> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

BIGY OPEN 2017

vloženo: 09.11.2017           komentářů: 0

Na Biskupském gymnáziu v Ostravě se soutěžilo ve skoku vysokém

V pondělí 6. listopadu 2017 poměřili žáci ostravských škol své dovednosti ve skoku vysokém na tradiční Laťce o pohár otce biskupa, kterou pod záštitou ostravsko-opavského biskupa Mons. Františka Václava Lobkowicze a s podporou města Ostravy pořádalo Biskupské gymnázium v Ostravě v rámci projektu BIGY OPEN 2017. Do závodu, v němž rozhodujícím kritériem je co nejmenší rozdíl mezi výškou závodníka a výškou jeho skoku, se přihlásilo 42 soutěžících z toho 10 dívek. Nejlepšího výkonu mezi děvčaty dosáhla Kristýna Štivarová rozdílem 17cm z Biskupského gymnázia, druhé místo s rozdílem 21cm si odnesla Kristýna Kupcová z Jazykového gymnázia Pavla Tigrida a třetí místo Alena Žajdlíková z primy Biskupského gymnázia s rozdílem 25cm. Mezi chlapci zvítězil Christián Hlaváč s rozdílem 15cm, druhý byl Matěj Münster s rozdílem 16cm a třetí Jan Vavera s rozdílem 19cm, všichni tři jsou studenty Biskupského gymnázia v Ostravě.

Mimo tuto prestižní kategorii jsme také vyhodnotili nejvyšší skoky v kategorii žáků ve věku základní školy a mezi středoškoláky. Nejvyšší skok celé soutěže předvedl Matěj Münster výkonem 165cm a shodným výkonem 160cm jej následovali Jan Novák a Christián Hlaváč, všichni jsou studenty Biskupského gymnázia. Mezi středoškolačkami nejvýše vyskočila Kateřina Přibylová 150cm ze Střední zdravotnické školy, druhé místo obsadila Kristýna Kupcová výkonem 145cm a třetí místo Nikola Steinová výkonem 130cm, obě studují Jazykové gymnázium Pavla Tigrida. Mezi mladšími chlapci nejvýše vyskočil Martin Paciorek ze základní školy Chrjukinova, který skočil 150cm, se stejným výkonem na druhém místě skončil Tomáš Hrbáč a třetí místo skokem vysokým 130cm obsadil Matyáš Hrubý, oba studují na Biskupském gymnáziu. Soutěž mladších děvčat ovládla svým výkonem 150cm Kristýna Štivarová, druhé místo si vyskákala Lenka Fojtíkova, která skočila 125cm a třetí místo patří Tereze Jurišicové se stejným výkonem.

Soutěž pobíhala ve velmi přátelské atmosféře a mnozí závodníci prožívali napjaté okamžiky, kdy jim další postup zajistil až třetí pokus. S potěšením lze říci, že většina soutěžících odcházela ze závodu s uspokojením, přestože zůstala hluboko v poli poražených, neboť atmosféra závodu je vybičovala k překonání osobního maxima. Zvláštní poděkování patří týmu pořadatelů ze septimy v čele s Martinem Kowalským za bezproblémový průběh výškařského klání.autor: Mgr. Pavel Stuchlý

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

20.11.2017

Šlo o vteřiny, strážníci reagovali
Oznámení o muži na vozíku, který má zrychlené dýchání a mohl by tak mít zdravotní obtíže, přijali strážníci 20. listopadu 2017 pár minut před jedenáctou hodinou. Krátce nato už hlídka městské policie poskytovala v Ostravě-Moravské Ostravě 43letému vozíčkáři první pomoc. Muž nereagoval na podněty, měl promodralé rty a nedýchal. Strážníci tak okamžitě zahájili nepřímou srdeční masáž a přivolali na místo rychlou záchrannou službu. Chvíli poté už předávali resuscitaci zdravotnickému personálu.

19.11.2017

Zaslechla volání o pomoc
Zaslechla volání o pomoc, zmáčkla Senior linku a zachránila tak sousedku Tlačítko nouze, které slouží k přivolání pomoci při zdravotních komplikacích, aktivovala seniorka z Ostravy-Moravské Ostravy 19. listopadu 2017 krátce po osmé hodině ranní. Starší žena zaslechla volání o pomoc, neváhala a stiskem tlačítka přivolala na místo strážníky. Zasahující hlídce městské policie poté celou situaci objasnila. Byt, v němž se po pádu na zem nacházela zraněná sousedka, zpřístupnili přivolaní hasiči.

15.11.2017

Strážníci lapili dalšího vykradače aut
Mladého muže, který v Ostravě-Vítkovicích vykradl zaparkované osobní vozidlo, dopadla hlídka městské 15. listopadu 2017 hodinu po půlnoci. Zloděj na sebe upozornil, když přeskočil živý plot a pokusil se ukrýt za kostelní zdí. Ve stejný okamžik přiběhl k hlídce městské policie také majitel vyloupeného vozidla. Devatenáctiletý lapka na dotaz strážníků, proč a před kým se schovává, nedokázal odpovědět.

13.11.2017

Oznámení o agresivním cestujícím
Ničil vybavení tramvaje, dechová zkouška ukázala tři promile Oznámení o agresivním cestujícím, který v Ostravě-Porubě ničí vybavení tramvaje, přijali strážníci 13. listopadu 2017 pár minut před třiadvacátou hodinou. Podnapilý 29letý muž na konečné zastávce odmítl vystoupit, byl vulgární a nakonec rozbil jednu ze skleněných přepážek. Řidička tramvaje strážníkům potvrdila, že muž popíjel alkohol. Když jej na konečné požádala, aby vystoupil, začal ji slovně napadat. Orientační dechovou zkouškou byla muži naměřena hodnota tři promile alkoholu. Jelikož muž nekontroloval své chování, byl zjevně pod vlivem alkoholu a tím bezprostředně ohrožoval sebe a své zdraví, bylo rozhodnuto o jeho převozu na protialkoholní záchytnou stanici. Pracovník dopravního podniku následně odhadl, že škoda nepřesáhla hranici pěti tisíc korun.

13.11.2017

Se zákazem řízení si hlavu nelámali
Se zákazem řízení si hlavu nelámali Hned dva řidiče, kterým byl vysloven zákaz řízení motorových vozidel, odhalili 13. listopadu 2017 ostravští strážníci. Krátce před třetí hodinou ranní spatřila hlídka městské policie v Ostravě-Moravské Ostravě muže, který nerespektoval dopravní značení a vjel do zákazu vjezdu. Řidič strážníkům uvedl, že není držitelem řidičského oprávnění a nemá u sebe ani občanský průkaz. Následně bylo potvrzeno, že mu bylo řízení motorových vozidel zakázáno. Obdobnou událostí se strážníci zabývali také o pár hodin později v Ostravě-Slezské Ostravě.