> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Domácí neporazitelnost končí

vloženo: 07.12.2017           komentářů: 0

Domácí neporazitelnost končí debaklem, Bobři obdarovali Porubu šestibrankovou nadílkou


Déjà vu. Bobři v minulé sezoně jako vůbec první dobyli porubský led za tři body a letos tomu není jinak. Valašské Meziříčí překvapilo celou druhou ligu a po bojovném výkonu vyhrálo v Ostravě stejně jako loni jednoznačně 6:2. Oba porubské zásahy si připsal Samuel Ollender, který tak jen zmírnil vysokou prohru.
2. liga – skupina Východ - 26.kolo st 6.12.18:00
HC RT TORAX Poruba 2011
HC Bobři Valašské Meziříčí
2:6(0:1, 1:2, 1:3)
Branky a nahrávky: 29. Ollender (Finsterle, Jaroš), 53. Ollender (Finsterle, Jaroš) – 20. Kývala (Varga D., Mikel), 37. Vítek (Peterka, Mikel), 38. Varga Mar. (Dvořák), 41. Daněk, 43. Dvořák (Mikel, Pořický), 59. Váňa (Brunec, Pořický). Rozhodčí: Šutara – Bartek, Dohnal. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 413. Střely na branku: 30:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5, 2:5, 2:6.
HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela (od 43. Kubáň) – Popela, Kaluža, Slavík, Dresler, Janota, Hryciow – Haas, Zachar, Fojtík – Káňa T., Zdeněk, Luka – Finsterle, Jaroš, Ollender
HC Bobři Valašské Meziříčí: Šurý – Hajda, Mikel, Horyna, Varga Mar., Báchor, Váňa – Brunec, Varga Mir., Studený, Pořický, Peterka, Kývala, Varga D., Dvořák, Martiník, Vítek, Daněk, Dalajka

Hvězdy zápasu
Michal Šurý (VAM) (28 střel, 26 zákroků, 2 góly, 92.86% úspěšnost)
Petr Dvořák (VAM) (1+1)
Jakub Pořický (VAM) (0+2)

Výtečný Šurý a Kývalův bekhend

Úvod utkání mezi Porubou a Valašským Meziříčím příliš krásy nepřinesl. Trochu vzruchu přinesla v páté minutě dorážka Samuela Ollendera, Michal Šurý však se střelou z pravého kruhu větší problémy nakonec neměl. Petr Dvořák po pár minutách nahrával před prázdnou branku Jakubu Pořickému, ten však v rozhodující chvíli na puk nedosáhl. Na druhé straně poté Bobři rozehrávali, nicméně zapomněli na Vladimíra Luku, který jim drze sebral kotouč a mohl jít sám na gólmana, z hranice kruhu ovšem přestřelil. Jiří Zdeněk následně zleva výtečně naservíroval černý nesmysl Davidu Zacharovi, jenž už mohl pálit do odkryté brány, Michal Šurý ale vleže fantasticky vytáhl svou lapačku. Bobři zmrazili domácí pouhou vteřinu před první sirénou, když David Varga od mantinelu vyslal ideální pas mezi kruhy rozjetému Martinu Kývalovi, který bekhendovou kličkou zametl puk pod víko – 0:1.

Vyrovnání z přečíslení a bobří zbraň

HC RT TORAX vyrovnal až na začátku 29. minuty. Domácí se dostali do přečíslení tři na jednoho, v němž Lukáš Finsterle našel po své pravici Samuela Ollendera, který rozjásal porubské fanoušky střelou do prázdné – 1:1. Ve 32. minutě měli Bobři ideální možnost vzít si své vedení zpět, Patrik Dalajka však trefil pouze lapačku Hynka Kůdely. Obrovská příležitost byla spálena i na druhé straně, dělovku Vladimíra Luky však zastavila vyrážečka Michala Šurého. Ve 37. minutě zaskočili hosté Porubské podruhé. David Vítek napřáhl na levém kruhu a puk zaplul pod víko – 1:2. Za necelou půlminutu Ostravané vyhořeli potřetí. Ze stejného místa vypálil tentokrát Martin Varga a valašský forvard nachytal Hynka Kůdelu opět nad pravé rameno – 1:3. Po deseti vteřinách málem odpověděl domácí výběr, Vladimír Luka ale trefil jen tyč.

Bobří demolice ve třetí třetině

Porubští se ještě ani nevzpamatovali z nepovedeného závěru druhého dějství a už to bylo o tři branky. Domácí špatně vystřídali, z čehož se naskytlo pro Bobry přečíslení, v němž vzal vše na svou hruď Josef Daněk, který zamířil pod Kůdelovu vyrážečku – 1:4. Neuběhly ani dvě minuty a Poruba byla na ručník. Miroslav Mikel nahodil puk do brankoviště od modré čáry, kde už byl připravený Petr Dvořák, který lehkou tečí usměrnil kotouč do sítě – 1:5. Následně však mohl alespoň snížit Josef Fojtík, jenž byl naprosto sám u levé tyče, Michal Šurý ale opět vynikl svou lapačkou. A neuspěl ani po pár minutách David Zachar, kterého zastavila zase Šurého hůl. Porubskou obranu vystrašil pořádně také Tomáš Brunec, který zblízka rozezvonil bekhendem tyč. Domácí snížili v 53. minutě, kdy plácl odraženého puku v brankovišti Samuel Ollender – 2:5. Hotovo bylo v čase 58:01, kdy se po šancích Ondřeje Martiníka a Jakuba Pořického prosadil po zmatku v porubské obraně střelou do prázdné Vladimír Váňa – 2:6.

Ostatní zápasy 26. kola

Šumperk vs. Opava 13:5
Kopřivnice vs. Nový Jičín 1:3
Ohlasy k utkání

Aleš Flašar (HC RT TORAX Poruba 2011): Dostali jsme velkou facku z produktivity. Tím ale samozřejmě vůbec nechci říct, že výkon byl dobrý, protože nebyl. Ty chyby, které jsme předváděli v obraně jednotliví beci, byly katastrofální. Ve druhé třetině jsme měli šance na to, abychom zápas otočili, ale neproměnili jsme, naproti tomu hosté dali snad ze čtyř pěti střel dva góly. Chtěli jsme bruslit, hrát, ale vůbec to nešlo, byla to velká křeč.

Jiří Weintritt (HC Bobři Valašské Meziříčí): Poruba je mančaft, kterému stačí velmi málo k tomu, aby dala gól, a proto je v zápase klíčové udělat co nejméně chyb. Nám se tato taktika dařila a jsme jen rádi, že jsme dokázali tak silného soupeře porazit, jsou to velmi cenné tři body. Jelikož jsme v Porubě minule ztratili vedení po dvou třetinách 3:0, tak jsem hráče nabádal, ať nehrajeme pasivně, nevyhazujeme kotouče a jdeme za svým cílem. V našem výkonu jsme tedy pokračovali i ve třetí třetině, což přineslo úspěch.

autor: René Chyla

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

04.04.2018

Popíjeli tam, kde neměli
Popíjeli tam, kde neměli, poté se chtěli prát se strážníky.Obecně závaznou vyhlášku, která zakazuje konzumaci alkoholických nápojů na veřejném prostranství, porušil mladý pár 30. března 2018 v Ostravě-Porubě. Na výzvu hlídky městské policie reagovala dvojice podrážděně, vše nakonec vyústilo v napadení jednoho ze strážníků. Muž a žena nejprve odmítli hlídce městské policie prokázat svou totožnost. Poté, co jim bylo sděleno, že k jejímu zjištění budou předvedeni na Policii ČR, začali se chovat agresivně. Muž nejprve udeřil jednoho ze strážníku do ramene, poté jej kopl do nohy. Žena se následně pokusila strážníka povalit na zem. Hlídka městské policie uklidnila situaci až za použití donucovacích prostředků.

04.04.2018

Popíjeli tam, kde neměli
Popíjeli tam, kde neměli, poté se chtěli prát se strážníky.Obecně závaznou vyhlášku, která zakazuje konzumaci alkoholických nápojů na veřejném prostranství, porušil mladý pár 30. března 2018 v Ostravě-Porubě. Na výzvu hlídky městské policie reagovala dvojice podrážděně, vše nakonec vyústilo v napadení jednoho ze strážníků. Muž a žena nejprve odmítli hlídce městské policie prokázat svou totožnost. Poté, co jim bylo sděleno, že k jejímu zjištění budou předvedeni na Policii ČR, začali se chovat agresivně. Muž nejprve udeřil jednoho ze strážníku do ramene, poté jej kopl do nohy. Žena se následně pokusila strážníka povalit na zem. Hlídka městské policie uklidnila situaci až za použití donucovacích prostředků.

20.11.2017

Šlo o vteřiny, strážníci reagovali
Oznámení o muži na vozíku, který má zrychlené dýchání a mohl by tak mít zdravotní obtíže, přijali strážníci 20. listopadu 2017 pár minut před jedenáctou hodinou. Krátce nato už hlídka městské policie poskytovala v Ostravě-Moravské Ostravě 43letému vozíčkáři první pomoc. Muž nereagoval na podněty, měl promodralé rty a nedýchal. Strážníci tak okamžitě zahájili nepřímou srdeční masáž a přivolali na místo rychlou záchrannou službu. Chvíli poté už předávali resuscitaci zdravotnickému personálu.

19.11.2017

Zaslechla volání o pomoc
Zaslechla volání o pomoc, zmáčkla Senior linku a zachránila tak sousedku Tlačítko nouze, které slouží k přivolání pomoci při zdravotních komplikacích, aktivovala seniorka z Ostravy-Moravské Ostravy 19. listopadu 2017 krátce po osmé hodině ranní. Starší žena zaslechla volání o pomoc, neváhala a stiskem tlačítka přivolala na místo strážníky. Zasahující hlídce městské policie poté celou situaci objasnila. Byt, v němž se po pádu na zem nacházela zraněná sousedka, zpřístupnili přivolaní hasiči.

15.11.2017

Strážníci lapili dalšího vykradače aut
Mladého muže, který v Ostravě-Vítkovicích vykradl zaparkované osobní vozidlo, dopadla hlídka městské 15. listopadu 2017 hodinu po půlnoci. Zloděj na sebe upozornil, když přeskočil živý plot a pokusil se ukrýt za kostelní zdí. Ve stejný okamžik přiběhl k hlídce městské policie také majitel vyloupeného vozidla. Devatenáctiletý lapka na dotaz strážníků, proč a před kým se schovává, nedokázal odpovědět.