> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Omezení dopravy u Nové radnice

vloženo: 29.11.2017           komentářů: 0

V souvislosti s ohňostrojem, který ukončí oslavy 750. výročí Ostravy, bude omezena doprava v okolí Nové radnice. Na jednu hodinu od 17.30 do 18.30 bude uzavřena část Sokolské třídy a také část ulice 30. dubna. Trolejbusové linky proto budou vedeny odklonem nebo je nahradí autobusy.


Trolejbusová i individuální doprava bude omezena v okolí Nové radnice na jednu hodinu. Foto: archiv MMO

Dopravní uzavírka pro individuální i hromadnou dopravu potrvá dnes, ve středu 29. listopadu, od 17.30 do 18.30 hodin. V této době bude uzavřena Sokolská třída od křižovatky s Českobratrskou až po křižovatku s Horovou ulicí a ulice 30. dubna od křižovatky se Sokolskou po kruhový objezd.

Během této hodinové uzávěry budou zastávky trolejbusových linek „Sad Boženy Němcové“ ve směru na Novou radnice přemístěny na stejnojmennou zastávku „Sad Boženy Němcové“ za křižovatku směr Hladnov (zastávka linky č. 108). Zastávky Vozovna trolejbusů, Hornická poliklinika a Nová radnice tak budou dočasně mimo provoz.

Linka číslo 101 pojede odklonem po Muglinovské a Bohumínské ulici, inka 102 po Muglinovské a Bohumínské ulici a přes Most Miloše Sýkory, linka číslo 103 po Bohumínské ulici a přes Most Miloše Sýkory. ¨

Trolejbusovou linka 106 nahradí během hodinové v celé délce autobusy a bude jezdit odklonem ve směru na Důl Heřmanice přes Zborovskou, Nádražní a Českobratrskou ulici. Ve směru na Hlavní nádraží pojede po Českobratrské a Nádražní (na Sokolskou třídu se již vracet nebude).

Veškerá dopravní omezení skončí v 18.30 hodin.


autor: Andrea Vojkovská

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

29.06.2018

Kradl okrasné keře
Těsně před dvanáctou hodinou dne 29. června 2018 byla vyslána hlídka městských strážníků do Ostravy-Nové Vsi, kde mělo dojít k odcizení okrasných rostlin. Po příjezdu na místo kontaktoval hlídku oznamovatel a svědek celé události. Strážníkům sdělil, že vykopané keře zde vysazovali zaměstnanci městského úřadu. Podezřelý z krádeže hlídce oznámil: „Chtěl jsem si je jen přesadit do své zahrady. Nevěděl jsem, že to jsou keře obecního úřadu.“

20.06.2018

Pět záškoláků
Dne 20. června 2018 prováděla strážnice pěší výkon služby v městské části Ostrava-Mariánské Hory. Zde spatřila pět dětí, které se bez doprovodu dospělé osoby společně toulaly po ulici. Jelikož v dopoledních hodinách probíhá vyučování, oslovila je. Děti tvrdily, že zaspaly, jsou nemocné, nebo mají ředitelské volno. Po ověření totožností dětí byly poznatky o možném zanedbání školní docházky zaslány na příslušné odbory sociálně právní ochrany dětí.

18.06.2018

Děti kradly ze zásobovací rampy
Po příjezdu na místo je oslovil svědek celé události. Ten strážníkům oznámil, že jeho kolegyně z kanceláře viděla dva mladíky vezoucí v nákupním košíku celé balení sirupů za více než dva tisíce korun českých. Čin podle strážného prodejny mohli spáchat jedině tak, že se jeden z nich proplazil mezerou pod vraty prodejny a předal skrz ni druhému nezletilci zboží. Podezřelé (10 a 15 let) z trestného činu krádeže si převzala hlídka státních policistů k dalšímu opatření.

16.06.2018

Posprejovali fasády v celé ulici
Dne 16. června 2018 byli strážníci vysláni po půlnoci na ulici v Ostravě-Zábřehu, kde dle oznamovatele skupinka osob sprejovala na přilehlé domy. Po příjezdu hlídka spatřila modře posprejované nejen fasády domů v celé ulici, ale také dodávku, plot a odpadkový koš. Jelikož se na místě žádné podezřelé osoby nenacházely, začali strážníci prohledávat okolí. Při průjezdu blízké ulice byla spatřena hlídkou čtveřice osob. Jelikož měli mladíci ruce potřísněné modrou barvou, která odpovídala barvě nastříkané na fasádách a předmětech v ulici, byla přivolána hlídka státních policistů, která si celou věc převzala k dalšímu šetření.

16.06.2018

Klidně jsem seděl na zastávce
Klidně jsem seděl na zastávce, pak mě začali bít pěstmi a kopat do mně V podvečer dne 16. června 2018 byli strážníci vysláni k zastávce MHD v Ostravě-Radvanicích, kde mělo dojít k napadení osoby. Po příjezdu na místo hlídka kontaktovala muže, který měl silně krvácející osmicentimetrovou tržnou ránu pod okem. Napadený hlídce sdělil, že seděl klidně na lavičce. Následně k němu přistoupila tříčlenná skupinka mladíků. Jeden z nich jej bezdůvodně několikrát udeřil do obličeje a po pádu z lavičky muže začali společně kopat.