> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Zcela nové vánoční osvětlení

vloženo: 06.12.2017           komentářů: 0

Ulice na Jihu oživila nová vánoční výzdoba

Zcela nové vánoční osvětlení rozsvítilo městský obvod Ostrava-Jih první adventní neděli 3. prosince a ozdobilo ulice, stromy a budovy napříč celým obvodem. Městský obvod si ji v letošním roce pronajal za necelých 1,5 milionu korun od pražské firmy BON JOUR ILLUMINATION, s.r.o., která vyhrála výběrové řízení. Cena zahrnuje dodání výzdoby a veškerý servis.

Vánoční výzdoba je v LED provedení a září v bílozlatých barvách. V letošním roce je výzdoba bohatší, rozšířila se například na ulicích Výškovická, Horní či Dr. Martínka. Obyvatelé Jihu se také dočkali několika novinek. Tou největší atrakcí se jednoznačně stali dva 3D pětimetroví jeleni na kruhovém objezdu v Ostravě-Hrabůvce, kde se s nimi neustále přicházejí vyfotografovat malí i velcí obdivovatelé. Na stejném místě přibyl ještě jeden vánoční strom - v obvodu tak letos budou svítit hned tři.

„Na vánoce se těším, těším se také na setkání s občany u adventního punče a rovněž mne těší pozitivní ohlasy na vánoční výzdobu. Ukazuje se, že nový způsob jednoletého pronájmu je lepší a umožní nám tak každoročně mít výzdobu jinou“ uvedl Martin Bednář, starosta městského obvodu Ostrava-Jih.

V neděli 3. 12. mohli lidé obdivovat slavnostní rozsvícení jednoho z nich, a to na náměstí SNP před Domem kultury Akord. Pro návštěvníky byl připraven také vánoční jarmark, Anděl se skřítky Stromovníky, kteří strom rozsvítili a bohatý kulturní program.

Další možnost jak si užít vánoční atmosféru budou mít lidé i druhou adventní neděli na pěší zóně u K-TRIA, kde od 10 hodin mohou zavítat na předvánoční jarmark s vůní skořice a vánočních pochutin, od 14 hodin proběhne doprovodný program s vánoční tématikou, v 15:30 si mohou vychutnat vánoční punč z rukou starosty městského obvodu Martina Bednáře a příjemně tak vyčkat na rozsvícení vánoční stromu v 16:15 hodin.

autor: Martina Gavendová

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

15.08.2018

Dezorientovaný muž
Jen v pyžamu se dne 15.08.2018 před půlnocí pohyboval v Ostravě-Porubě 59letý muž. Nebyl viditelně zraněn a se strážníky komunikoval, ale choval se dezorientovaně. Na místo proto byla přivolána záchranná služba a ta si muže převzala a rozhodla o jeho převozu do nemocnice.

15.08.2018

Nic nevyžebral, tak vyhrožoval
Dne 15.08.2018 navštívil jeden z obchodů v Ostravě-Moravské Ostravě muž a po prodejci chtěl, jestli mu nedá nějaké peníze. Když jej obchodník odmítl, tak mu začal žebrající nadávat a vyhrožovat krachem. Obchodník proto neváhal a neurvalce si vyfotil.

15.08.2018

Další žena si přivolala pomoc
Další žena si přivolala pomoc tlačítkem Senior linky Dne 15.08.2018 v odpoledních hodinách vyjížděla hlídka MP k seniorce (80 let), která vyslala tísňový signál ze zařízení Senior linky. Ženě se udělalo nevolno a měla problémy s dýcháním. Strážníci proto na místo přivolali záchrannou službu.

29.07.2018

Muž kradl čokolády pro děti od známých
Dne 29. července 2018 v rozmezí tří hodin vyjížděli strážníci ke krádežím do stejného nákupního místa v Ostravě-Zábřehu k velmi podobným oznámením. V obchodě měli totiž nenechavci v merku sladkosti. Nejprve hlídka oznamovala k příslušnému správnímu orgánu muže pro podezření z majetkového přestupku. Ten odcizil čokolády dle vlastních slov pro děti svých známých. Jednalo se o 9 kusů čokolád v celkové hodnotě více než 700 Kč. Žena byla oznámena za odcizení 18 kusů tentokráte oříškových čokolád

25.07.2018

Odhalila ho místní znalost strážníka
Hlídka městských policistů byla dne 25. července 2018 vyslána k události do ostravské městské části Poruba. Zde mělo dojít v jedné z prodejen potravin a smíšeného zboží ke krádeži.