> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Město hledá ředitele Krematoria

vloženo: 10.11.2017           komentářů: 0

Město hledá ředitele Krematoria Ostrava

Město hledá nového člena představenstva a ředitele městské akciové společnosti Krematorium Ostrava. Zájemci se do výběrového řízení mohou hlásit do konce listopadu. Informoval o tom primátor Tomáš Macura. Město by uvítalo, kdyby nový člen představenstva mohl nastoupit 1. ledna 2018, ale možná je i dohoda.


Nový člen představenstva Krematoria Ostrava nahradí dosavadního ředitele Pavla Lacinu, který stojí v čele společnosti od roku 1998. „Domníváme se totiž, že společnost potřebuje novou dynamiku, změnu. Týká se to jak ekonomické oblasti, tak vzhledové stránky. Jde o to, jak krematorium působí navenek, jak se v něm člověk cítí, jak na něj působí. Myslíme si, že celý objekt potřebuje novou úpravu a estetizaci," uvedl Tomáš Macura. Pavel Lacina si zaslouží za dlouholetou práci v řídicí funkci velké poděkování.

Podmínkou účasti ve výběrovém řízení je vysokoškolské vzdělání, minimálně pět let praxe v manažerské funkci a znalost příslušných předpisů jak v oblasti pohřebnictví, tak pracovně-právní. Požadovány jsou také analytické a organizační schopnosti, koncepční a tvůrčí přístup, spolehlivost, zodpovědnost, adaptabilita a flexibilita. Samozřejmostí je splnění podmínek pro výkon funkce člena představenstva stanovených právními předpisy a morální bezúhonnost.

„Rozhodnout o novém řediteli bychom chtěli do konce roku. Součástí podmínek pro zájemce je také vypracování návrhu koncepce dalšího fungování společnosti," doplnil primátor Macura.

První krematorium bylo v Ostravě otevřeno v roce 1925 v dnešním sadu Milady Horákové. Bylo to tehdy první krematorium na Moravě a šesté v tehdejší Československé republice. Umístěno bylo na starém městském hřbitově a tvořilo přirozenou dominantu hřbitovního areálu. Koncem 50. let padlo rozhodnutí starý městský hřbitov u třídy 28. října zrušit a v roce 1979 byla zbořena i kubistická stavba krematoria.

Nové krematorium se začalo stavět na jednom z nejvyšších bodů ústředního hřbitova na Slezské Ostravě v roce 1961. Stavební práce se protáhly až do roku 1969. Otevřeno bylo o rok později

autor: Andrea Vojkovská

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

20.11.2017

Šlo o vteřiny, strážníci reagovali
Oznámení o muži na vozíku, který má zrychlené dýchání a mohl by tak mít zdravotní obtíže, přijali strážníci 20. listopadu 2017 pár minut před jedenáctou hodinou. Krátce nato už hlídka městské policie poskytovala v Ostravě-Moravské Ostravě 43letému vozíčkáři první pomoc. Muž nereagoval na podněty, měl promodralé rty a nedýchal. Strážníci tak okamžitě zahájili nepřímou srdeční masáž a přivolali na místo rychlou záchrannou službu. Chvíli poté už předávali resuscitaci zdravotnickému personálu.

19.11.2017

Zaslechla volání o pomoc
Zaslechla volání o pomoc, zmáčkla Senior linku a zachránila tak sousedku Tlačítko nouze, které slouží k přivolání pomoci při zdravotních komplikacích, aktivovala seniorka z Ostravy-Moravské Ostravy 19. listopadu 2017 krátce po osmé hodině ranní. Starší žena zaslechla volání o pomoc, neváhala a stiskem tlačítka přivolala na místo strážníky. Zasahující hlídce městské policie poté celou situaci objasnila. Byt, v němž se po pádu na zem nacházela zraněná sousedka, zpřístupnili přivolaní hasiči.

15.11.2017

Strážníci lapili dalšího vykradače aut
Mladého muže, který v Ostravě-Vítkovicích vykradl zaparkované osobní vozidlo, dopadla hlídka městské 15. listopadu 2017 hodinu po půlnoci. Zloděj na sebe upozornil, když přeskočil živý plot a pokusil se ukrýt za kostelní zdí. Ve stejný okamžik přiběhl k hlídce městské policie také majitel vyloupeného vozidla. Devatenáctiletý lapka na dotaz strážníků, proč a před kým se schovává, nedokázal odpovědět.

13.11.2017

Oznámení o agresivním cestujícím
Ničil vybavení tramvaje, dechová zkouška ukázala tři promile Oznámení o agresivním cestujícím, který v Ostravě-Porubě ničí vybavení tramvaje, přijali strážníci 13. listopadu 2017 pár minut před třiadvacátou hodinou. Podnapilý 29letý muž na konečné zastávce odmítl vystoupit, byl vulgární a nakonec rozbil jednu ze skleněných přepážek. Řidička tramvaje strážníkům potvrdila, že muž popíjel alkohol. Když jej na konečné požádala, aby vystoupil, začal ji slovně napadat. Orientační dechovou zkouškou byla muži naměřena hodnota tři promile alkoholu. Jelikož muž nekontroloval své chování, byl zjevně pod vlivem alkoholu a tím bezprostředně ohrožoval sebe a své zdraví, bylo rozhodnuto o jeho převozu na protialkoholní záchytnou stanici. Pracovník dopravního podniku následně odhadl, že škoda nepřesáhla hranici pěti tisíc korun.

13.11.2017

Se zákazem řízení si hlavu nelámali
Se zákazem řízení si hlavu nelámali Hned dva řidiče, kterým byl vysloven zákaz řízení motorových vozidel, odhalili 13. listopadu 2017 ostravští strážníci. Krátce před třetí hodinou ranní spatřila hlídka městské policie v Ostravě-Moravské Ostravě muže, který nerespektoval dopravní značení a vjel do zákazu vjezdu. Řidič strážníkům uvedl, že není držitelem řidičského oprávnění a nemá u sebe ani občanský průkaz. Následně bylo potvrzeno, že mu bylo řízení motorových vozidel zakázáno. Obdobnou událostí se strážníci zabývali také o pár hodin později v Ostravě-Slezské Ostravě.