> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

BIGY OPEN 2017

vloženo: 09.11.2017           komentářů: 0

Na Biskupském gymnáziu v Ostravě se soutěžilo ve skoku vysokém

V pondělí 6. listopadu 2017 poměřili žáci ostravských škol své dovednosti ve skoku vysokém na tradiční Laťce o pohár otce biskupa, kterou pod záštitou ostravsko-opavského biskupa Mons. Františka Václava Lobkowicze a s podporou města Ostravy pořádalo Biskupské gymnázium v Ostravě v rámci projektu BIGY OPEN 2017. Do závodu, v němž rozhodujícím kritériem je co nejmenší rozdíl mezi výškou závodníka a výškou jeho skoku, se přihlásilo 42 soutěžících z toho 10 dívek. Nejlepšího výkonu mezi děvčaty dosáhla Kristýna Štivarová rozdílem 17cm z Biskupského gymnázia, druhé místo s rozdílem 21cm si odnesla Kristýna Kupcová z Jazykového gymnázia Pavla Tigrida a třetí místo Alena Žajdlíková z primy Biskupského gymnázia s rozdílem 25cm. Mezi chlapci zvítězil Christián Hlaváč s rozdílem 15cm, druhý byl Matěj Münster s rozdílem 16cm a třetí Jan Vavera s rozdílem 19cm, všichni tři jsou studenty Biskupského gymnázia v Ostravě.

Mimo tuto prestižní kategorii jsme také vyhodnotili nejvyšší skoky v kategorii žáků ve věku základní školy a mezi středoškoláky. Nejvyšší skok celé soutěže předvedl Matěj Münster výkonem 165cm a shodným výkonem 160cm jej následovali Jan Novák a Christián Hlaváč, všichni jsou studenty Biskupského gymnázia. Mezi středoškolačkami nejvýše vyskočila Kateřina Přibylová 150cm ze Střední zdravotnické školy, druhé místo obsadila Kristýna Kupcová výkonem 145cm a třetí místo Nikola Steinová výkonem 130cm, obě studují Jazykové gymnázium Pavla Tigrida. Mezi mladšími chlapci nejvýše vyskočil Martin Paciorek ze základní školy Chrjukinova, který skočil 150cm, se stejným výkonem na druhém místě skončil Tomáš Hrbáč a třetí místo skokem vysokým 130cm obsadil Matyáš Hrubý, oba studují na Biskupském gymnáziu. Soutěž mladších děvčat ovládla svým výkonem 150cm Kristýna Štivarová, druhé místo si vyskákala Lenka Fojtíkova, která skočila 125cm a třetí místo patří Tereze Jurišicové se stejným výkonem.

Soutěž pobíhala ve velmi přátelské atmosféře a mnozí závodníci prožívali napjaté okamžiky, kdy jim další postup zajistil až třetí pokus. S potěšením lze říci, že většina soutěžících odcházela ze závodu s uspokojením, přestože zůstala hluboko v poli poražených, neboť atmosféra závodu je vybičovala k překonání osobního maxima. Zvláštní poděkování patří týmu pořadatelů ze septimy v čele s Martinem Kowalským za bezproblémový průběh výškařského klání.autor: Mgr. Pavel Stuchlý

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

29.06.2018

Kradl okrasné keře
Těsně před dvanáctou hodinou dne 29. června 2018 byla vyslána hlídka městských strážníků do Ostravy-Nové Vsi, kde mělo dojít k odcizení okrasných rostlin. Po příjezdu na místo kontaktoval hlídku oznamovatel a svědek celé události. Strážníkům sdělil, že vykopané keře zde vysazovali zaměstnanci městského úřadu. Podezřelý z krádeže hlídce oznámil: „Chtěl jsem si je jen přesadit do své zahrady. Nevěděl jsem, že to jsou keře obecního úřadu.“

20.06.2018

Pět záškoláků
Dne 20. června 2018 prováděla strážnice pěší výkon služby v městské části Ostrava-Mariánské Hory. Zde spatřila pět dětí, které se bez doprovodu dospělé osoby společně toulaly po ulici. Jelikož v dopoledních hodinách probíhá vyučování, oslovila je. Děti tvrdily, že zaspaly, jsou nemocné, nebo mají ředitelské volno. Po ověření totožností dětí byly poznatky o možném zanedbání školní docházky zaslány na příslušné odbory sociálně právní ochrany dětí.

18.06.2018

Děti kradly ze zásobovací rampy
Po příjezdu na místo je oslovil svědek celé události. Ten strážníkům oznámil, že jeho kolegyně z kanceláře viděla dva mladíky vezoucí v nákupním košíku celé balení sirupů za více než dva tisíce korun českých. Čin podle strážného prodejny mohli spáchat jedině tak, že se jeden z nich proplazil mezerou pod vraty prodejny a předal skrz ni druhému nezletilci zboží. Podezřelé (10 a 15 let) z trestného činu krádeže si převzala hlídka státních policistů k dalšímu opatření.

16.06.2018

Posprejovali fasády v celé ulici
Dne 16. června 2018 byli strážníci vysláni po půlnoci na ulici v Ostravě-Zábřehu, kde dle oznamovatele skupinka osob sprejovala na přilehlé domy. Po příjezdu hlídka spatřila modře posprejované nejen fasády domů v celé ulici, ale také dodávku, plot a odpadkový koš. Jelikož se na místě žádné podezřelé osoby nenacházely, začali strážníci prohledávat okolí. Při průjezdu blízké ulice byla spatřena hlídkou čtveřice osob. Jelikož měli mladíci ruce potřísněné modrou barvou, která odpovídala barvě nastříkané na fasádách a předmětech v ulici, byla přivolána hlídka státních policistů, která si celou věc převzala k dalšímu šetření.

16.06.2018

Klidně jsem seděl na zastávce
Klidně jsem seděl na zastávce, pak mě začali bít pěstmi a kopat do mně V podvečer dne 16. června 2018 byli strážníci vysláni k zastávce MHD v Ostravě-Radvanicích, kde mělo dojít k napadení osoby. Po příjezdu na místo hlídka kontaktovala muže, který měl silně krvácející osmicentimetrovou tržnou ránu pod okem. Napadený hlídce sdělil, že seděl klidně na lavičce. Následně k němu přistoupila tříčlenná skupinka mladíků. Jeden z nich jej bezdůvodně několikrát udeřil do obličeje a po pádu z lavičky muže začali společně kopat.