> > >   OSTRAVA EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

BIGY OPEN 2017

vloženo: 09.11.2017           komentářů: 0

Na Biskupském gymnáziu v Ostravě se soutěžilo ve skoku vysokém

V pondělí 6. listopadu 2017 poměřili žáci ostravských škol své dovednosti ve skoku vysokém na tradiční Laťce o pohár otce biskupa, kterou pod záštitou ostravsko-opavského biskupa Mons. Františka Václava Lobkowicze a s podporou města Ostravy pořádalo Biskupské gymnázium v Ostravě v rámci projektu BIGY OPEN 2017. Do závodu, v němž rozhodujícím kritériem je co nejmenší rozdíl mezi výškou závodníka a výškou jeho skoku, se přihlásilo 42 soutěžících z toho 10 dívek. Nejlepšího výkonu mezi děvčaty dosáhla Kristýna Štivarová rozdílem 17cm z Biskupského gymnázia, druhé místo s rozdílem 21cm si odnesla Kristýna Kupcová z Jazykového gymnázia Pavla Tigrida a třetí místo Alena Žajdlíková z primy Biskupského gymnázia s rozdílem 25cm. Mezi chlapci zvítězil Christián Hlaváč s rozdílem 15cm, druhý byl Matěj Münster s rozdílem 16cm a třetí Jan Vavera s rozdílem 19cm, všichni tři jsou studenty Biskupského gymnázia v Ostravě.

Mimo tuto prestižní kategorii jsme také vyhodnotili nejvyšší skoky v kategorii žáků ve věku základní školy a mezi středoškoláky. Nejvyšší skok celé soutěže předvedl Matěj Münster výkonem 165cm a shodným výkonem 160cm jej následovali Jan Novák a Christián Hlaváč, všichni jsou studenty Biskupského gymnázia. Mezi středoškolačkami nejvýše vyskočila Kateřina Přibylová 150cm ze Střední zdravotnické školy, druhé místo obsadila Kristýna Kupcová výkonem 145cm a třetí místo Nikola Steinová výkonem 130cm, obě studují Jazykové gymnázium Pavla Tigrida. Mezi mladšími chlapci nejvýše vyskočil Martin Paciorek ze základní školy Chrjukinova, který skočil 150cm, se stejným výkonem na druhém místě skončil Tomáš Hrbáč a třetí místo skokem vysokým 130cm obsadil Matyáš Hrubý, oba studují na Biskupském gymnáziu. Soutěž mladších děvčat ovládla svým výkonem 150cm Kristýna Štivarová, druhé místo si vyskákala Lenka Fojtíkova, která skočila 125cm a třetí místo patří Tereze Jurišicové se stejným výkonem.

Soutěž pobíhala ve velmi přátelské atmosféře a mnozí závodníci prožívali napjaté okamžiky, kdy jim další postup zajistil až třetí pokus. S potěšením lze říci, že většina soutěžících odcházela ze závodu s uspokojením, přestože zůstala hluboko v poli poražených, neboť atmosféra závodu je vybičovala k překonání osobního maxima. Zvláštní poděkování patří týmu pořadatelů ze septimy v čele s Martinem Kowalským za bezproblémový průběh výškařského klání.autor: Mgr. Pavel Stuchlý

přidat komentář            zobrazit komentáře


  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  > > >  OSTRAVSKÁ 112

07.01.2019

Podomní prodejci v akci
Rok 2019 ještě pořádně nezačal, ale podomní prodejci již opět brázdí ostravskými ulicemi. Hned dvakrát ve dvou dnech vyjížděli strážníci do stejné ulice v Ostravě-Porubě. Na jednu ze skupin podomních prodejců strážníky upozornili obyvatelé 2. ledna 2019 odpoledne. Dva muži a jedna žena, ve věku od 19 do 21 let, obcházeli jednotlivé byty, vydávali se za obchodní zástupce firmy dodávající energii do domácností a snažili se zde sjednávat nové smlouvy. O den později přijala městská policie oznámení o dalších podomních prodejcích na téže ulici. Jednalo se o dva mladé muže ve věku 20 a 21 let, kteří po lidech vyžadovali složenky pod záminkou výhodné nabídky. Podezření ze spáchání přestupků byla v obou případech hlídkami městské policie oznámena příslušnému správnímu orgánu k projednání.

01.01.2019

Na Nový rok ukradl telefon
Jen pár minut po zahájení nového roku 2019 zaslechla hlídka městské policie v Ostravě-Moravské Ostravě volání o pomoc. Následně zahlédla skupinu osob, kteří pronásledovali muže. Ten měl jedné z žen ukrást mobilní telefon. Strážníci i za pomoci jedné z kolemjdoucích osob muže vzápětí dostihli. Podezřelý z krádeže se pokusil z místa utéct, čemuž hlídka zabránila použitím donucovacích prostředků.

30.12.2018

Opětovně zneužila linku 156
Na Silvestra jsme informovali o 21leté ženě, která 30. prosince 2018 ve večerních hodinách zlomyslným voláním 18x zneužila tísňovou linku. Ženu následně přímo při jednom z hovorů na místě přistihli strážnici. Ani hrozící pokuta od telekomunikačního úřadu ve výši až 200 000,- Kč však ženu zřejmě neodradila. Dne 2. ledna 2019 večer byla totiž stejná žena přistižena opět při činu. Byť tentokrát zlomyslné telefonáty na tísňovou linku prováděla z jiné telefonní budky v Ostravě-Mariánských Horách, byla strážníky spatřena díky kamerovému systému. Na místě se hlídce žena k celé situaci opět odmítla vyjádřit. Tentokrát se jednalo o 3 hovory během necelé hodiny.

29.12.2018

Ženy kradly alkohol
Dvě ženy byly dne 29.12.2018 v Moravské Ostravě zadrženy členem bezpečnostní služby, když v prodejně bez zaplacení přenesly přes pokladnu několik láhví alkoholu, každá v hodnotě 1500,- Kč. Zda si ženy dělaly zásoby na silvestra či jiný důvod krádeže, se strážníkům zjistit nepodařilo, neboť obě ženy se k jednání odmítly vyjádřit. Nyní věc bude projednávat správní orgán.

29.12.2018

Vysoká hladina alkoholu
Vstoupil do vozovky před jedoucí služební vozidlo městské policie Muže, který dne 29.12.2018 v Ostravě-Porubě znenadání vstoupil do vozovky před jedoucí služební vozidlo městské policie a poté začal do služebního vozidla kopat a verbálně napadal jeho posádku, převezli strážníci do protialkoholní záchytné stanice. Vysoká hladina alkoholu byla u muže (29 let) zjištěna nařízenou dechovou zkouškou (2,33 ‰).