> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

V krajském derby byla lepší Ostrava

vloženo: 24.11.2017           komentářů: 0

I druhé listopadové utkání Extraligy mužů se odehrálo na domácích stolech. Tentokrát do Ostravy zavítali hráči z nedalekého Havířova, což téměř vždy slibuje vyrovnaný průběh, zvlášť když se domácí museli obejít bez nemocného Tomáše SADÍLKA. Zdravotní komplikace provázely i zbytek týmu, ale nakonec se ,,áčku“ podařilo utržit vítězství. Důležitý podnět k tomu dal hned v prvním zápase Jiří MARTINKO, který si poradil s Markem ČIHÁKEM. Na něj navázal Patrik KLOS. Poté ale přišla vítězná havířovská série, díky níž hosté srovnali krok. Za nerozhodného stavu ale opět zabojoval Jirka Martinko a nad svým vrstevníkem Tiborem ŠPÁNIKEM zvítězil ve čtyřech setech. Totéž se podařilo i Mirkovi BINDAČOVI, který se v závěru utkal se střídajícím Michalem BENEŠEM. Navzdory prohrané úvodní sadě nezazmatkoval a došel si pro vítězství.

Související obrázek

V pátek ve večerních hodinách ještě předehrála jedno své utkání 2.liga. Bohužel na stolech Nového Jičína, coby favorita soutěže, neuspěla. Bodoval především Adam ŠTALZER a Jakub PLACHTA. Adam přitom v pěti setech přehrál i Michala KRATOCHVÍLA, kterému uštědřil jedinou porážku dne. Na Tibora PAVLÍKA, našeho bývalého extraligového hráče, ovšem nestačil nikdo z druholigové sestavy Ostravy.

Extraliga mužů:

TJ Ostrava KST A – SKSK Charvát Baník Havířov 4:2

MARTINKO Jiří – ČIHÁK Marek 3:0

KLOS Patrik – KARABEC Ivan 3:1

BINDAČ Miroslav – ŠPÁNIK Tibor 1:3

KLOS Patrik – ČIHÁK Marek 1:3

MARTINKO Jiří – ŠPÁNIK Tibor 3:1

BINDAČ Miroslav – BENEŠ Michal 3:12.liga můžů

TJ Nový Jičín – TJ Ostrava KST C 10:6

(body: Štalzer Adam 2/1, Plachta Jakub 2/2, Černocký Dominik 1/2, Karczmarczyk Michal 1/3)

autor: TJ Ostrava KST

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

29.06.2018

Kradl okrasné keře
Těsně před dvanáctou hodinou dne 29. června 2018 byla vyslána hlídka městských strážníků do Ostravy-Nové Vsi, kde mělo dojít k odcizení okrasných rostlin. Po příjezdu na místo kontaktoval hlídku oznamovatel a svědek celé události. Strážníkům sdělil, že vykopané keře zde vysazovali zaměstnanci městského úřadu. Podezřelý z krádeže hlídce oznámil: „Chtěl jsem si je jen přesadit do své zahrady. Nevěděl jsem, že to jsou keře obecního úřadu.“

20.06.2018

Pět záškoláků
Dne 20. června 2018 prováděla strážnice pěší výkon služby v městské části Ostrava-Mariánské Hory. Zde spatřila pět dětí, které se bez doprovodu dospělé osoby společně toulaly po ulici. Jelikož v dopoledních hodinách probíhá vyučování, oslovila je. Děti tvrdily, že zaspaly, jsou nemocné, nebo mají ředitelské volno. Po ověření totožností dětí byly poznatky o možném zanedbání školní docházky zaslány na příslušné odbory sociálně právní ochrany dětí.

18.06.2018

Děti kradly ze zásobovací rampy
Po příjezdu na místo je oslovil svědek celé události. Ten strážníkům oznámil, že jeho kolegyně z kanceláře viděla dva mladíky vezoucí v nákupním košíku celé balení sirupů za více než dva tisíce korun českých. Čin podle strážného prodejny mohli spáchat jedině tak, že se jeden z nich proplazil mezerou pod vraty prodejny a předal skrz ni druhému nezletilci zboží. Podezřelé (10 a 15 let) z trestného činu krádeže si převzala hlídka státních policistů k dalšímu opatření.

16.06.2018

Posprejovali fasády v celé ulici
Dne 16. června 2018 byli strážníci vysláni po půlnoci na ulici v Ostravě-Zábřehu, kde dle oznamovatele skupinka osob sprejovala na přilehlé domy. Po příjezdu hlídka spatřila modře posprejované nejen fasády domů v celé ulici, ale také dodávku, plot a odpadkový koš. Jelikož se na místě žádné podezřelé osoby nenacházely, začali strážníci prohledávat okolí. Při průjezdu blízké ulice byla spatřena hlídkou čtveřice osob. Jelikož měli mladíci ruce potřísněné modrou barvou, která odpovídala barvě nastříkané na fasádách a předmětech v ulici, byla přivolána hlídka státních policistů, která si celou věc převzala k dalšímu šetření.

16.06.2018

Klidně jsem seděl na zastávce
Klidně jsem seděl na zastávce, pak mě začali bít pěstmi a kopat do mně V podvečer dne 16. června 2018 byli strážníci vysláni k zastávce MHD v Ostravě-Radvanicích, kde mělo dojít k napadení osoby. Po příjezdu na místo hlídka kontaktovala muže, který měl silně krvácející osmicentimetrovou tržnou ránu pod okem. Napadený hlídce sdělil, že seděl klidně na lavičce. Následně k němu přistoupila tříčlenná skupinka mladíků. Jeden z nich jej bezdůvodně několikrát udeřil do obličeje a po pádu z lavičky muže začali společně kopat.