> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Město hledá ředitele Krematoria

vloženo: 10.11.2017           komentářů: 0

Město hledá ředitele Krematoria Ostrava

Město hledá nového člena představenstva a ředitele městské akciové společnosti Krematorium Ostrava. Zájemci se do výběrového řízení mohou hlásit do konce listopadu. Informoval o tom primátor Tomáš Macura. Město by uvítalo, kdyby nový člen představenstva mohl nastoupit 1. ledna 2018, ale možná je i dohoda.


Nový člen představenstva Krematoria Ostrava nahradí dosavadního ředitele Pavla Lacinu, který stojí v čele společnosti od roku 1998. „Domníváme se totiž, že společnost potřebuje novou dynamiku, změnu. Týká se to jak ekonomické oblasti, tak vzhledové stránky. Jde o to, jak krematorium působí navenek, jak se v něm člověk cítí, jak na něj působí. Myslíme si, že celý objekt potřebuje novou úpravu a estetizaci," uvedl Tomáš Macura. Pavel Lacina si zaslouží za dlouholetou práci v řídicí funkci velké poděkování.

Podmínkou účasti ve výběrovém řízení je vysokoškolské vzdělání, minimálně pět let praxe v manažerské funkci a znalost příslušných předpisů jak v oblasti pohřebnictví, tak pracovně-právní. Požadovány jsou také analytické a organizační schopnosti, koncepční a tvůrčí přístup, spolehlivost, zodpovědnost, adaptabilita a flexibilita. Samozřejmostí je splnění podmínek pro výkon funkce člena představenstva stanovených právními předpisy a morální bezúhonnost.

„Rozhodnout o novém řediteli bychom chtěli do konce roku. Součástí podmínek pro zájemce je také vypracování návrhu koncepce dalšího fungování společnosti," doplnil primátor Macura.

První krematorium bylo v Ostravě otevřeno v roce 1925 v dnešním sadu Milady Horákové. Bylo to tehdy první krematorium na Moravě a šesté v tehdejší Československé republice. Umístěno bylo na starém městském hřbitově a tvořilo přirozenou dominantu hřbitovního areálu. Koncem 50. let padlo rozhodnutí starý městský hřbitov u třídy 28. října zrušit a v roce 1979 byla zbořena i kubistická stavba krematoria.

Nové krematorium se začalo stavět na jednom z nejvyšších bodů ústředního hřbitova na Slezské Ostravě v roce 1961. Stavební práce se protáhly až do roku 1969. Otevřeno bylo o rok později

autor: Andrea Vojkovská

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

29.06.2018

Kradl okrasné keře
Těsně před dvanáctou hodinou dne 29. června 2018 byla vyslána hlídka městských strážníků do Ostravy-Nové Vsi, kde mělo dojít k odcizení okrasných rostlin. Po příjezdu na místo kontaktoval hlídku oznamovatel a svědek celé události. Strážníkům sdělil, že vykopané keře zde vysazovali zaměstnanci městského úřadu. Podezřelý z krádeže hlídce oznámil: „Chtěl jsem si je jen přesadit do své zahrady. Nevěděl jsem, že to jsou keře obecního úřadu.“

20.06.2018

Pět záškoláků
Dne 20. června 2018 prováděla strážnice pěší výkon služby v městské části Ostrava-Mariánské Hory. Zde spatřila pět dětí, které se bez doprovodu dospělé osoby společně toulaly po ulici. Jelikož v dopoledních hodinách probíhá vyučování, oslovila je. Děti tvrdily, že zaspaly, jsou nemocné, nebo mají ředitelské volno. Po ověření totožností dětí byly poznatky o možném zanedbání školní docházky zaslány na příslušné odbory sociálně právní ochrany dětí.

18.06.2018

Děti kradly ze zásobovací rampy
Po příjezdu na místo je oslovil svědek celé události. Ten strážníkům oznámil, že jeho kolegyně z kanceláře viděla dva mladíky vezoucí v nákupním košíku celé balení sirupů za více než dva tisíce korun českých. Čin podle strážného prodejny mohli spáchat jedině tak, že se jeden z nich proplazil mezerou pod vraty prodejny a předal skrz ni druhému nezletilci zboží. Podezřelé (10 a 15 let) z trestného činu krádeže si převzala hlídka státních policistů k dalšímu opatření.

16.06.2018

Posprejovali fasády v celé ulici
Dne 16. června 2018 byli strážníci vysláni po půlnoci na ulici v Ostravě-Zábřehu, kde dle oznamovatele skupinka osob sprejovala na přilehlé domy. Po příjezdu hlídka spatřila modře posprejované nejen fasády domů v celé ulici, ale také dodávku, plot a odpadkový koš. Jelikož se na místě žádné podezřelé osoby nenacházely, začali strážníci prohledávat okolí. Při průjezdu blízké ulice byla spatřena hlídkou čtveřice osob. Jelikož měli mladíci ruce potřísněné modrou barvou, která odpovídala barvě nastříkané na fasádách a předmětech v ulici, byla přivolána hlídka státních policistů, která si celou věc převzala k dalšímu šetření.

16.06.2018

Klidně jsem seděl na zastávce
Klidně jsem seděl na zastávce, pak mě začali bít pěstmi a kopat do mně V podvečer dne 16. června 2018 byli strážníci vysláni k zastávce MHD v Ostravě-Radvanicích, kde mělo dojít k napadení osoby. Po příjezdu na místo hlídka kontaktovala muže, který měl silně krvácející osmicentimetrovou tržnou ránu pod okem. Napadený hlídce sdělil, že seděl klidně na lavičce. Následně k němu přistoupila tříčlenná skupinka mladíků. Jeden z nich jej bezdůvodně několikrát udeřil do obličeje a po pádu z lavičky muže začali společně kopat.