> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Dobrovolník roku 2017

vloženo: 06.12.2017           komentářů: 0

V úterý 5. prosince odpoledne byla v budově radnice slavnostně předána ocenění Dobrovolník roku 2017. Jedná se o sedm dobrovolníků, šest žen a jednoho muže. Také v sedmém ročníku ankety nominace poslala dobrovolnická centra a organizace.

Veronika Hejtmanová z Centra pro rodinu a sociální péči obětovala dobrovolnické práci za posledních pět let 856 hodin. Věnuje se klientům s mentálním a tělesným postižením.

Pavla Macečková z Dobrovolnického centra Slezská diakonie v Českém Těšíně je aktivní v Poradně rané péče a zabývá se stimulací vhodného rozvoje dítěte.

Renáta Mohylová z organizace ADRA Ostrava v posledních šesti letech navštěvuje dva obyvatele Domova slunovrat a za posledních šest let vykonala 200 návštěv. Pro dobrovolnictví dokázala nadchnout také své okolí.

Katarína Nevrlá z organizace HoSt věnovala dobrovolnické činnosti 150 hodin. Pomáhala klientce HoStu, konkrétně mamince se dvěma dětmi v pěstounské péči, jednala s úřady, řešila aktuální problémy a vypomáhala v domácnosti.

Pavel Novotný z Dobrovolnického hospicového centra Charity Ostrava založil nadační fond pro onkologické pacienty, pořádá preventivní akce zaměřené na osvětu urologických onemocnění, podporuje denní stacionáře, hospice, nemocnice, odborná zařízení, pořádá výlety onkologických pacientů, benefiční koncerty a kulturní akce. Dobrovolnické práci věnoval 350 hodin.

Marie Servusová z organizace S.T.O.P. vyhledává v Knihovně města Ostravy tištěné knihy a především zvukové nahrávky knih, které přináší imobilním a handicapovaným klientům. Dobrovolnictví se věnuje i přes své zdravotní problémy.

Zdeňka Šupíková z Dobrovolnického centra Charity Ostrava působí v Charitním domě svatého Václava, kde pořádá pravidelné hodiny cvičení pro lidi s různým handicapem a je aktivní členkou Klubu Parkinson – Help.

Město Ostrava dlouhodobě podporuje činnost dobrovolnických organizací, které sdružují přes 700 stálých a 1400 příležitostných dobrovolníků. Částka, kterou město věnuje dobrovolnickým organizacím, představuje v roce 2018 částku 1 280 tisíc korun.


autor: Andrea Vojkovská

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

15.08.2018

Dezorientovaný muž
Jen v pyžamu se dne 15.08.2018 před půlnocí pohyboval v Ostravě-Porubě 59letý muž. Nebyl viditelně zraněn a se strážníky komunikoval, ale choval se dezorientovaně. Na místo proto byla přivolána záchranná služba a ta si muže převzala a rozhodla o jeho převozu do nemocnice.

15.08.2018

Nic nevyžebral, tak vyhrožoval
Dne 15.08.2018 navštívil jeden z obchodů v Ostravě-Moravské Ostravě muž a po prodejci chtěl, jestli mu nedá nějaké peníze. Když jej obchodník odmítl, tak mu začal žebrající nadávat a vyhrožovat krachem. Obchodník proto neváhal a neurvalce si vyfotil.

15.08.2018

Další žena si přivolala pomoc
Další žena si přivolala pomoc tlačítkem Senior linky Dne 15.08.2018 v odpoledních hodinách vyjížděla hlídka MP k seniorce (80 let), která vyslala tísňový signál ze zařízení Senior linky. Ženě se udělalo nevolno a měla problémy s dýcháním. Strážníci proto na místo přivolali záchrannou službu.

29.07.2018

Muž kradl čokolády pro děti od známých
Dne 29. července 2018 v rozmezí tří hodin vyjížděli strážníci ke krádežím do stejného nákupního místa v Ostravě-Zábřehu k velmi podobným oznámením. V obchodě měli totiž nenechavci v merku sladkosti. Nejprve hlídka oznamovala k příslušnému správnímu orgánu muže pro podezření z majetkového přestupku. Ten odcizil čokolády dle vlastních slov pro děti svých známých. Jednalo se o 9 kusů čokolád v celkové hodnotě více než 700 Kč. Žena byla oznámena za odcizení 18 kusů tentokráte oříškových čokolád

25.07.2018

Odhalila ho místní znalost strážníka
Hlídka městských policistů byla dne 25. července 2018 vyslána k události do ostravské městské části Poruba. Zde mělo dojít v jedné z prodejen potravin a smíšeného zboží ke krádeži.