> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

VÁNOČNÍ PŘEDPRODEJ VSTUPENEK

vloženo: 04.12.2017           komentářů: 0

MHF LEOŠE JANÁČKA ZAHAJUJE VÁNOČNÍ PŘEDPRODEJ VSTUPENEK
NA VYBRANÉ KONCERTY A S ČESKÝM ROZHLASEM PODEPSAL DEKLARACI O SPOLUPRÁCI


Český rozhlas mediálně podpoří Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka - písemně se k tomu v deklaraci zavázali generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral a ředitel MHF Leoše Janáčka Jaromír Javůrek. Programová a interpretační nabídka má co nabídnout nejen posluchačům Českého rozhlasu, ale také návštěvníkům festivalu, kteří si od středy
6. prosince mohou ve vánočním předprodeji zakoupit vstupenky na tři mimořádné večery.


V pátek 1. prosince 2017 byla v Ostravě s Českým rozhlasem uzavřena Deklarace o spolupráci na nově vznikající MHF Leoše Janáčka, který se v nové podobě uskuteční poprvé v termínu 21. května - 1. července 2018 v Ostravě, Hukvaldech a dalších městech Moravskoslezského kraje. MHF Leoše Janáčka vznikl sloučením dvou festivalů Janáčkův máj a Janáčkovy Hukvaldy a zařadil se tak mezi největší hudební festivaly s janáčkovskou tématikou a programem v Evropě. Podpisem deklarace byla stvrzena budoucí mediální spolupráce a vzájemná propagace na následující dva ročníky festivalu. Díla Leoše Janáčka budou nedílnou součástí pravidelných kulturních pořadů Českého rozhlasu a chybět nebudou ani přenosy koncertů s janáčkovskou tématikou právě z programu MHF Leoše Janáčka. Ředitel festivalu, Jaromír Javůrek po podpisu deklarace dodal: „Jedním z hlavních poslání MHF Leoše Janáčka je, kromě nabídky výjimečných koncertů pro posluchače Ostravy, Hukvald a dalších měst kraje, šíření hudebního odkazu jednoho z největších skladatelů 20. století Leoše Janáčka. A to se nám díky podpoře a spolupráci s Českým rozhlasem určitě bude dařit v daleko větším a kvalitnějším rozsahu.“

Počátkem roku 2018 budou odtajněny všechny hvězdné tváře festivalu a MHF Leoše Janáčka tak zveřejní svůj program, ze kterého byly již nyní do vánočního předprodeje vybrány tři výjimečné večery.

BALETNÍ VEČER / 29. 5. 2018, GONG, Ostrava Vítkovice
Baletní soubor Národního divadla Praha v režii a choreografii Petra Zusky na hudbu Jaromíra Nohavici a Beaty Bocek uvede mimořádný večer Sólo pro nás dva.SYMFONICKÝ KONCERT / 10. 6. 2018, DKMO, Ostrava
Pod taktovkou legendy současné polské hudby, skladatele a dirigenta Krzystofa Pendereckeho, se představí festivalový prezident Ivan Ženatý (housle), Kateřina Fialová (viola) a Janáčkova filharmonie Ostrava.

OPERNÍ GALA / 30. 6. 2018, Hukvaldská obora, Hukvaldy
V podání sólisty Metropolitní opery, La Scaly a Státní opery Vídeň Adama Plachetky a Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín, řízené skvělým operním dirigentem Robertem Jindrou zazní to nejlepší z klasických českých oper: Libuše, Prodaná nevěsta, Příhody Lišky Bystroušky a Rusalka.


Vstupenky jsou k dispozici v předprodejní síti Colosseum Ticket (v Ostravských informačních servisech) a na www.mhflj.cz.


autor: Michaela Dvořáková

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

15.08.2018

Dezorientovaný muž
Jen v pyžamu se dne 15.08.2018 před půlnocí pohyboval v Ostravě-Porubě 59letý muž. Nebyl viditelně zraněn a se strážníky komunikoval, ale choval se dezorientovaně. Na místo proto byla přivolána záchranná služba a ta si muže převzala a rozhodla o jeho převozu do nemocnice.

15.08.2018

Nic nevyžebral, tak vyhrožoval
Dne 15.08.2018 navštívil jeden z obchodů v Ostravě-Moravské Ostravě muž a po prodejci chtěl, jestli mu nedá nějaké peníze. Když jej obchodník odmítl, tak mu začal žebrající nadávat a vyhrožovat krachem. Obchodník proto neváhal a neurvalce si vyfotil.

15.08.2018

Další žena si přivolala pomoc
Další žena si přivolala pomoc tlačítkem Senior linky Dne 15.08.2018 v odpoledních hodinách vyjížděla hlídka MP k seniorce (80 let), která vyslala tísňový signál ze zařízení Senior linky. Ženě se udělalo nevolno a měla problémy s dýcháním. Strážníci proto na místo přivolali záchrannou službu.

29.07.2018

Muž kradl čokolády pro děti od známých
Dne 29. července 2018 v rozmezí tří hodin vyjížděli strážníci ke krádežím do stejného nákupního místa v Ostravě-Zábřehu k velmi podobným oznámením. V obchodě měli totiž nenechavci v merku sladkosti. Nejprve hlídka oznamovala k příslušnému správnímu orgánu muže pro podezření z majetkového přestupku. Ten odcizil čokolády dle vlastních slov pro děti svých známých. Jednalo se o 9 kusů čokolád v celkové hodnotě více než 700 Kč. Žena byla oznámena za odcizení 18 kusů tentokráte oříškových čokolád

25.07.2018

Odhalila ho místní znalost strážníka
Hlídka městských policistů byla dne 25. července 2018 vyslána k události do ostravské městské části Poruba. Zde mělo dojít v jedné z prodejen potravin a smíšeného zboží ke krádeži.