> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Zcela nové vánoční osvětlení

vloženo: 06.12.2017           komentářů: 0

Ulice na Jihu oživila nová vánoční výzdoba

Zcela nové vánoční osvětlení rozsvítilo městský obvod Ostrava-Jih první adventní neděli 3. prosince a ozdobilo ulice, stromy a budovy napříč celým obvodem. Městský obvod si ji v letošním roce pronajal za necelých 1,5 milionu korun od pražské firmy BON JOUR ILLUMINATION, s.r.o., která vyhrála výběrové řízení. Cena zahrnuje dodání výzdoby a veškerý servis.

Vánoční výzdoba je v LED provedení a září v bílozlatých barvách. V letošním roce je výzdoba bohatší, rozšířila se například na ulicích Výškovická, Horní či Dr. Martínka. Obyvatelé Jihu se také dočkali několika novinek. Tou největší atrakcí se jednoznačně stali dva 3D pětimetroví jeleni na kruhovém objezdu v Ostravě-Hrabůvce, kde se s nimi neustále přicházejí vyfotografovat malí i velcí obdivovatelé. Na stejném místě přibyl ještě jeden vánoční strom - v obvodu tak letos budou svítit hned tři.

„Na vánoce se těším, těším se také na setkání s občany u adventního punče a rovněž mne těší pozitivní ohlasy na vánoční výzdobu. Ukazuje se, že nový způsob jednoletého pronájmu je lepší a umožní nám tak každoročně mít výzdobu jinou“ uvedl Martin Bednář, starosta městského obvodu Ostrava-Jih.

V neděli 3. 12. mohli lidé obdivovat slavnostní rozsvícení jednoho z nich, a to na náměstí SNP před Domem kultury Akord. Pro návštěvníky byl připraven také vánoční jarmark, Anděl se skřítky Stromovníky, kteří strom rozsvítili a bohatý kulturní program.

Další možnost jak si užít vánoční atmosféru budou mít lidé i druhou adventní neděli na pěší zóně u K-TRIA, kde od 10 hodin mohou zavítat na předvánoční jarmark s vůní skořice a vánočních pochutin, od 14 hodin proběhne doprovodný program s vánoční tématikou, v 15:30 si mohou vychutnat vánoční punč z rukou starosty městského obvodu Martina Bednáře a příjemně tak vyčkat na rozsvícení vánoční stromu v 16:15 hodin.

autor: Martina Gavendová

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

06.11.2018

Měl dvě promile v krvi
Dne 6. listopadu 2018 zahlédla hlídka Městské policie Ostrava v nočních hodinách stojící motorové vozidlo. Automobil byl nastartovaný, měl rozsvícená světla a stál v jedné z ulic v Ostravě-Porubě. Ve vozidle se nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Strážníci ho poučili, že v tomto stavu nemůže řídit. Muž porozuměl a dodal, že on v autě jen spal. O pár minut později se uvedený automobil dal do pohybu a proto hlídka vozidlo s dvaačtyřicetiletým řidičem, který byl před malou chvílí upozorněn, zastavila. Ten následně nadýchal více než 2 promile.

06.11.2018

Chtěl vykrást budovu
V noci dne 6. listopadu 2018 byl v Ostravě-Moravské Ostravě v jednom z objektů chráněných městskou policií spuštěn bezpečnostní alarm. Po příjezdu na místo provedli strážníci vizuální kontrolu. V prostorách objektu si všimli osoby, která se snažila doslova nepozorovaně odplazit ven. Následně se schovala za opodál stojící osobní vozidlo. Zde hlídka podezřelého oslovila. Muž se začal chovat překvapeně. "Chtěl jsem se tam jenom vyspat!" zněla jedna z verzí při podávání vysvětlení. Po následné kontrole okolí však byla nalezena pod vozidlem, které využil jako úkryt, pokladna a tablet, nedaleko také tiskárna EET.

28.10.2018

Problémy s láskou „řešila“ nezletilá
Dne 28. října 2018 byla hlídka Městské policie Ostrava vyslána do restaurace v Ostravě-Porubě. Zde podle svědků mělo docházet k podávání alkoholu nezletilé osobě. Sedmnáctiletá dívka přiznala, že alkohol jí podával vedle sedící přítel. Mladá žena hlídce rovněž sdělila, že pivem chtěla řešit problémy s bývalým přítelem. Dechovou zkouškou bylo naměřeno 1,92 promile. Hlídku zarazilo následně zjištění, že v restauraci byla s mladou dívkou přítomna také její matka.

27.10.2018

Strážníci bránili otce
Dne 27. října 2018 nahlásil občan z Ostravy-Zábřehu napadení spolubydlícím. Ten měl zaútočit nejen na oznamovatele, ale zároveň i na svého otce, který byl u něj na návštěvě. Útočník zároveň vytopil sousedy a ničil zařízení bytu. Psychicky narušeného mladíka s jazykovou bariérou nebyl schopen uklidnit na místě přítomný otec, ani přivolané hlídky. Strážníci se pokoušeli vyhrocenou situaci uklidnit také v anglickém jazyce, avšak bezvýsledně.

24.10.2018

Muž se „odhaloval“ u dětského hřiště
Dne 24. října 2018 byla vyslána hlídka městské policie do Ostravy-Bělského Lesa, kde se měl dle sdělení oznamovatelky nacházet onanující muž. Po příjezdu strážníků na místo se k oznamovatelce přidali další svědci události s podrobným popisem osoby. Přivolaní strážníci se ihned vydali prohledat okolí. Podezřelého muže nalezli. Svědci celé události jej následně ztotožnili.