Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

TJ OSTRAVA - PVK OLYMP PRAHA

vloženo: 19.11.2017           komentářů: 0

V posledních dvou sezónách byla Ostrava lepší než Olymp a i do dnešního utkání vstupovala jako favorit. Ale žádné podcenění rozhodně nehrozilo, protože hosté byli a určitě zase budou sběratelé medailí z extraligy. Dlouhodobě vykazují kvalitní práci s mládeží, která se jistě v brzké době odrazí i na výsledcích žen.

č.: 34 dne: 18.11. 2017 v hod.: 17:00

TJ Ostrava - PVK Olymp Praha 3:0 (25:22, 25:19, 26:24)

Rozhodčí: Gall J./Grabovský Z.

Počet diváků: 320

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Makauskaite, Nachmilnerová, Valková, Kojdová, Zemanová, Čuboňová, libero: Chevalierová. Střídaly:  Diatková.

Hosté: Šimáňová, Kopecká, Melicharová, Bartošová, Šotkovská, Fomenková, libero: Pešková. Střídaly: Kalhousová, Kurková.

Domácí:

Kateřina Valková (kapitánka TJ Ostrava): „Jsme rády za další vítězství doma. Důležitá byla otočka ve třetím setu, když jsme prohrávaly až o pět bodů a set se nám potom podařilo dohrát do vítězného konce byť s velkými komplikacemi. Opět děkujeme za úžasnou atmosféru v hale.“

Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Velmi dobře hrála naše diagonální kladiva. Ve třetím setu nastalo polevení a nedůraz v útoku, o to víc je cenné přetočení skóre na konci zápasu a zasloužená výhra. Olymp se držel statečně a určitě bude soupeřům loupit body. Děkujeme skvělým fanouškům i novým spíkrům.“

Hosté:

Simona Kopecká (kapitánka PVK Olymp Praha): „Prohrály jsme 3:0 a nedokázaly jsme ubránit Kojdovou. Měly jsme chabou přihrávku, naopak Ostrava nás dokázala ubránit.“
Stanislav Mitáč (trenér PVK Olymp Praha): „Blahopřejeme domácím k vítězství. Bylo jasné a přesvědčivé, ale přesto musím ocenit, že jsme bojovali, ale prozatím naši hru komplikuje velké množství chyb rychle za sebou, ani vedení o čtyři až pět bodů nám nestačí. Tým dobře trénuje. Je otázkou času, kdy se to projeví. Dnes to byla důstojná porážka.“

Popis utkání:

Do prvního setu vstoupil tým Prahy úspěšně, nezalekl se prvního bodu, který si připsala Ostrava a ujal se vedení (1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 3:5, 4:7). Tým domácích se ale nenechal zastrašit tímto vývojem a zejména díky skvělému servisu Hany Čuboňové a vlastní ofenzivní síle stav utkání srovnal (7:7). Následoval boj o vedení (8:8, 9:9, 10:10), ze kterého vyšly domácí hráčky lépe a zmocnily se tak vedení (12:10, 14:11, 16:13). Trenér Olympu proto zareagoval na vývoj utkání prvním oddechovým časem, aby podpořil své hráčky. Po zbytek první části si klub TJ Ostrava vedení pohlídal až do konce (18:13, 18:17, 22:17, 22:20, 24:22).

Úvod druhého setu byl poměrně vyrovnaný. Tým hostů byl sice zpočátku v mírné převaze, ale Ostravačky se nedaly a stav dorovnaly (2:4, 3:5, 4:7, 7:7). Pak následovalo dlouhé období boje o vedení (7:9, 8:10, 9:11, 11:11, 13:12, 15:12, 15:14, 16:16). Tým domácích ale prokázal pevné nervy a ujal se vedení (19:16). Trenér hostů zareagoval timeoutem. Domácí hráčky byly v ráži a díky vynikajícímu servisu Ivy Nachmilnerové a následnému útoku vyhrály i sadu druhou (21:17, 24:18).

Začátek třetího setu vyšel lépe domácím hráčkám (3:1, 4:2). Pak ale přišlo znovu období boje o vedení (4:4, 5:5, 6:6). Na Ostravu padla slabá chvilka a následovala série chyb, ze kterých těžila Praha, na které musel domácí trenér Zdeňek Pommer zareagovat oddechovým časem za stavu 6:10 a za stavu 7:12 pustil do hry hráčku s číslem pět Terezu Diatkovou, která se stala rozdílovou hráčkou při svém servisu, kdy ze stavu 13:16 otočila na 18:16. Hosté ještě srovnali na 19:19. Domácí timeout vyburcoval Ostravu k dalšímu vedení (22:19, 24:21), ovšem hosté nesložili zbraně, odvrátili všechny tři setboly, ale poté již kapitulovali.

Kradl okrasné keře
Těsně před dvanáctou hodinou dne 29. června 2018 byla vyslána hlídka městských strážníků do Ostravy-Nové Vsi, kde mělo dojít k odcizení okrasných rostlin. Po příjezdu na místo kontaktoval hlídku oznamovatel a svědek celé události. Strážníkům sdělil, že vykopané keře zde vysazovali zaměstnanci městského úřadu. Podezřelý z krádeže hlídce oznámil: „Chtěl jsem si je jen přesadit do své zahrady. Nevěděl jsem, že to jsou keře obecního úřadu.“

20.06.2018

Pět záškoláků
Dne 20. června 2018 prováděla strážnice pěší výkon služby v městské části Ostrava-Mariánské Hory. Zde spatřila pět dětí, které se bez doprovodu dospělé osoby společně toulaly po ulici. Jelikož v dopoledních hodinách probíhá vyučování, oslovila je. Děti tvrdily, že zaspaly, jsou nemocné, nebo mají ředitelské volno. Po ověření totožností dětí byly poznatky o možném zanedbání školní docházky zaslány na příslušné odbory sociálně právní ochrany dětí.

18.06.2018

Děti kradly ze zásobovací rampy
Po příjezdu na místo je oslovil svědek celé události. Ten strážníkům oznámil, že jeho kolegyně z kanceláře viděla dva mladíky vezoucí v nákupním košíku celé balení sirupů za více než dva tisíce korun českých. Čin podle strážného prodejny mohli spáchat jedině tak, že se jeden z nich proplazil mezerou pod vraty prodejny a předal skrz ni druhému nezletilci zboží. Podezřelé (10 a 15 let) z trestného činu krádeže si převzala hlídka státních policistů k dalšímu opatření.

16.06.2018

Posprejovali fasády v celé ulici
Dne 16. června 2018 byli strážníci vysláni po půlnoci na ulici v Ostravě-Zábřehu, kde dle oznamovatele skupinka osob sprejovala na přilehlé domy. Po příjezdu hlídka spatřila modře posprejované nejen fasády domů v celé ulici, ale také dodávku, plot a odpadkový koš. Jelikož se na místě žádné podezřelé osoby nenacházely, začali strážníci prohledávat okolí. Při průjezdu blízké ulice byla spatřena hlídkou čtveřice osob. Jelikož měli mladíci ruce potřísněné modrou barvou, která odpovídala barvě nastříkané na fasádách a předmětech v ulici, byla přivolána hlídka státních policistů, která si celou věc převzala k dalšímu šetření.

16.06.2018

Klidně jsem seděl na zastávce
Klidně jsem seděl na zastávce, pak mě začali bít pěstmi a kopat do mně V podvečer dne 16. června 2018 byli strážníci vysláni k zastávce MHD v Ostravě-Radvanicích, kde mělo dojít k napadení osoby. Po příjezdu na místo hlídka kontaktovala muže, který měl silně krvácející osmicentimetrovou tržnou ránu pod okem. Napadený hlídce sdělil, že seděl klidně na lavičce. Následně k němu přistoupila tříčlenná skupinka mladíků. Jeden z nich jej bezdůvodně několikrát udeřil do obličeje a po pádu z lavičky muže začali společně kopat.