> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Přidejte se a křídlete s námi !!!

vloženo: 04.12.2017           komentářů: 0

Advent plný KŘÍDLENÍ přilétá … aby Gong ve čtvrtek 7.12. navštívila spousta dobrých duší, které podpoří 47 místních neziskovek a užijí si na tomto výjimečném festivalu dobročinnosti pravý smysl Adventu! Více na www.adventplnykridleni.cz

Co vás na XII. ročníku jedinečného festivalu v Gongu čeká?

Letos nově od 9:00 organizujeme zážitkové workshopy s besedou na téma “Jak porozumět autismu, myšlení a chování lidí s poruchou autistického spektra, ale nejen...”

Od 15:00 hodin nakoupíte v přízemí originální vánoční dárky, které potěší nejen obdarované. Nahoře se bude tvořit dobro a dít zázraky v dílnách pro smysluplnou zábavu dětí i všech dospělých. Kreativní náladou Vás okouzlí profesionální designérky i překvapí naši partneři. Připraven bude křídlící fotokoutek s rekvizitami, dětský hrací koutek, ale i rallye jízda na zdravotních vozících. Odpočinková zóna nabídne poslech na vlnách Českého rozhlasu a domácí občerstvení z kuchyně neziskových organizací, ale i dobropivo od Koníčka. V elektronické aukci a později na pódiu ve veřejné dražbě můžete vybojovat vyjímečná díla a předměty.

V 17:30 venku rozsvítíme Vánoční strom a za doprovodu koled zahájíme Advent v celých Dolních Vítkovicích.

Od 18:00 hodin v malém sále 1NP proběhne hlavní program. Zkoledujeme se v celorepublikovém projektu s herci v čele s Petrem Vaňkem. Vystoupí originálně a srdečně naše hvězdy - klienti neziskovek! Jako milý host se přidá ostravská zpěvačka Elis Mrázová. To vše pod křídly moderátora Radka Erbena.

Projekt propojuje světy, svolává ty, kteří nejen pomáhají, ale umí šířit radost a dobro mezi lidmi. Přidejte se a křídlete s námi !!!

autor: Křídlení nadační fond

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

06.11.2018

Měl dvě promile v krvi
Dne 6. listopadu 2018 zahlédla hlídka Městské policie Ostrava v nočních hodinách stojící motorové vozidlo. Automobil byl nastartovaný, měl rozsvícená světla a stál v jedné z ulic v Ostravě-Porubě. Ve vozidle se nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem návykové látky. Strážníci ho poučili, že v tomto stavu nemůže řídit. Muž porozuměl a dodal, že on v autě jen spal. O pár minut později se uvedený automobil dal do pohybu a proto hlídka vozidlo s dvaačtyřicetiletým řidičem, který byl před malou chvílí upozorněn, zastavila. Ten následně nadýchal více než 2 promile.

06.11.2018

Chtěl vykrást budovu
V noci dne 6. listopadu 2018 byl v Ostravě-Moravské Ostravě v jednom z objektů chráněných městskou policií spuštěn bezpečnostní alarm. Po příjezdu na místo provedli strážníci vizuální kontrolu. V prostorách objektu si všimli osoby, která se snažila doslova nepozorovaně odplazit ven. Následně se schovala za opodál stojící osobní vozidlo. Zde hlídka podezřelého oslovila. Muž se začal chovat překvapeně. "Chtěl jsem se tam jenom vyspat!" zněla jedna z verzí při podávání vysvětlení. Po následné kontrole okolí však byla nalezena pod vozidlem, které využil jako úkryt, pokladna a tablet, nedaleko také tiskárna EET.

28.10.2018

Problémy s láskou „řešila“ nezletilá
Dne 28. října 2018 byla hlídka Městské policie Ostrava vyslána do restaurace v Ostravě-Porubě. Zde podle svědků mělo docházet k podávání alkoholu nezletilé osobě. Sedmnáctiletá dívka přiznala, že alkohol jí podával vedle sedící přítel. Mladá žena hlídce rovněž sdělila, že pivem chtěla řešit problémy s bývalým přítelem. Dechovou zkouškou bylo naměřeno 1,92 promile. Hlídku zarazilo následně zjištění, že v restauraci byla s mladou dívkou přítomna také její matka.

27.10.2018

Strážníci bránili otce
Dne 27. října 2018 nahlásil občan z Ostravy-Zábřehu napadení spolubydlícím. Ten měl zaútočit nejen na oznamovatele, ale zároveň i na svého otce, který byl u něj na návštěvě. Útočník zároveň vytopil sousedy a ničil zařízení bytu. Psychicky narušeného mladíka s jazykovou bariérou nebyl schopen uklidnit na místě přítomný otec, ani přivolané hlídky. Strážníci se pokoušeli vyhrocenou situaci uklidnit také v anglickém jazyce, avšak bezvýsledně.

24.10.2018

Muž se „odhaloval“ u dětského hřiště
Dne 24. října 2018 byla vyslána hlídka městské policie do Ostravy-Bělského Lesa, kde se měl dle sdělení oznamovatelky nacházet onanující muž. Po příjezdu strážníků na místo se k oznamovatelce přidali další svědci události s podrobným popisem osoby. Přivolaní strážníci se ihned vydali prohledat okolí. Podezřelého muže nalezli. Svědci celé události jej následně ztotožnili.