> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Ostrava zpívá gospel

vloženo: 06.12.2017           komentářů: 0

Ostrava zpívá gospel vstupuje do velkého finále a hlásí vyprodáno
Teprve před pěti týdny začaly zkoušky populárního hudebního projektu pro všechny ostravské i mimoostravské milovníky zpěvu a gospelové hudby s názvem Ostrava zpívá gospel. Letos se v tomto neobvyklém sboru sešlo rekordních 170 zpěváků, od těch zkušených, až po úplné amatéry. Kapela, která sbor doprovází, čítá letos celkem 14 hudebníků, ke kterým se ale několikrát v průběhu vystoupení přidá ještě dalších 12 mladých hráčů na smyčcové nástroje a 30 dětských zpěváčků. Těchto celkem více než 220 účinkujících stihlo v neuvěřitelně krátkém čase nacvičit téměř dvouhodinový koncertní program, jenž pro posluchače skýtá také několik skutečných perliček a překvapení.
Již tento víkend v sobotu 9. 12. proběhnou v multifunkční aule GONG dva dlouho očekávané závěrečné koncerty 5. ročníku projektu Ostrava zpívá gospel. První z nich začne v 15:00, ten následující v 18:00. „Byli jsme překvapeni, když jsme zjistili, jak rychle se nám opět podařilo oba koncerty v online předprodeji vyprodat. Sál má kapacitu 1500 míst a všechny vstupenky i tentokrát zmizely více než týden před samotnou akcí. Máme z toho obrovskou radost a doufáme, že si diváci program užijí aspoň tak, jako si ho užijeme my,“ uvedla Barbora Filipová, hlavní produkční projektu.
Terry English, dirigent sboru a zakladatel a vedoucí celého rojektu, se chystá letošní 5. ročník pojmout v ještě originálnějším a větším stylu, než v předchozích letech. Samotný přesun konecrtů z obvyklého místa konání do multifunkční auly Gong byl pro organizátory velkým a odvážným krokem. Pro návštěvníky je ale nachystáno několik dalších novinek a překvapení. Mezi jedno z nich patří například účast vynikajícího amerického gospelového zpěváka Tyree Morrise. „Ty se účastnil i naší velké víkendové společné zkoušky, která proběhla v sobotu 2. 12. V Malenovicích. Věnoval se nejen práci s celým sborem, ale také jednotlivým sólistům, kterým dával praktické rady ze své dlouholeté pěvecké praxe. Byl to pro nás nejen velký přínos, ale také výborný lidský zážitek.“ dodal Terry English.
Další novinkou, kterou letošní koncerty přinášejí, je jejich charitativní rozměr. Sbor OZG navázal prostřednictvím některých svých členů spolupráci s organizací Asociace rodičů dětí s dětskou mozkovou obrnou. Organizátoři se rozhodli, že částečný výtěžek z leotšního prodeje vstupenek věnují na podporu jedné z rodin, kterým Asociace dlouhodobě pomáhá. Zakoupením každé vstupenky tak letos návštěvníci přispějí na speciální a velmi účinnou ale nákladnou neurorehabilitační léčbu dvanáctiletého Dalibora z Ostravy. Ten se na jeden z koncertů také přijde osobně podívat a “zkontrolovat, jestli sbor zvládnul celý program dobře nacvičit a čistě zazpívat”, jak prohlásil. „Dalibor je určitě jedním z největších důvodů, proč jsme moc rádi, že se nám podařilo prodat všechny vstupenky. Rozhodli jsme se využít příležitost pomáhat druhým, a podpořit svými hlasy ty, kteří tak hlasití jako my být nemohou,“ dodává Filipová.
Projekt podporuje statutární město Ostrava a záštitu nad koncerty převzal jako každý rok i letos primátor města Ostravy pan Tomáš Macura. Dalšími partnery projektu jsou Česká televize, Dolní Oblast Víktovic, Steeltec CZ, s.r.o., Raynet s.r.o., KOMA - Industry s.r.o. a Provoz Hlubina.
Více informací o akci můžete najít na www.ozg.cz, nebo na facebooku.


autor: YMCA Ostrava-Poruba, Barbora Filipo

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

15.08.2018

Dezorientovaný muž
Jen v pyžamu se dne 15.08.2018 před půlnocí pohyboval v Ostravě-Porubě 59letý muž. Nebyl viditelně zraněn a se strážníky komunikoval, ale choval se dezorientovaně. Na místo proto byla přivolána záchranná služba a ta si muže převzala a rozhodla o jeho převozu do nemocnice.

15.08.2018

Nic nevyžebral, tak vyhrožoval
Dne 15.08.2018 navštívil jeden z obchodů v Ostravě-Moravské Ostravě muž a po prodejci chtěl, jestli mu nedá nějaké peníze. Když jej obchodník odmítl, tak mu začal žebrající nadávat a vyhrožovat krachem. Obchodník proto neváhal a neurvalce si vyfotil.

15.08.2018

Další žena si přivolala pomoc
Další žena si přivolala pomoc tlačítkem Senior linky Dne 15.08.2018 v odpoledních hodinách vyjížděla hlídka MP k seniorce (80 let), která vyslala tísňový signál ze zařízení Senior linky. Ženě se udělalo nevolno a měla problémy s dýcháním. Strážníci proto na místo přivolali záchrannou službu.

29.07.2018

Muž kradl čokolády pro děti od známých
Dne 29. července 2018 v rozmezí tří hodin vyjížděli strážníci ke krádežím do stejného nákupního místa v Ostravě-Zábřehu k velmi podobným oznámením. V obchodě měli totiž nenechavci v merku sladkosti. Nejprve hlídka oznamovala k příslušnému správnímu orgánu muže pro podezření z majetkového přestupku. Ten odcizil čokolády dle vlastních slov pro děti svých známých. Jednalo se o 9 kusů čokolád v celkové hodnotě více než 700 Kč. Žena byla oznámena za odcizení 18 kusů tentokráte oříškových čokolád

25.07.2018

Odhalila ho místní znalost strážníka
Hlídka městských policistů byla dne 25. července 2018 vyslána k události do ostravské městské části Poruba. Zde mělo dojít v jedné z prodejen potravin a smíšeného zboží ke krádeži.