> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

V krajském derby byla lepší Ostrava

vloženo: 24.11.2017           komentářů: 0

I druhé listopadové utkání Extraligy mužů se odehrálo na domácích stolech. Tentokrát do Ostravy zavítali hráči z nedalekého Havířova, což téměř vždy slibuje vyrovnaný průběh, zvlášť když se domácí museli obejít bez nemocného Tomáše SADÍLKA. Zdravotní komplikace provázely i zbytek týmu, ale nakonec se ,,áčku“ podařilo utržit vítězství. Důležitý podnět k tomu dal hned v prvním zápase Jiří MARTINKO, který si poradil s Markem ČIHÁKEM. Na něj navázal Patrik KLOS. Poté ale přišla vítězná havířovská série, díky níž hosté srovnali krok. Za nerozhodného stavu ale opět zabojoval Jirka Martinko a nad svým vrstevníkem Tiborem ŠPÁNIKEM zvítězil ve čtyřech setech. Totéž se podařilo i Mirkovi BINDAČOVI, který se v závěru utkal se střídajícím Michalem BENEŠEM. Navzdory prohrané úvodní sadě nezazmatkoval a došel si pro vítězství.

Související obrázek

V pátek ve večerních hodinách ještě předehrála jedno své utkání 2.liga. Bohužel na stolech Nového Jičína, coby favorita soutěže, neuspěla. Bodoval především Adam ŠTALZER a Jakub PLACHTA. Adam přitom v pěti setech přehrál i Michala KRATOCHVÍLA, kterému uštědřil jedinou porážku dne. Na Tibora PAVLÍKA, našeho bývalého extraligového hráče, ovšem nestačil nikdo z druholigové sestavy Ostravy.

Extraliga mužů:

TJ Ostrava KST A – SKSK Charvát Baník Havířov 4:2

MARTINKO Jiří – ČIHÁK Marek 3:0

KLOS Patrik – KARABEC Ivan 3:1

BINDAČ Miroslav – ŠPÁNIK Tibor 1:3

KLOS Patrik – ČIHÁK Marek 1:3

MARTINKO Jiří – ŠPÁNIK Tibor 3:1

BINDAČ Miroslav – BENEŠ Michal 3:12.liga můžů

TJ Nový Jičín – TJ Ostrava KST C 10:6

(body: Štalzer Adam 2/1, Plachta Jakub 2/2, Černocký Dominik 1/2, Karczmarczyk Michal 1/3)

autor: TJ Ostrava KST

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

06.10.2018

Kdo koho napadl?
Touto otázkou se zabývaly hlídky v podvečer dne 6. října 2018. Obsluha kamerového systému totiž zaregistrovala napadení muže v městské části Ostrava-Kunčičky. Vyslaní strážníci na místě spatřili osobu s krvácejícími tržnými ranami v obličeji. Zraněný tvrdil, že byl napaden neznámým mužem. Hlídky díky podrobnému popisu osobu dohledaly a zadržely. Mladík však strážníkům tvrdil přesný opak, než poraněný muž. Podle jeho slov měl být on obětí napadení po slovní potyčce. Nezletilec (14 let) byl předán k dalšímu šetření přivolaným státním policistům. Poraněnému byla přivolána rychlá záchranná služba. Na kamerovém záznamu vše nasvědčovalo, že napadený byl opravdu nezletilý mladík. Díky pořízenému záznamu bude jednodušší domoci se spravedlnosti. K dnešnímu dni je v provozu více než 700 kamerových bodů, které pomáhají při objasňování trestných činů a přestupkových jednání.

03.10.2018

„Ztratil jsem se a hledám tatínka.“
Těmito slovy odpověděl čtyřletý chlapec na otázku, kterou mu položil strážník vykonávajících obchůzku v podvečer dne 3. října 2018 v Ostravě-Dubině. Pěší hlídka si povšimla plačícího dítěte v blízkosti dětského hřiště. Strážníci se nejprve pokusili zjistit informace vedoucí k nalezení ztraceného tatínka, nebo bydliště, ale marně. "Tuďma chodíme do obchodu," to bylo vše, co bezradné dítě dokázalo říct při snaze navést hlídku ke svému domovu.

01.10.2018

Pokusili se ho oloupit
Pokusili se ho oloupit, hrozili mu střelnou zbraní.Dne 1. října 2018 v brzkých ranních hodinách oslovil hlídkující strážníky v Ostravě-Mariánských Horách muž, který se měl stát obětí loupežného přepadení. Hlídce také následně popsal osoby, které od něj požadovaly finanční hotovost pod pohrůžkou střelné zbraně. Při následné kontrole okolí strážníci spatřili skupinu osob odpovídající udanému popisu. Jejich totožnost byla oznamovatelem potvrzena. Jeden z oslovených mužů také strážníkům dobrovolně vydal střelnou zbraň.

28.09.2018

"Máme právo na klidný odpočinek."
V tomto duchu přijala obsluha tísňové linky městské policie na Svatého Václava dne 28.září 2018 necelou desítku oznámení. Obyvatele především okrajových částí Ostravy trápil nadměrný hluk sekaček na trávu, motorových pil, křovinořezů či hlučícího kompresoru. Každé oznámení bylo strážníky prověřeno.

18.09.2018

Odevzdal „Bakibu“ strážníkům
Dne 18. září 2018 se na služebnu městské policie v Ostravě-Porubě dostavil občan odevzdat nález. Domníval se, že se jedná o více než dvě desítky balení syntetické drogy „Bakiba“, která je v posledních dnech velkým strašákem na území města Ostravy. Balíčky byly předány přivolané hlídce Policie ČR, která celou věc prošetřuje. Strážníci při pěším výkonu služby informují osoby, které by mohly přijít do kontaktu s výše zmíněnou drogou o možných důsledcích užití.