přehlížet, a proto jsme v problémových domech přistoupili ke kontrolám,“ říká k neobvyklému postupu radní pro bytovou oblast Markéta Langrová s odkazem na účinnost kontrol. „Na jejich základě jsme přijali konkrétní opatření k rychlému odstranění zjištěných nedostatků a problémů s cílem obnovit podmínky pro spokojené bydlení v domech. V deseti případech jsme zahájili úkony směřující k vyklizení bytu. Osm nájemníků obdrželo výzvu k odstranění závadného chování před podáním výpovědi a u dvou bytů nebude s ohledem na zjištěné skutečnosti v lednu 2018 prodloužena nájemní smlouva. Zjednána byla také náprava v upřesnění - navýšení počtu osob ve čtyřech bytech“.

Vzhledem k tomu, že ochranu slušných nájemníků považuje vedení městského obvodu za jednu z priorit, plánuje další kontroly i v jiných částech obvodu. Jejich cílem bude nejen řešit nově zjištěné skutečnosti, ale také prověřit účinnost přijatých opatření.

„Kontroly prokázaly v neposlední řadě také významný sociální aspekt – vyplynulo z nich na 40 podnětů k součinnosti se sociálním odborem, který může pomoci při četných zdravotních potížích seniorů, poskytnout sociální poradenství“, doplnila M. Langrová.


autor: https://ovajih.ostrava.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

20.11.2017

Šlo o vteřiny, strážníci reagovali
Oznámení o muži na vozíku, který má zrychlené dýchání a mohl by tak mít zdravotní obtíže, přijali strážníci 20. listopadu 2017 pár minut před jedenáctou hodinou. Krátce nato už hlídka městské policie poskytovala v Ostravě-Moravské Ostravě 43letému vozíčkáři první pomoc. Muž nereagoval na podněty, měl promodralé rty a nedýchal. Strážníci tak okamžitě zahájili nepřímou srdeční masáž a přivolali na místo rychlou záchrannou službu. Chvíli poté už předávali resuscitaci zdravotnickému personálu.

19.11.2017

Zaslechla volání o pomoc
Zaslechla volání o pomoc, zmáčkla Senior linku a zachránila tak sousedku Tlačítko nouze, které slouží k přivolání pomoci při zdravotních komplikacích, aktivovala seniorka z Ostravy-Moravské Ostravy 19. listopadu 2017 krátce po osmé hodině ranní. Starší žena zaslechla volání o pomoc, neváhala a stiskem tlačítka přivolala na místo strážníky. Zasahující hlídce městské policie poté celou situaci objasnila. Byt, v němž se po pádu na zem nacházela zraněná sousedka, zpřístupnili přivolaní hasiči.

15.11.2017

Strážníci lapili dalšího vykradače aut
Mladého muže, který v Ostravě-Vítkovicích vykradl zaparkované osobní vozidlo, dopadla hlídka městské 15. listopadu 2017 hodinu po půlnoci. Zloděj na sebe upozornil, když přeskočil živý plot a pokusil se ukrýt za kostelní zdí. Ve stejný okamžik přiběhl k hlídce městské policie také majitel vyloupeného vozidla. Devatenáctiletý lapka na dotaz strážníků, proč a před kým se schovává, nedokázal odpovědět.

13.11.2017

Oznámení o agresivním cestujícím
Ničil vybavení tramvaje, dechová zkouška ukázala tři promile Oznámení o agresivním cestujícím, který v Ostravě-Porubě ničí vybavení tramvaje, přijali strážníci 13. listopadu 2017 pár minut před třiadvacátou hodinou. Podnapilý 29letý muž na konečné zastávce odmítl vystoupit, byl vulgární a nakonec rozbil jednu ze skleněných přepážek. Řidička tramvaje strážníkům potvrdila, že muž popíjel alkohol. Když jej na konečné požádala, aby vystoupil, začal ji slovně napadat. Orientační dechovou zkouškou byla muži naměřena hodnota tři promile alkoholu. Jelikož muž nekontroloval své chování, byl zjevně pod vlivem alkoholu a tím bezprostředně ohrožoval sebe a své zdraví, bylo rozhodnuto o jeho převozu na protialkoholní záchytnou stanici. Pracovník dopravního podniku následně odhadl, že škoda nepřesáhla hranici pěti tisíc korun.

13.11.2017

Se zákazem řízení si hlavu nelámali
Se zákazem řízení si hlavu nelámali Hned dva řidiče, kterým byl vysloven zákaz řízení motorových vozidel, odhalili 13. listopadu 2017 ostravští strážníci. Krátce před třetí hodinou ranní spatřila hlídka městské policie v Ostravě-Moravské Ostravě muže, který nerespektoval dopravní značení a vjel do zákazu vjezdu. Řidič strážníkům uvedl, že není držitelem řidičského oprávnění a nemá u sebe ani občanský průkaz. Následně bylo potvrzeno, že mu bylo řízení motorových vozidel zakázáno. Obdobnou událostí se strážníci zabývali také o pár hodin později v Ostravě-Slezské Ostravě.