> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Domácí neporazitelnost končí

vloženo: 07.12.2017           komentářů: 0

Domácí neporazitelnost končí debaklem, Bobři obdarovali Porubu šestibrankovou nadílkou


Déjà vu. Bobři v minulé sezoně jako vůbec první dobyli porubský led za tři body a letos tomu není jinak. Valašské Meziříčí překvapilo celou druhou ligu a po bojovném výkonu vyhrálo v Ostravě stejně jako loni jednoznačně 6:2. Oba porubské zásahy si připsal Samuel Ollender, který tak jen zmírnil vysokou prohru.
2. liga – skupina Východ - 26.kolo st 6.12.18:00
HC RT TORAX Poruba 2011
HC Bobři Valašské Meziříčí
2:6(0:1, 1:2, 1:3)
Branky a nahrávky: 29. Ollender (Finsterle, Jaroš), 53. Ollender (Finsterle, Jaroš) – 20. Kývala (Varga D., Mikel), 37. Vítek (Peterka, Mikel), 38. Varga Mar. (Dvořák), 41. Daněk, 43. Dvořák (Mikel, Pořický), 59. Váňa (Brunec, Pořický). Rozhodčí: Šutara – Bartek, Dohnal. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 413. Střely na branku: 30:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5, 2:5, 2:6.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela (od 43. Kubáň) – Popela, Kaluža, Slavík, Dresler, Janota, Hryciow – Haas, Zachar, Fojtík – Káňa T., Zdeněk, Luka – Finsterle, Jaroš, Ollender
HC Bobři Valašské Meziříčí: Šurý – Hajda, Mikel, Horyna, Varga Mar., Báchor, Váňa – Brunec, Varga Mir., Studený, Pořický, Peterka, Kývala, Varga D., Dvořák, Martiník, Vítek, Daněk, Dalajka

Hvězdy zápasu
Michal Šurý (VAM) (28 střel, 26 zákroků, 2 góly, 92.86% úspěšnost)
Petr Dvořák (VAM) (1+1)
Jakub Pořický (VAM) (0+2)

Výtečný Šurý a Kývalův bekhend

Úvod utkání mezi Porubou a Valašským Meziříčím příliš krásy nepřinesl. Trochu vzruchu přinesla v páté minutě dorážka Samuela Ollendera, Michal Šurý však se střelou z pravého kruhu větší problémy nakonec neměl. Petr Dvořák po pár minutách nahrával před prázdnou branku Jakubu Pořickému, ten však v rozhodující chvíli na puk nedosáhl. Na druhé straně poté Bobři rozehrávali, nicméně zapomněli na Vladimíra Luku, který jim drze sebral kotouč a mohl jít sám na gólmana, z hranice kruhu ovšem přestřelil. Jiří Zdeněk následně zleva výtečně naservíroval černý nesmysl Davidu Zacharovi, jenž už mohl pálit do odkryté brány, Michal Šurý ale vleže fantasticky vytáhl svou lapačku. Bobři zmrazili domácí pouhou vteřinu před první sirénou, když David Varga od mantinelu vyslal ideální pas mezi kruhy rozjetému Martinu Kývalovi, který bekhendovou kličkou zametl puk pod víko – 0:1.

Vyrovnání z přečíslení a bobří zbraň

HC RT TORAX vyrovnal až na začátku 29. minuty. Domácí se dostali do přečíslení tři na jednoho, v němž Lukáš Finsterle našel po své pravici Samuela Ollendera, který rozjásal porubské fanoušky střelou do prázdné – 1:1. Ve 32. minutě měli Bobři ideální možnost vzít si své vedení zpět, Patrik Dalajka však trefil pouze lapačku Hynka Kůdely. Obrovská příležitost byla spálena i na druhé straně, dělovku Vladimíra Luky však zastavila vyrážečka Michala Šurého. Ve 37. minutě zaskočili hosté Porubské podruhé. David Vítek napřáhl na levém kruhu a puk zaplul pod víko – 1:2. Za necelou půlminutu Ostravané vyhořeli potřetí. Ze stejného místa vypálil tentokrát Martin Varga a valašský forvard nachytal Hynka Kůdelu opět nad pravé rameno – 1:3. Po deseti vteřinách málem odpověděl domácí výběr, Vladimír Luka ale trefil jen tyč.

Bobří demolice ve třetí třetině

Porubští se ještě ani nevzpamatovali z nepovedeného závěru druhého dějství a už to bylo o tři branky. Domácí špatně vystřídali, z čehož se naskytlo pro Bobry přečíslení, v němž vzal vše na svou hruď Josef Daněk, který zamířil pod Kůdelovu vyrážečku – 1:4. Neuběhly ani dvě minuty a Poruba byla na ručník. Miroslav Mikel nahodil puk do brankoviště od modré čáry, kde už byl připravený Petr Dvořák, který lehkou tečí usměrnil kotouč do sítě – 1:5. Následně však mohl alespoň snížit Josef Fojtík, jenž byl naprosto sám u levé tyče, Michal Šurý ale opět vynikl svou lapačkou. A neuspěl ani po pár minutách David Zachar, kterého zastavila zase Šurého hůl. Porubskou obranu vystrašil pořádně také Tomáš Brunec, který zblízka rozezvonil bekhendem tyč. Domácí snížili v 53. minutě, kdy plácl odraženého puku v brankovišti Samuel Ollender – 2:5. Hotovo bylo v čase 58:01, kdy se po šancích Ondřeje Martiníka a Jakuba Pořického prosadil po zmatku v porubské obraně střelou do prázdné Vladimír Váňa – 2:6.

Ostatní zápasy 26. kola

Šumperk vs. Opava 13:5
Kopřivnice vs. Nový Jičín 1:3
Ohlasy k utkání

Aleš Flašar (HC RT TORAX Poruba 2011): Dostali jsme velkou facku z produktivity. Tím ale samozřejmě vůbec nechci říct, že výkon byl dobrý, protože nebyl. Ty chyby, které jsme předváděli v obraně jednotliví beci, byly katastrofální. Ve druhé třetině jsme měli šance na to, abychom zápas otočili, ale neproměnili jsme, naproti tomu hosté dali snad ze čtyř pěti střel dva góly. Chtěli jsme bruslit, hrát, ale vůbec to nešlo, byla to velká křeč.

Jiří Weintritt (HC Bobři Valašské Meziříčí): Poruba je mančaft, kterému stačí velmi málo k tomu, aby dala gól, a proto je v zápase klíčové udělat co nejméně chyb. Nám se tato taktika dařila a jsme jen rádi, že jsme dokázali tak silného soupeře porazit, jsou to velmi cenné tři body. Jelikož jsme v Porubě minule ztratili vedení po dvou třetinách 3:0, tak jsem hráče nabádal, ať nehrajeme pasivně, nevyhazujeme kotouče a jdeme za svým cílem. V našem výkonu jsme tedy pokračovali i ve třetí třetině, což přineslo úspěch.

autor: René Chyla

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

06.10.2018

Kdo koho napadl?
Touto otázkou se zabývaly hlídky v podvečer dne 6. října 2018. Obsluha kamerového systému totiž zaregistrovala napadení muže v městské části Ostrava-Kunčičky. Vyslaní strážníci na místě spatřili osobu s krvácejícími tržnými ranami v obličeji. Zraněný tvrdil, že byl napaden neznámým mužem. Hlídky díky podrobnému popisu osobu dohledaly a zadržely. Mladík však strážníkům tvrdil přesný opak, než poraněný muž. Podle jeho slov měl být on obětí napadení po slovní potyčce. Nezletilec (14 let) byl předán k dalšímu šetření přivolaným státním policistům. Poraněnému byla přivolána rychlá záchranná služba. Na kamerovém záznamu vše nasvědčovalo, že napadený byl opravdu nezletilý mladík. Díky pořízenému záznamu bude jednodušší domoci se spravedlnosti. K dnešnímu dni je v provozu více než 700 kamerových bodů, které pomáhají při objasňování trestných činů a přestupkových jednání.

03.10.2018

„Ztratil jsem se a hledám tatínka.“
Těmito slovy odpověděl čtyřletý chlapec na otázku, kterou mu položil strážník vykonávajících obchůzku v podvečer dne 3. října 2018 v Ostravě-Dubině. Pěší hlídka si povšimla plačícího dítěte v blízkosti dětského hřiště. Strážníci se nejprve pokusili zjistit informace vedoucí k nalezení ztraceného tatínka, nebo bydliště, ale marně. "Tuďma chodíme do obchodu," to bylo vše, co bezradné dítě dokázalo říct při snaze navést hlídku ke svému domovu.

01.10.2018

Pokusili se ho oloupit
Pokusili se ho oloupit, hrozili mu střelnou zbraní.Dne 1. října 2018 v brzkých ranních hodinách oslovil hlídkující strážníky v Ostravě-Mariánských Horách muž, který se měl stát obětí loupežného přepadení. Hlídce také následně popsal osoby, které od něj požadovaly finanční hotovost pod pohrůžkou střelné zbraně. Při následné kontrole okolí strážníci spatřili skupinu osob odpovídající udanému popisu. Jejich totožnost byla oznamovatelem potvrzena. Jeden z oslovených mužů také strážníkům dobrovolně vydal střelnou zbraň.

28.09.2018

"Máme právo na klidný odpočinek."
V tomto duchu přijala obsluha tísňové linky městské policie na Svatého Václava dne 28.září 2018 necelou desítku oznámení. Obyvatele především okrajových částí Ostravy trápil nadměrný hluk sekaček na trávu, motorových pil, křovinořezů či hlučícího kompresoru. Každé oznámení bylo strážníky prověřeno.

18.09.2018

Odevzdal „Bakibu“ strážníkům
Dne 18. září 2018 se na služebnu městské policie v Ostravě-Porubě dostavil občan odevzdat nález. Domníval se, že se jedná o více než dvě desítky balení syntetické drogy „Bakiba“, která je v posledních dnech velkým strašákem na území města Ostravy. Balíčky byly předány přivolané hlídce Policie ČR, která celou věc prošetřuje. Strážníci při pěším výkonu služby informují osoby, které by mohly přijít do kontaktu s výše zmíněnou drogou o možných důsledcích užití.