> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Oceneni za prinos k rozvoji MSK

vloženo: 05.12.2017           komentářů: 0

Sdružení a Komora letos oceňovaly za přínos k rozvoji kraje i za spolupráci se školami
Společnosti Varroc Lighting Systems, EKOVU ELECTRIC, Hedvigu Group i Průmyslové montáže, dále Statutární město Ostravu či Janáčkovu konzervatoř Ostrava i osobnosti regionu vybralo Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje společně s Krajskou hospodářskou komorou Moravskoslezského kraje jako ty, již pomáhají dlouhodobě rozvíjet region. V hotelu Clarion Congres Hotel Ostrava za to dostali 4. prosince ocenění. Bylo to na slavnostním galavečeru Region pro sebe, který letos už poosmnácté pořádalo Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje. V průběhu galavečera Sdružení společně s Moravskoslezským krajem rovněž ocenilo společnosti a podniky, které příkladně spolupracují se školami.
„Jsme rád, že tento kraj hraje srdcem. Díky soudržnosti jsme stále úspěšnější,“ řekl v úvodu galavečera hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák s tím, že kraj dostal ocenění Chytrý region 2017. „Spokojeni, ale budeme, až dostaneme ocenění nejchytřejší region,“ dodal hejtman.  „V minulých sedmadvaceti letech jsme udělali zajisté mnoho chyb a omylů, ale vykonali jsme také mnoho dobrého, na co můžeme být právem hrdí. Pevně věřím v sílu naší společnosti, v sílu občanů Moravskoslezského kraje a v sílu členů Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje. Probuďme v sobě pozitivní myšlení, abychom mohli posunout kraj dál,“ uvedl prezident Sdružení Pavel Bartoš.
Letošní oceněné za přínos k rozvoji Moravskoslezského kraje vybírali představitelé Sdružení a Krajské hospodářské komory z desítek návrhů členů obou institucí.
V kategorii velký podnik dostala ocenění společnost Varroc Lighting Systems, která patří mezi špičku ve vývoji, výrobě a distribuci vnějšího osvětlení pro automobilový průmysl a řadí se mezi TOP 100 největších zaměstnavatelů v Moravskoslezském kraji i České republice. Dalším oceněným v této kategorii byla společnost EKOVA ELECTRIC, která pokračuje v údržbě, modernizacích a výrobě tramvají, trolejbusů a elektrobusů.
Ve skupině malý a střední podnik si ocenění převzali představitelé firem Průmyslové montáže a Hedviga Group, která vytvořila unikátní patentovanou technologii pomalého termického rozkladu na zpracování odpadů, se níž úspěšně reprezentovala Česko na Světové výstavě EXPO 2017 v kazašské Astaně, a pomohla tak získat bronzovou medaili mezi 113 zeměmi světa.
V kategorii úspěšná akce v kraji zabodovaly Letní shakespearovské slavnosti Ostrava. Ve skupině města a obce vybrala porota Statutární město Ostravu, které letos oslavilo 750 let od první písemné zmínky. V kategorii vzdělávací instituce uspěla Janáčkovu konzervatoř Ostrava. „Nejvíc mě těší, že díky kvalitní práci pedagogů a úrovni studentů má škola vynikající zvuk. Zkrátka se o její práci hovoří s respektem,“ řekla ředitelka Janáčkovy konzervatoře Ostrava Soňa Javůrková.
Mimořádné ocenění rady Sdružení za osobní přínos pro rozvoj Moravskoslezského kraje. dostal vládní zmocněnec pro Moravskoslezský, Ústecký a Karlovarský kraj Jiří Cienciala. Ten se významně podílel na přípravě Restartu, akčního plánu hospodářské restrukturalizace Moravskoslezského, Ústeckého a Karlovarského kraje, který letos v červenci schválila vláda.
Prezident Sdružení Pavel Bartoš ocenil Iva Klimšu a Petra Czekaje za dlouholetou aktivní práci pro Sdružení. Ivo Klimša je předsedou představenstva a generálním ředitelem společnosti Biocel Paskov a v roce 1990 spoluzakládal Sdružení. Po celou dobu od jeho vzniku až dosud pracoval v radě i výkonné radě Sdružení. Petr Czekaj v roce 1993 stál u založení Agentury pro regionální rozvoj, kde byl generálním ředitelem a předsedou představenstva a řídil řadu národních i mezinárodních rozvojových projektů. Ve Sdružení, kde působí od roku 2008, byl u zrodu Moravskoslezského paktu zaměstnanosti.
Během slavnostního večera vyhlásila vedoucí sekce vzdělávání Sdružení Radka Šušková společně s náměstkem hejtmana Moravskoslezského kraje Stanislavem Folwarzným také výsledky soutěže SCHOOL FRIENDLY, která probíhala od února do listopadu letošního roku a měla ocenit společnosti, jež spolupracují s různými typy škol od mateřských po vysoké. „Cílem soutěže bylo ukázat dobrou praxi spolupráce firem a škol. Obdrželi jsme 23 přihlášek. Poděkování patří všem, kdo se s námi podělili o úžasné aktivity, které realizují pro děti a studenty od mateřských škol až po ty vysoké. Ukázali tím, že se máme v kraji čím chlubit. Ze všech přihlášených hodnotící komise vybrala 5 firem, které dostanou ocenění,“ uvedla Radka Šušková s tím, že soutěž SCHOOL FRIENDLY bude pokračovat i v příštím roce.
Platinové ocenění letos v soutěži SCHOOL FRIENDLY získala společnost ArcelorMittal Ostrava, bronzové mcePharma, zlatou příčku obsadil OSTROJ Opava, stříbrnou FINIDR a zvláštní ocenění si odnesla společnost utopia design – RESPIRO. „V kraji se zaměřujeme na podporu technického vzdělávání. Bez pomoci podniků by nemohlo fungovat. Chci proto pozvat firmy a podniky do našich škol, aby z nich studenti vycházeli dobře připraveni a nacházeli dobré uplatnění,“ řekl náměstek hejtmana Stanislav Folwarzný.
„Region pro sebe je tradičním předvánočním setkáním členů Sdružení, významných zástupců kraje, měst a obcí. Představitelé Sdružení chtějí poděkovat členům a partnerům za spolupráci, popřát jim všechno nejlepší do nového roku, a podpořit tak neformálním způsobem regionální komunikaci,“ řekl ředitel Sdružení Radúz Mácha.
V programu letošního galavečera, který se již tradičně konal pod záštitou biskupa ostravsko-opavské diecéze Mons. Františka Václava Lobkowicze, vystoupili například studenti Janáčkovy konzervatoře Ostrava, ostravský písničkář René Matlášek či zpěvačka a moderátorka Heidi Janků.

autor: Karin Pelikánová.

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

06.11.2018

Měl dvě promile v krvi
Dne 6. listopadu 2018 zahlédla hlídka Městské policie Ostrava v nočních hodinách stojící motorové vozidlo. Automobil byl nastartovaný, měl rozsvícená světla a stál v jedné z ulic v Ostravě-Porubě. Ve vozidle se nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Strážníci ho poučili, že v tomto stavu nemůže řídit. Muž porozuměl a dodal, že on v autě jen spal. O pár minut později se uvedený automobil dal do pohybu a proto hlídka vozidlo s dvaačtyřicetiletým řidičem, který byl před malou chvílí upozorněn, zastavila. Ten následně nadýchal více než 2 promile.

06.11.2018

Chtěl vykrást budovu
V noci dne 6. listopadu 2018 byl v Ostravě-Moravské Ostravě v jednom z objektů chráněných městskou policií spuštěn bezpečnostní alarm. Po příjezdu na místo provedli strážníci vizuální kontrolu. V prostorách objektu si všimli osoby, která se snažila doslova nepozorovaně odplazit ven. Následně se schovala za opodál stojící osobní vozidlo. Zde hlídka podezřelého oslovila. Muž se začal chovat překvapeně. "Chtěl jsem se tam jenom vyspat!" zněla jedna z verzí při podávání vysvětlení. Po následné kontrole okolí však byla nalezena pod vozidlem, které využil jako úkryt, pokladna a tablet, nedaleko také tiskárna EET.

28.10.2018

Problémy s láskou „řešila“ nezletilá
Dne 28. října 2018 byla hlídka Městské policie Ostrava vyslána do restaurace v Ostravě-Porubě. Zde podle svědků mělo docházet k podávání alkoholu nezletilé osobě. Sedmnáctiletá dívka přiznala, že alkohol jí podával vedle sedící přítel. Mladá žena hlídce rovněž sdělila, že pivem chtěla řešit problémy s bývalým přítelem. Dechovou zkouškou bylo naměřeno 1,92 promile. Hlídku zarazilo následně zjištění, že v restauraci byla s mladou dívkou přítomna také její matka.

27.10.2018

Strážníci bránili otce
Dne 27. října 2018 nahlásil občan z Ostravy-Zábřehu napadení spolubydlícím. Ten měl zaútočit nejen na oznamovatele, ale zároveň i na svého otce, který byl u něj na návštěvě. Útočník zároveň vytopil sousedy a ničil zařízení bytu. Psychicky narušeného mladíka s jazykovou bariérou nebyl schopen uklidnit na místě přítomný otec, ani přivolané hlídky. Strážníci se pokoušeli vyhrocenou situaci uklidnit také v anglickém jazyce, avšak bezvýsledně.

24.10.2018

Muž se „odhaloval“ u dětského hřiště
Dne 24. října 2018 byla vyslána hlídka městské policie do Ostravy-Bělského Lesa, kde se měl dle sdělení oznamovatelky nacházet onanující muž. Po příjezdu strážníků na místo se k oznamovatelce přidali další svědci události s podrobným popisem osoby. Přivolaní strážníci se ihned vydali prohledat okolí. Podezřelého muže nalezli. Svědci celé události jej následně ztotožnili.