> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Město hledá ředitele Krematoria

vloženo: 10.11.2017           komentářů: 0

Město hledá ředitele Krematoria Ostrava

Město hledá nového člena představenstva a ředitele městské akciové společnosti Krematorium Ostrava. Zájemci se do výběrového řízení mohou hlásit do konce listopadu. Informoval o tom primátor Tomáš Macura. Město by uvítalo, kdyby nový člen představenstva mohl nastoupit 1. ledna 2018, ale možná je i dohoda.


Nový člen představenstva Krematoria Ostrava nahradí dosavadního ředitele Pavla Lacinu, který stojí v čele společnosti od roku 1998. „Domníváme se totiž, že společnost potřebuje novou dynamiku, změnu. Týká se to jak ekonomické oblasti, tak vzhledové stránky. Jde o to, jak krematorium působí navenek, jak se v něm člověk cítí, jak na něj působí. Myslíme si, že celý objekt potřebuje novou úpravu a estetizaci," uvedl Tomáš Macura. Pavel Lacina si zaslouží za dlouholetou práci v řídicí funkci velké poděkování.

Podmínkou účasti ve výběrovém řízení je vysokoškolské vzdělání, minimálně pět let praxe v manažerské funkci a znalost příslušných předpisů jak v oblasti pohřebnictví, tak pracovně-právní. Požadovány jsou také analytické a organizační schopnosti, koncepční a tvůrčí přístup, spolehlivost, zodpovědnost, adaptabilita a flexibilita. Samozřejmostí je splnění podmínek pro výkon funkce člena představenstva stanovených právními předpisy a morální bezúhonnost.

„Rozhodnout o novém řediteli bychom chtěli do konce roku. Součástí podmínek pro zájemce je také vypracování návrhu koncepce dalšího fungování společnosti," doplnil primátor Macura.

První krematorium bylo v Ostravě otevřeno v roce 1925 v dnešním sadu Milady Horákové. Bylo to tehdy první krematorium na Moravě a šesté v tehdejší Československé republice. Umístěno bylo na starém městském hřbitově a tvořilo přirozenou dominantu hřbitovního areálu. Koncem 50. let padlo rozhodnutí starý městský hřbitov u třídy 28. října zrušit a v roce 1979 byla zbořena i kubistická stavba krematoria.

Nové krematorium se začalo stavět na jednom z nejvyšších bodů ústředního hřbitova na Slezské Ostravě v roce 1961. Stavební práce se protáhly až do roku 1969. Otevřeno bylo o rok později

autor: Andrea Vojkovská

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

06.10.2018

Kdo koho napadl?
Touto otázkou se zabývaly hlídky v podvečer dne 6. října 2018. Obsluha kamerového systému totiž zaregistrovala napadení muže v městské části Ostrava-Kunčičky. Vyslaní strážníci na místě spatřili osobu s krvácejícími tržnými ranami v obličeji. Zraněný tvrdil, že byl napaden neznámým mužem. Hlídky díky podrobnému popisu osobu dohledaly a zadržely. Mladík však strážníkům tvrdil přesný opak, než poraněný muž. Podle jeho slov měl být on obětí napadení po slovní potyčce. Nezletilec (14 let) byl předán k dalšímu šetření přivolaným státním policistům. Poraněnému byla přivolána rychlá záchranná služba. Na kamerovém záznamu vše nasvědčovalo, že napadený byl opravdu nezletilý mladík. Díky pořízenému záznamu bude jednodušší domoci se spravedlnosti. K dnešnímu dni je v provozu více než 700 kamerových bodů, které pomáhají při objasňování trestných činů a přestupkových jednání.

03.10.2018

„Ztratil jsem se a hledám tatínka.“
Těmito slovy odpověděl čtyřletý chlapec na otázku, kterou mu položil strážník vykonávajících obchůzku v podvečer dne 3. října 2018 v Ostravě-Dubině. Pěší hlídka si povšimla plačícího dítěte v blízkosti dětského hřiště. Strážníci se nejprve pokusili zjistit informace vedoucí k nalezení ztraceného tatínka, nebo bydliště, ale marně. "Tuďma chodíme do obchodu," to bylo vše, co bezradné dítě dokázalo říct při snaze navést hlídku ke svému domovu.

01.10.2018

Pokusili se ho oloupit
Pokusili se ho oloupit, hrozili mu střelnou zbraní.Dne 1. října 2018 v brzkých ranních hodinách oslovil hlídkující strážníky v Ostravě-Mariánských Horách muž, který se měl stát obětí loupežného přepadení. Hlídce také následně popsal osoby, které od něj požadovaly finanční hotovost pod pohrůžkou střelné zbraně. Při následné kontrole okolí strážníci spatřili skupinu osob odpovídající udanému popisu. Jejich totožnost byla oznamovatelem potvrzena. Jeden z oslovených mužů také strážníkům dobrovolně vydal střelnou zbraň.

28.09.2018

"Máme právo na klidný odpočinek."
V tomto duchu přijala obsluha tísňové linky městské policie na Svatého Václava dne 28.září 2018 necelou desítku oznámení. Obyvatele především okrajových částí Ostravy trápil nadměrný hluk sekaček na trávu, motorových pil, křovinořezů či hlučícího kompresoru. Každé oznámení bylo strážníky prověřeno.

18.09.2018

Odevzdal „Bakibu“ strážníkům
Dne 18. září 2018 se na služebnu městské policie v Ostravě-Porubě dostavil občan odevzdat nález. Domníval se, že se jedná o více než dvě desítky balení syntetické drogy „Bakiba“, která je v posledních dnech velkým strašákem na území města Ostravy. Balíčky byly předány přivolané hlídce Policie ČR, která celou věc prošetřuje. Strážníci při pěším výkonu služby informují osoby, které by mohly přijít do kontaktu s výše zmíněnou drogou o možných důsledcích užití.