> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Oceneni za prinos k rozvoji MSK

vloženo: 05.12.2017           komentářů: 0

Sdružení a Komora letos oceňovaly za přínos k rozvoji kraje i za spolupráci se školami
Společnosti Varroc Lighting Systems, EKOVU ELECTRIC, Hedvigu Group i Průmyslové montáže, dále Statutární město Ostravu či Janáčkovu konzervatoř Ostrava i osobnosti regionu vybralo Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje společně s Krajskou hospodářskou komorou Moravskoslezského kraje jako ty, již pomáhají dlouhodobě rozvíjet region. V hotelu Clarion Congres Hotel Ostrava za to dostali 4. prosince ocenění. Bylo to na slavnostním galavečeru Region pro sebe, který letos už poosmnácté pořádalo Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje. V průběhu galavečera Sdružení společně s Moravskoslezským krajem rovněž ocenilo společnosti a podniky, které příkladně spolupracují se školami.
„Jsme rád, že tento kraj hraje srdcem. Díky soudržnosti jsme stále úspěšnější,“ řekl v úvodu galavečera hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák s tím, že kraj dostal ocenění Chytrý region 2017. „Spokojeni, ale budeme, až dostaneme ocenění nejchytřejší region,“ dodal hejtman.  „V minulých sedmadvaceti letech jsme udělali zajisté mnoho chyb a omylů, ale vykonali jsme také mnoho dobrého, na co můžeme být právem hrdí. Pevně věřím v sílu naší společnosti, v sílu občanů Moravskoslezského kraje a v sílu členů Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje. Probuďme v sobě pozitivní myšlení, abychom mohli posunout kraj dál,“ uvedl prezident Sdružení Pavel Bartoš.
Letošní oceněné za přínos k rozvoji Moravskoslezského kraje vybírali představitelé Sdružení a Krajské hospodářské komory z desítek návrhů členů obou institucí.
V kategorii velký podnik dostala ocenění společnost Varroc Lighting Systems, která patří mezi špičku ve vývoji, výrobě a distribuci vnějšího osvětlení pro automobilový průmysl a řadí se mezi TOP 100 největších zaměstnavatelů v Moravskoslezském kraji i České republice. Dalším oceněným v této kategorii byla společnost EKOVA ELECTRIC, která pokračuje v údržbě, modernizacích a výrobě tramvají, trolejbusů a elektrobusů.
Ve skupině malý a střední podnik si ocenění převzali představitelé firem Průmyslové montáže a Hedviga Group, která vytvořila unikátní patentovanou technologii pomalého termického rozkladu na zpracování odpadů, se níž úspěšně reprezentovala Česko na Světové výstavě EXPO 2017 v kazašské Astaně, a pomohla tak získat bronzovou medaili mezi 113 zeměmi světa.
V kategorii úspěšná akce v kraji zabodovaly Letní shakespearovské slavnosti Ostrava. Ve skupině města a obce vybrala porota Statutární město Ostravu, které letos oslavilo 750 let od první písemné zmínky. V kategorii vzdělávací instituce uspěla Janáčkovu konzervatoř Ostrava. „Nejvíc mě těší, že díky kvalitní práci pedagogů a úrovni studentů má škola vynikající zvuk. Zkrátka se o její práci hovoří s respektem,“ řekla ředitelka Janáčkovy konzervatoře Ostrava Soňa Javůrková.
Mimořádné ocenění rady Sdružení za osobní přínos pro rozvoj Moravskoslezského kraje. dostal vládní zmocněnec pro Moravskoslezský, Ústecký a Karlovarský kraj Jiří Cienciala. Ten se významně podílel na přípravě Restartu, akčního plánu hospodářské restrukturalizace Moravskoslezského, Ústeckého a Karlovarského kraje, který letos v červenci schválila vláda.
Prezident Sdružení Pavel Bartoš ocenil Iva Klimšu a Petra Czekaje za dlouholetou aktivní práci pro Sdružení. Ivo Klimša je předsedou představenstva a generálním ředitelem společnosti Biocel Paskov a v roce 1990 spoluzakládal Sdružení. Po celou dobu od jeho vzniku až dosud pracoval v radě i výkonné radě Sdružení. Petr Czekaj v roce 1993 stál u založení Agentury pro regionální rozvoj, kde byl generálním ředitelem a předsedou představenstva a řídil řadu národních i mezinárodních rozvojových projektů. Ve Sdružení, kde působí od roku 2008, byl u zrodu Moravskoslezského paktu zaměstnanosti.
Během slavnostního večera vyhlásila vedoucí sekce vzdělávání Sdružení Radka Šušková společně s náměstkem hejtmana Moravskoslezského kraje Stanislavem Folwarzným také výsledky soutěže SCHOOL FRIENDLY, která probíhala od února do listopadu letošního roku a měla ocenit společnosti, jež spolupracují s různými typy škol od mateřských po vysoké. „Cílem soutěže bylo ukázat dobrou praxi spolupráce firem a škol. Obdrželi jsme 23 přihlášek. Poděkování patří všem, kdo se s námi podělili o úžasné aktivity, které realizují pro děti a studenty od mateřských škol až po ty vysoké. Ukázali tím, že se máme v kraji čím chlubit. Ze všech přihlášených hodnotící komise vybrala 5 firem, které dostanou ocenění,“ uvedla Radka Šušková s tím, že soutěž SCHOOL FRIENDLY bude pokračovat i v příštím roce.
Platinové ocenění letos v soutěži SCHOOL FRIENDLY získala společnost ArcelorMittal Ostrava, bronzové mcePharma, zlatou příčku obsadil OSTROJ Opava, stříbrnou FINIDR a zvláštní ocenění si odnesla společnost utopia design – RESPIRO. „V kraji se zaměřujeme na podporu technického vzdělávání. Bez pomoci podniků by nemohlo fungovat. Chci proto pozvat firmy a podniky do našich škol, aby z nich studenti vycházeli dobře připraveni a nacházeli dobré uplatnění,“ řekl náměstek hejtmana Stanislav Folwarzný.
„Region pro sebe je tradičním předvánočním setkáním členů Sdružení, významných zástupců kraje, měst a obcí. Představitelé Sdružení chtějí poděkovat členům a partnerům za spolupráci, popřát jim všechno nejlepší do nového roku, a podpořit tak neformálním způsobem regionální komunikaci,“ řekl ředitel Sdružení Radúz Mácha.
V programu letošního galavečera, který se již tradičně konal pod záštitou biskupa ostravsko-opavské diecéze Mons. Františka Václava Lobkowicze, vystoupili například studenti Janáčkovy konzervatoře Ostrava, ostravský písničkář René Matlášek či zpěvačka a moderátorka Heidi Janků.

autor: Karin Pelikánová.

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

04.04.2018

Popíjeli tam, kde neměli
Popíjeli tam, kde neměli, poté se chtěli prát se strážníky.Obecně závaznou vyhlášku, která zakazuje konzumaci alkoholických nápojů na veřejném prostranství, porušil mladý pár 30. března 2018 v Ostravě-Porubě. Na výzvu hlídky městské policie reagovala dvojice podrážděně, vše nakonec vyústilo v napadení jednoho ze strážníků. Muž a žena nejprve odmítli hlídce městské policie prokázat svou totožnost. Poté, co jim bylo sděleno, že k jejímu zjištění budou předvedeni na Policii ČR, začali se chovat agresivně. Muž nejprve udeřil jednoho ze strážníku do ramene, poté jej kopl do nohy. Žena se následně pokusila strážníka povalit na zem. Hlídka městské policie uklidnila situaci až za použití donucovacích prostředků.

04.04.2018

Popíjeli tam, kde neměli
Popíjeli tam, kde neměli, poté se chtěli prát se strážníky.Obecně závaznou vyhlášku, která zakazuje konzumaci alkoholických nápojů na veřejném prostranství, porušil mladý pár 30. března 2018 v Ostravě-Porubě. Na výzvu hlídky městské policie reagovala dvojice podrážděně, vše nakonec vyústilo v napadení jednoho ze strážníků. Muž a žena nejprve odmítli hlídce městské policie prokázat svou totožnost. Poté, co jim bylo sděleno, že k jejímu zjištění budou předvedeni na Policii ČR, začali se chovat agresivně. Muž nejprve udeřil jednoho ze strážníku do ramene, poté jej kopl do nohy. Žena se následně pokusila strážníka povalit na zem. Hlídka městské policie uklidnila situaci až za použití donucovacích prostředků.

20.11.2017

Šlo o vteřiny, strážníci reagovali
Oznámení o muži na vozíku, který má zrychlené dýchání a mohl by tak mít zdravotní obtíže, přijali strážníci 20. listopadu 2017 pár minut před jedenáctou hodinou. Krátce nato už hlídka městské policie poskytovala v Ostravě-Moravské Ostravě 43letému vozíčkáři první pomoc. Muž nereagoval na podněty, měl promodralé rty a nedýchal. Strážníci tak okamžitě zahájili nepřímou srdeční masáž a přivolali na místo rychlou záchrannou službu. Chvíli poté už předávali resuscitaci zdravotnickému personálu.

19.11.2017

Zaslechla volání o pomoc
Zaslechla volání o pomoc, zmáčkla Senior linku a zachránila tak sousedku Tlačítko nouze, které slouží k přivolání pomoci při zdravotních komplikacích, aktivovala seniorka z Ostravy-Moravské Ostravy 19. listopadu 2017 krátce po osmé hodině ranní. Starší žena zaslechla volání o pomoc, neváhala a stiskem tlačítka přivolala na místo strážníky. Zasahující hlídce městské policie poté celou situaci objasnila. Byt, v němž se po pádu na zem nacházela zraněná sousedka, zpřístupnili přivolaní hasiči.

15.11.2017

Strážníci lapili dalšího vykradače aut
Mladého muže, který v Ostravě-Vítkovicích vykradl zaparkované osobní vozidlo, dopadla hlídka městské 15. listopadu 2017 hodinu po půlnoci. Zloděj na sebe upozornil, když přeskočil živý plot a pokusil se ukrýt za kostelní zdí. Ve stejný okamžik přiběhl k hlídce městské policie také majitel vyloupeného vozidla. Devatenáctiletý lapka na dotaz strážníků, proč a před kým se schovává, nedokázal odpovědět.