> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

V krajském derby byla lepší Ostrava

vloženo: 24.11.2017           komentářů: 0

I druhé listopadové utkání Extraligy mužů se odehrálo na domácích stolech. Tentokrát do Ostravy zavítali hráči z nedalekého Havířova, což téměř vždy slibuje vyrovnaný průběh, zvlášť když se domácí museli obejít bez nemocného Tomáše SADÍLKA. Zdravotní komplikace provázely i zbytek týmu, ale nakonec se ,,áčku“ podařilo utržit vítězství. Důležitý podnět k tomu dal hned v prvním zápase Jiří MARTINKO, který si poradil s Markem ČIHÁKEM. Na něj navázal Patrik KLOS. Poté ale přišla vítězná havířovská série, díky níž hosté srovnali krok. Za nerozhodného stavu ale opět zabojoval Jirka Martinko a nad svým vrstevníkem Tiborem ŠPÁNIKEM zvítězil ve čtyřech setech. Totéž se podařilo i Mirkovi BINDAČOVI, který se v závěru utkal se střídajícím Michalem BENEŠEM. Navzdory prohrané úvodní sadě nezazmatkoval a došel si pro vítězství.

Související obrázek

V pátek ve večerních hodinách ještě předehrála jedno své utkání 2.liga. Bohužel na stolech Nového Jičína, coby favorita soutěže, neuspěla. Bodoval především Adam ŠTALZER a Jakub PLACHTA. Adam přitom v pěti setech přehrál i Michala KRATOCHVÍLA, kterému uštědřil jedinou porážku dne. Na Tibora PAVLÍKA, našeho bývalého extraligového hráče, ovšem nestačil nikdo z druholigové sestavy Ostravy.

Extraliga mužů:

TJ Ostrava KST A – SKSK Charvát Baník Havířov 4:2

MARTINKO Jiří – ČIHÁK Marek 3:0

KLOS Patrik – KARABEC Ivan 3:1

BINDAČ Miroslav – ŠPÁNIK Tibor 1:3

KLOS Patrik – ČIHÁK Marek 1:3

MARTINKO Jiří – ŠPÁNIK Tibor 3:1

BINDAČ Miroslav – BENEŠ Michal 3:12.liga můžů

TJ Nový Jičín – TJ Ostrava KST C 10:6

(body: Štalzer Adam 2/1, Plachta Jakub 2/2, Černocký Dominik 1/2, Karczmarczyk Michal 1/3)

autor: TJ Ostrava KST

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

20.11.2017

Šlo o vteřiny, strážníci reagovali
Oznámení o muži na vozíku, který má zrychlené dýchání a mohl by tak mít zdravotní obtíže, přijali strážníci 20. listopadu 2017 pár minut před jedenáctou hodinou. Krátce nato už hlídka městské policie poskytovala v Ostravě-Moravské Ostravě 43letému vozíčkáři první pomoc. Muž nereagoval na podněty, měl promodralé rty a nedýchal. Strážníci tak okamžitě zahájili nepřímou srdeční masáž a přivolali na místo rychlou záchrannou službu. Chvíli poté už předávali resuscitaci zdravotnickému personálu.

19.11.2017

Zaslechla volání o pomoc
Zaslechla volání o pomoc, zmáčkla Senior linku a zachránila tak sousedku Tlačítko nouze, které slouží k přivolání pomoci při zdravotních komplikacích, aktivovala seniorka z Ostravy-Moravské Ostravy 19. listopadu 2017 krátce po osmé hodině ranní. Starší žena zaslechla volání o pomoc, neváhala a stiskem tlačítka přivolala na místo strážníky. Zasahující hlídce městské policie poté celou situaci objasnila. Byt, v němž se po pádu na zem nacházela zraněná sousedka, zpřístupnili přivolaní hasiči.

15.11.2017

Strážníci lapili dalšího vykradače aut
Mladého muže, který v Ostravě-Vítkovicích vykradl zaparkované osobní vozidlo, dopadla hlídka městské 15. listopadu 2017 hodinu po půlnoci. Zloděj na sebe upozornil, když přeskočil živý plot a pokusil se ukrýt za kostelní zdí. Ve stejný okamžik přiběhl k hlídce městské policie také majitel vyloupeného vozidla. Devatenáctiletý lapka na dotaz strážníků, proč a před kým se schovává, nedokázal odpovědět.

13.11.2017

Oznámení o agresivním cestujícím
Ničil vybavení tramvaje, dechová zkouška ukázala tři promile Oznámení o agresivním cestujícím, který v Ostravě-Porubě ničí vybavení tramvaje, přijali strážníci 13. listopadu 2017 pár minut před třiadvacátou hodinou. Podnapilý 29letý muž na konečné zastávce odmítl vystoupit, byl vulgární a nakonec rozbil jednu ze skleněných přepážek. Řidička tramvaje strážníkům potvrdila, že muž popíjel alkohol. Když jej na konečné požádala, aby vystoupil, začal ji slovně napadat. Orientační dechovou zkouškou byla muži naměřena hodnota tři promile alkoholu. Jelikož muž nekontroloval své chování, byl zjevně pod vlivem alkoholu a tím bezprostředně ohrožoval sebe a své zdraví, bylo rozhodnuto o jeho převozu na protialkoholní záchytnou stanici. Pracovník dopravního podniku následně odhadl, že škoda nepřesáhla hranici pěti tisíc korun.

13.11.2017

Se zákazem řízení si hlavu nelámali
Se zákazem řízení si hlavu nelámali Hned dva řidiče, kterým byl vysloven zákaz řízení motorových vozidel, odhalili 13. listopadu 2017 ostravští strážníci. Krátce před třetí hodinou ranní spatřila hlídka městské policie v Ostravě-Moravské Ostravě muže, který nerespektoval dopravní značení a vjel do zákazu vjezdu. Řidič strážníkům uvedl, že není držitelem řidičského oprávnění a nemá u sebe ani občanský průkaz. Následně bylo potvrzeno, že mu bylo řízení motorových vozidel zakázáno. Obdobnou událostí se strážníci zabývali také o pár hodin později v Ostravě-Slezské Ostravě.