> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

BIGY OPEN 2017

vloženo: 09.11.2017           komentářů: 0

Na Biskupském gymnáziu v Ostravě se soutěžilo ve skoku vysokém

V pondělí 6. listopadu 2017 poměřili žáci ostravských škol své dovednosti ve skoku vysokém na tradiční Laťce o pohár otce biskupa, kterou pod záštitou ostravsko-opavského biskupa Mons. Františka Václava Lobkowicze a s podporou města Ostravy pořádalo Biskupské gymnázium v Ostravě v rámci projektu BIGY OPEN 2017. Do závodu, v němž rozhodujícím kritériem je co nejmenší rozdíl mezi výškou závodníka a výškou jeho skoku, se přihlásilo 42 soutěžících z toho 10 dívek. Nejlepšího výkonu mezi děvčaty dosáhla Kristýna Štivarová rozdílem 17cm z Biskupského gymnázia, druhé místo s rozdílem 21cm si odnesla Kristýna Kupcová z Jazykového gymnázia Pavla Tigrida a třetí místo Alena Žajdlíková z primy Biskupského gymnázia s rozdílem 25cm. Mezi chlapci zvítězil Christián Hlaváč s rozdílem 15cm, druhý byl Matěj Münster s rozdílem 16cm a třetí Jan Vavera s rozdílem 19cm, všichni tři jsou studenty Biskupského gymnázia v Ostravě.

Mimo tuto prestižní kategorii jsme také vyhodnotili nejvyšší skoky v kategorii žáků ve věku základní školy a mezi středoškoláky. Nejvyšší skok celé soutěže předvedl Matěj Münster výkonem 165cm a shodným výkonem 160cm jej následovali Jan Novák a Christián Hlaváč, všichni jsou studenty Biskupského gymnázia. Mezi středoškolačkami nejvýše vyskočila Kateřina Přibylová 150cm ze Střední zdravotnické školy, druhé místo obsadila Kristýna Kupcová výkonem 145cm a třetí místo Nikola Steinová výkonem 130cm, obě studují Jazykové gymnázium Pavla Tigrida. Mezi mladšími chlapci nejvýše vyskočil Martin Paciorek ze základní školy Chrjukinova, který skočil 150cm, se stejným výkonem na druhém místě skončil Tomáš Hrbáč a třetí místo skokem vysokým 130cm obsadil Matyáš Hrubý, oba studují na Biskupském gymnáziu. Soutěž mladších děvčat ovládla svým výkonem 150cm Kristýna Štivarová, druhé místo si vyskákala Lenka Fojtíkova, která skočila 125cm a třetí místo patří Tereze Jurišicové se stejným výkonem.

Soutěž pobíhala ve velmi přátelské atmosféře a mnozí závodníci prožívali napjaté okamžiky, kdy jim další postup zajistil až třetí pokus. S potěšením lze říci, že většina soutěžících odcházela ze závodu s uspokojením, přestože zůstala hluboko v poli poražených, neboť atmosféra závodu je vybičovala k překonání osobního maxima. Zvláštní poděkování patří týmu pořadatelů ze septimy v čele s Martinem Kowalským za bezproblémový průběh výškařského klání.autor: Mgr. Pavel Stuchlý

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >  OSTRAVSKÁ 112

06.10.2018

Kdo koho napadl?
Touto otázkou se zabývaly hlídky v podvečer dne 6. října 2018. Obsluha kamerového systému totiž zaregistrovala napadení muže v městské části Ostrava-Kunčičky. Vyslaní strážníci na místě spatřili osobu s krvácejícími tržnými ranami v obličeji. Zraněný tvrdil, že byl napaden neznámým mužem. Hlídky díky podrobnému popisu osobu dohledaly a zadržely. Mladík však strážníkům tvrdil přesný opak, než poraněný muž. Podle jeho slov měl být on obětí napadení po slovní potyčce. Nezletilec (14 let) byl předán k dalšímu šetření přivolaným státním policistům. Poraněnému byla přivolána rychlá záchranná služba. Na kamerovém záznamu vše nasvědčovalo, že napadený byl opravdu nezletilý mladík. Díky pořízenému záznamu bude jednodušší domoci se spravedlnosti. K dnešnímu dni je v provozu více než 700 kamerových bodů, které pomáhají při objasňování trestných činů a přestupkových jednání.

03.10.2018

„Ztratil jsem se a hledám tatínka.“
Těmito slovy odpověděl čtyřletý chlapec na otázku, kterou mu položil strážník vykonávajících obchůzku v podvečer dne 3. října 2018 v Ostravě-Dubině. Pěší hlídka si povšimla plačícího dítěte v blízkosti dětského hřiště. Strážníci se nejprve pokusili zjistit informace vedoucí k nalezení ztraceného tatínka, nebo bydliště, ale marně. "Tuďma chodíme do obchodu," to bylo vše, co bezradné dítě dokázalo říct při snaze navést hlídku ke svému domovu.

01.10.2018

Pokusili se ho oloupit
Pokusili se ho oloupit, hrozili mu střelnou zbraní.Dne 1. října 2018 v brzkých ranních hodinách oslovil hlídkující strážníky v Ostravě-Mariánských Horách muž, který se měl stát obětí loupežného přepadení. Hlídce také následně popsal osoby, které od něj požadovaly finanční hotovost pod pohrůžkou střelné zbraně. Při následné kontrole okolí strážníci spatřili skupinu osob odpovídající udanému popisu. Jejich totožnost byla oznamovatelem potvrzena. Jeden z oslovených mužů také strážníkům dobrovolně vydal střelnou zbraň.

28.09.2018

"Máme právo na klidný odpočinek."
V tomto duchu přijala obsluha tísňové linky městské policie na Svatého Václava dne 28.září 2018 necelou desítku oznámení. Obyvatele především okrajových částí Ostravy trápil nadměrný hluk sekaček na trávu, motorových pil, křovinořezů či hlučícího kompresoru. Každé oznámení bylo strážníky prověřeno.

18.09.2018

Odevzdal „Bakibu“ strážníkům
Dne 18. září 2018 se na služebnu městské policie v Ostravě-Porubě dostavil občan odevzdat nález. Domníval se, že se jedná o více než dvě desítky balení syntetické drogy „Bakiba“, která je v posledních dnech velkým strašákem na území města Ostravy. Balíčky byly předány přivolané hlídce Policie ČR, která celou věc prošetřuje. Strážníci při pěším výkonu služby informují osoby, které by mohly přijít do kontaktu s výše zmíněnou drogou o možných důsledcích užití.