Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Fénix Brno - TJ Ostrava 0:3

vloženo: 26.11.2017           komentářů: 0

V dnešním utkání Uniqa extraligy žen mezi domácím Fénixem Brno a hostující TJ Ostrava se odehrálo v hale Sokol Brno I. Byl to souboj družstev, z opačných pólů tabulky a Ostrava potvrdila roli favorita a zaslouženě zvítězila 3:0.

VK Fénix Brno – TJ Ostrava 0:3 (12:25, 17:25, 19:25)

Rozhodčí: Hladišová, Lenert
Počet diváků: 100
č.: 38 dne: 25.11. 2017 v hod.:18:00

Sestavy (od zóny I):
Domácí: Krejčířová, Beránková, Trávníčková, Šnellyová, Matoušková, Neterdová, liber Kuníková, Kulhánková. Střídaly: Štrychová., Kočvarová, Pospíšilová A.
Hosté: Nachmilnerová, Valková, Makauskaite, Zemanová, Čuboňová, Faltínová libera Chevalierová, Teperová. Střídaly: Žolnerčíková, Šípová, Diatková, Sedláčková

Vyjádření:
Veronika Šnellyová(kapitán domácí): „Dnešní výkon byl jak na houpačce. Převážně začátky setu se nám nedařily a postupně jsme se snažili náskok soupeře snížit.“
Zdeněk Janoušek (trenér domácích): „V dnešním zápase jsme se postupně zlepšovali a výkon šel nahoru. Nedařilo se nám zachytit úvod setů a tím jsme nechali soupeři dostatečný náskok, aby dohrál každý set do vítězného konce.“

Kateřina Valková (kapitán hostů): „Splnily jsme si výhru za 3 body. Díky výkonu se mohly prostřídat všechny hráčky na hřišti. Nyní se již soustředíme na nabitý prosinec.“
Zdeněk Pommer (trenér hostů): „Dnes jsme byli ve všech činnostech lepší a zaslouženě vyhráli. V těchto zápase dostávají prostor mladé hráčky, které hrály dnes dobře.“

Popis utkání:
Začátek zápasu se nesl v duchu přesné a razantní hry Ostravy na útoku. Fénix chyboval na útoku a hosté si vybojovali výrazný náskok a do druhého oddechového času se šlo za stavu 7:16. Hosté si udržovali precizní hrou a přesnými útoky vedení až do konce setu. 12:25

2. set se družstva střídala ve vedení. Do prvního technického oddechu se šlo za mírného vedení Ostravy 7:8. Skvělou obranou na síti si hosté vybojovali vedení až o pět bodů. Fénix nemohl najít recept na dobré bloky hostů a do druhého technického oddechu se šlo za stavu 8:16. Fénix i přes zlepšený projev neustále narážel na Ostravskou zeď na síti. Hosté si drželi vedení o 8 bodů. Zlepšenou hrou v poli se domácí aspoň lehce vrátili do zápasu na rozdíl 5 bodů. I přesto si hosté udrželi vybojovaný náskok a dotáhli set k vítězství. 17:25

Do 3. setu vstoupili lépe hosté a vytvořili si mírné vedení 1:4. Vedení si udrželi až do prvního technického oddechu, kam vstupovali za vedení 4:8. Ostravské vedení bylo až o 7 bodů. Zlepšená obrana na síti a v poli vedli ke snížení rozdílu na stav 10:13. Horší útok a přihrávka vedla k opětovnému navýšení vedení hostů na stav 15:22. I přes zhoršení na útoku toto vedení Ostrava již udržela a zvítězila i ve třetím setu. 19:25

Kradl okrasné keře
Těsně před dvanáctou hodinou dne 29. června 2018 byla vyslána hlídka městských strážníků do Ostravy-Nové Vsi, kde mělo dojít k odcizení okrasných rostlin. Po příjezdu na místo kontaktoval hlídku oznamovatel a svědek celé události. Strážníkům sdělil, že vykopané keře zde vysazovali zaměstnanci městského úřadu. Podezřelý z krádeže hlídce oznámil: „Chtěl jsem si je jen přesadit do své zahrady. Nevěděl jsem, že to jsou keře obecního úřadu.“

20.06.2018

Pět záškoláků
Dne 20. června 2018 prováděla strážnice pěší výkon služby v městské části Ostrava-Mariánské Hory. Zde spatřila pět dětí, které se bez doprovodu dospělé osoby společně toulaly po ulici. Jelikož v dopoledních hodinách probíhá vyučování, oslovila je. Děti tvrdily, že zaspaly, jsou nemocné, nebo mají ředitelské volno. Po ověření totožností dětí byly poznatky o možném zanedbání školní docházky zaslány na příslušné odbory sociálně právní ochrany dětí.

18.06.2018

Děti kradly ze zásobovací rampy
Po příjezdu na místo je oslovil svědek celé události. Ten strážníkům oznámil, že jeho kolegyně z kanceláře viděla dva mladíky vezoucí v nákupním košíku celé balení sirupů za více než dva tisíce korun českých. Čin podle strážného prodejny mohli spáchat jedině tak, že se jeden z nich proplazil mezerou pod vraty prodejny a předal skrz ni druhému nezletilci zboží. Podezřelé (10 a 15 let) z trestného činu krádeže si převzala hlídka státních policistů k dalšímu opatření.

16.06.2018

Posprejovali fasády v celé ulici
Dne 16. června 2018 byli strážníci vysláni po půlnoci na ulici v Ostravě-Zábřehu, kde dle oznamovatele skupinka osob sprejovala na přilehlé domy. Po příjezdu hlídka spatřila modře posprejované nejen fasády domů v celé ulici, ale také dodávku, plot a odpadkový koš. Jelikož se na místě žádné podezřelé osoby nenacházely, začali strážníci prohledávat okolí. Při průjezdu blízké ulice byla spatřena hlídkou čtveřice osob. Jelikož měli mladíci ruce potřísněné modrou barvou, která odpovídala barvě nastříkané na fasádách a předmětech v ulici, byla přivolána hlídka státních policistů, která si celou věc převzala k dalšímu šetření.

16.06.2018

Klidně jsem seděl na zastávce
Klidně jsem seděl na zastávce, pak mě začali bít pěstmi a kopat do mně V podvečer dne 16. června 2018 byli strážníci vysláni k zastávce MHD v Ostravě-Radvanicích, kde mělo dojít k napadení osoby. Po příjezdu na místo hlídka kontaktovala muže, který měl silně krvácející osmicentimetrovou tržnou ránu pod okem. Napadený hlídce sdělil, že seděl klidně na lavičce. Následně k němu přistoupila tříčlenná skupinka mladíků. Jeden z nich jej bezdůvodně několikrát udeřil do obličeje a po pádu z lavičky muže začali společně kopat.